מדריך 5 צורות צל בסיסיות

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הבטחתי להעלות.. משתפת תצלום של שרשור שכתבתי בפורום שכנראה סגור. זה סופר בסיסי זה הצורת צל שתתקבל על סוגי צורות אלו, בלי להזיז אותן

זה טוב לדעת להצללות מסובכות וגם להצללות פשוטות כשצריך להחליט על צורה אחת חזקה לכל הצל (בדמויות מצויירות)

Screenshot_20200805-143923_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20200805-144027_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20200805-144111_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20200805-144111_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20200805-144203_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20200805-144225_Samsung Internet.jpg

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אשמח לשיתופים והמשך העמקה מצדכם זה שיח שתורם ומקדם המון

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
למרנדרים מעבר לצורות צל בסיסיות.. כלל שחשוב לקחת בחשבון בהוספת טקסטורה זה שהיא ניכרת בעיקר באזורי המעבר בין אור לצל. לא באזורים הכי חשוכים או הכי בהירים. במעבר:

Screenshot_20200805-150701_Chrome.jpg

Screenshot_20200805-150904_WhatsApp.jpg

Screenshot_20200805-145614_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20200805-145826_WhatsApp.jpg

והנה דוגמא להקצנה של הכלל הזה בציור של צמה (לא שלי). כשמבינים תכלל הזה יודעים מה להקצין ועל מה לוותר ולא מעתיקים בלי לחשוב. אוי האיכות טיפה נמוכה כי זה צילום של צילום של צילום מסך. בהצלחה. שתפו מחשבותיכם וידיעותכם
Screenshot_20200805-145910_Samsung Internet.jpg

palm

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
@טלי'ה החפירות שלך מעולות
במיוחד נהנתי מהקטע האחרון
ההסבר על הטקסטורה באזור המעבר
או יותר מדויק הפינות שאפשר לוותר או למעט מהטקטורה
תודה על השיתופים

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
חופרים ונהנים... ;)

תודה. וכיף שאתם משתפים גם זה תמיד מחדש לי המון ומועיל.

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מנסה להשאיר רק מה שיעיל עבורי לציור

צריך לתרגל דברים מסויימים הרבה וכו. אבל אני רואה על עצמי שבזמן אמת אם אני יודעת משהו זה יוצא החוצה.. הכדורסלן הוכיח לי שאני יודעת פחות או יותר איפה שריר מתחיל ואיפה נגמר (ואז זה כמו לחבר נקודות) למרות שלא תרגלתי את זה ככ אבל ראיתי כמה קורסים על שלד ושרירים ואיך המיקום שלהם משתנה בתנועה ומשהו בסוף נקלט. אם מתרגלים כמובן שזוכרים טוב יותר מאשר אם לומדים. אבל גם לימוד מועיל במשהו.. ידע זה כח ;)

אנטומיה בעקרון זה פחות חשוב מאשר הצורות האלה. זה פשוט נשמע מפוצץ ומרשים יותר אבל זה בראש פירמידת הציור.. והצורות האלה בפרספקטיבה זה הבסיס להכל. מי שיודע מצייר טוב. מי שלא יהיה לו קשה להלביש תפרטי פרטים של אנטומיה כשהדמות זהה. לא עוזר אנטומיה אם לא מבינים צורות במרחב

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
@טלי'ה החפירות שלך מעולות
במיוחד נהנתי מהקטע האחרון
ההסבר על הטקסטורה באזור המעבר
או יותר מדויק הפינות שאפשר לוותר או למעט מהטקטורה
תודה על השיתופים

אז מה שהבנתי זה שלא רק אפשר לוותר (וזה חוסך גם עבודה), זה פשוט גונב פוקוס אם שמים טקסטורה איפה שלא צריך ולכן זה כלל שאמנים משתדלים אפילו להקצין מעבר למציאות שנראה במצלמה, כי העין שלנו רואה ככה (יש לי תיאוריה שציירים אומנם משנים מהמציאות אבל יש בזה חוקתיות מסויימת.. אם יודעים תכללים מקצינים אותם אבל מי שלא צייר לא מבין חח וחושב שסתם אפשר לצייר דמיוני ללא כללים ויצא טוב הנה גם הציירים הגדולים שוברים תכללים.. אז בעיני הם לא בדיוק שוברים אלא מקצינים בהתאם למה שהעין שלנו רגילה ומצפה לראות וכדי להקצין צריך לדעת מה.. לכן אני אוהבת כללים. בעבודה קודמת קראו לי העובדים למינציה, תמיד הצעתי לניילן נהלים וכללים חחח)

לכן אהבתי ככ תציור שלך @Sari FF באתגר כי רואים שם יישום של הכלל הזה (וזה לא רק בזכות מברשת הנהדרת של בלייזוש, ;) יש כאן הבנה בנק פוקוס ולכן יצא לה טוב).

Sari FF

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
לכן אהבתי ככ תציור שלך @Sari FF באתגר כי רואים שם יישום של הכלל הזה (וזה לא רק בזכות מברשת הנהדרת של בלייזוש, ;) יש כאן הבנה בנק פוקוס ולכן יצא לה טוב).
וואו! תודה על המחמאה טלי'ה :eek:
ותודה גם על השיתופים שלך. אני נהנית מהם מאד.

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
את אלופה גם בביצוע וגם ביצירתיות... מחכה לציור הבא שתשתפי ועוקבת :) .. בהצלחה.

palm

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה