3 מעמדות מהמאה ה-19

מרים411

משתמש רשום
קפטן מחיל הים הבריטי, אסיר מלחמה ושוטר.
מה דעתכם?
(הזכויות שמורות כמובן!)

קבצים מצורפים

• prison.jpg
    KB 418.9 · צפיות: 10
  • Capt Jack A.jpg
    KB 756.2 · צפיות: 12
  • Would_you_like_my_hat2.jpg
    KB 167.5 · צפיות: 6

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מעולה!
תעלי יותר, אני אוהב את הסגנון

ליהיא

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
יפה מאוד!-השוטר נראה לי קצת יותר ברון...

Magic Brush

משתמש מקצוען
יפה! נראה שעשית מחקר לגבי הלבוש בזמן ההוא.... ממש יפה ומושקע!

אני מחזקת את ליהיא. אני מבינה שזה אמור להיות אנגליה, אז לשוטרים האנגליים יש לבוש מאד מאד מסויים (Boby... ככה קוראים לשוטרים בכינוי שם..)
לא יודעת איך היו נראים השוטרים במאה ה-19, אבל בטח לא מכובדים וחנוטים בחליפה מבריקה כזו.....
אגב, אהבתי הכי את הברון שהתיימר להיות שוטר ;)

בקטנה- הקפטן- התנוחה לא מתאימה לקפטן, הכפתור הפתוח... או שהוא אחד מעובדי האונייה, שחי את הים ונתלה על המיפרש... או שהוא הקפטן, שעומד כולו אומר כבוד על הסיפון...
אולי כדאי לשנות.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י Magic Brush;1041292:
יפה! נראה שעשית מחקר לגבי הלבוש בזמן ההוא.... ממש יפה ומושקע!

אני מחזקת את ליהיא. אני מבינה שזה אמור להיות אנגליה, אז לשוטרים האנגליים יש לבוש מאד מאד מסויים (Boby... ככה קוראים לשוטרים בכינוי שם..)
לא יודעת איך היו נראים השוטרים בימי הביניים, אבל בטח לא מכובדים וחנוטים בחליפה מבריקה כזו.....
אגב, אהבתי הכי את הברון שהתיימר להיות שוטר ;)

בקטנה- הקפטן- התנוחה לא מתאימה לקפטן, הכפתור הפתוח... או שהוא אחד מעובדי האונייה, שחי את הים ונתלה על המיפרש... או שהוא הקפטן, שעומד כולו אומר כבוד על הסיפון...
אולי כדאי לשנות.
איך הגעת לימי הביניים? המאה ה19...

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הצביעה אולי קצת שונה מהמקור
אבל כנראה שהיא עשתה עבודת מחקר טובה
זהו ג'יימס קוק (רב חובל)
קרדיט לויקיפדיה

מרים411

משתמש רשום
השוטר הוא שוטר צרפתי....וזה לא החליפה שלו, זה המעיל שלו. וזה לא ימי הביניים...זה בסביבות ה-1830. (זה לקוח מספר שנכתב באותה מאה...)
הנה תמונה של רישום של שוטר מאותה תקופה http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/73/Javert.jpg
ולשוטרים האנגליים קראו Bow Street Runners....ואכן הם לבשו מדים יחסית שונים. :)
http://www.open.ac.uk/Arts/history-...History/images/160px/Uniform1829_64_160px.jpg
דכ"א, אני ממוצא בריטי...

ואני מאד אוהבת הסטוריה עממית, אז אני תמיד אוהבת ללמוד דברים חדשים על התקופות השונות.
תודה, קקטוס על התמיכה! :)

מתלמדת

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
יפה ומושקע. ניכר שאת יודעת מה את עושה.
פס האור שנופל על האסיר מתבלבל קצת בכיונים שלו. תחשבי אותו שוב. ותתיחסי אליו כאל מקור האור בחדר, כמובן בעוצמה עדינה של רפלקסים.

מרים411

משתמש רשום
נכתב ע"י Magic Brush;1041292:
אולי כדאי לשנות.

אני חייבת להגיב על זה.....
תחשבי שנייה על הסיפור מאחורי הדמות.
הוא נמצא בספינה. בים - באמצע שומקום...לפעמים עוברים ימים, חודשים עד שהם נפגשים עם ספינה אחרת! ידידותית או של האוייב. (ואם זה של האוייב אז בלי שום ספק יהיה קרב....)
אני לא יודעת לגבייך, אבל אני יודעת שאם אני הייתי תקועה על ספינה כמה חודשים (במיוחד אם הייתי הקפטן! כי לעובדים של הספינה אין זמן להשתעשע...) אני הייתי מנסה להעסיק את עצמי בכל דרך אפשרית. ואם זה אחרי קרב ארוך ומייגע הייתי מנסה להרגיע את עצמי בלעמוד/להתלות בקצה הספינה, להסתכל אל האופק ולתת לרוח לשחק בשיערי....:)

Magic Brush

משתמש מקצוען
נכתב ע"י מרים411;1041430:
הוא נמצא בספינה. בים - באמצע שומקום...לפעמים עוברים ימים, חודשים עד שהם נפגשים עם ספינה אחרת! ידידותית או של האוייב. (ואם זה של האוייב אז בלי שום ספק יהיה קרב....)
אני לא יודעת לגבייך, אבל אני יודעת שאם אני הייתי תקועה על ספינה כמה חודשים (במיוחד אם הייתי הקפטן! כי לעובדים של הספינה אין זמן להשתעשע...) אני הייתי מנסה להעסיק את עצמי בכל דרך אפשרית. ואם זה אחרי קרב ארוך ומייגע הייתי מנסה להרגיע את עצמי בלעמוד/להתלות בקצה הספינה, להסתכל אל האופק ולתת לרוח לשחק בשיערי....:)

לא מסכימה!!! פעם, זה לא היום. שכל אחד עושה מה בא לו. לא דופק חשבון, כולם בני אדם אין מעמדות...
פעם, היו מעמדות. הנה, סתכלי בעצמך על כותרת האשכול. הקפטן של האונייה, לא לבוש כמו המלחים, לא כמו עובדי הצוות, וגם לא מתנהג כמו שהוא רוצה.
אם הוא נורא צריך שיחרור- הוא ילך לחדר שלו ויתן לרוח לבדר את שערותיו- מחלון חדרו.
קפטן, מהמאה ה-19..... כמו זה בתמונה שהעלה קקטוס- את רואה אותו ניתלה על החבלים של המיפרשים עם כפתור פתוח?? אז את לא מכירה את הקפטן של האונייה!!!!

מרים411

משתמש רשום
נכתב ע"י Magic Brush;1041431:
לא מסכימה!!! פעם, זה לא היום. שכל אחד עושה מה בא לו. לא דופק חשבון, כולם בני אדם אין מעמדות...
פעם, היו מעמדות. הנה, סתכלי בעצמך על כותרת האשכול. הקפטן של האונייה, לא לבוש כמו המלחים, לא כמו עובדי הצוות, וגם לא מתנהג כמו שהוא רוצה.
אם הוא נורא צריך שיחרור- הוא ילך לחדר שלו ויתן לרוח לבדר את שערותיו- מחלון חדרו.
קפטן, מהמאה ה-19..... כמו זה בתמונה שהעלה קקטוס- את רואה אותו ניתלה על החבלים של המיפרשים עם כפתור פתוח?? אז את לא מכירה את הקפטן של האונייה!!!!

אני לא מכירה את הקפטן שאני ציירתי?????!!!
איזו מין הצהרה זו?? :)
ואני לא מסכימה לגמרי עם שאר הדברים שאמרת. בעקרון, כן. היו מעמדות מאד ברורים בזמנים אלו. וכמובן שהקפטן לא יתלבש כמו שאר עובדי הצוות. פה אין מקום לויכוח. אבל צריך להבין כאן משהו. כשאנחנו רואים צילום, ציור שמן או איור מ"ימים עברו", נושא התמונה תמיד אבל תמיד יהיה לבוש "חגיגי" או פורמאלי. לכן, לדעתי, יש הבנה מוטעית לגבי צורת החיים היומיומיים של האנשים מהתקופות השונות. אנחנו תמיד נראה דיוקן של מלך/מלכה, דוכס או לורד לבושים מלמלה, כי כך הם רצו שיציירו אותם. אם בעתיד הרחוק יראו תמונות שלנו מחתונה או אירוע, זה לאו דווקא אומר שכך התלבשנו יום יום. נכון? אותו דבר כאן. רק בגלל שרוב הציורים שאנו רואים, האנשים שם לבושים מגונדר, זה לא אומר שאיזשהו קפטן, באיזשהו ספינה, באיזשהו יום בשנה לא יחליט שהוא רוצה להתלות בחבלים עם כפתור פתוח.....:)

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מה שאני ראיתי בתמונה
זו עמידה מאוד מרשימה ועוצמתית של קפטן
שנמצא במרכז העניינים ועומד בעצמו על החבלים, כדי לשלוט במצב ולהפגין נוכחות.
למרות שהיסטורית באמת היו הבדלי מעמדות מאוד ברורים באוניות הצי.

תור הזהב

משתמש מקצוען
ציורים מקסימים ומסקרנים.
מצטרפת להארה על קרן האור.
וההאם בכוונה סגנון הציור שונה מ-2 האחרים?

העמידה נראית עוצמתית, הגיל שלו לא ברור ולכן הוא לא נראה הקפטן בכבודו ובעצמו אלא אחד מאנשי הצוות הבכירים.
אם תקראי עוד קצת על ההיסטוריה של יורדי הים במאות הנ"ל תגלי היררכיה קשוחה עד מוות, מריבות איומות ומאבקי כוח שכולם קשורים בחיי המעמדות על האוניה.

מרים411

משתמש רשום
נכתב ע"י תור הזהב;1041545:
ציורים מקסימים ומסקרנים.
מצטרפת להארה על קרן האור.
וההאם בכוונה סגנון הציור שונה מ-2 האחרים?

העמידה נראית עוצמתית, הגיל שלו לא ברור ולכן הוא לא נראה הקפטן בכבודו ובעצמו אלא אחד מאנשי הצוות הבכירים.
אם תקראי עוד קצת על ההיסטוריה של יורדי הים במאות הנ"ל תגלי היררכיה קשוחה עד מוות, מריבות איומות ומאבקי כוח שכולם קשורים בחיי המעמדות על האוניה.

תאמיני לי, אני קוראת הרבה על ההיסטוריה הספציפית הזאת. ומאד נהנית לגלות דברים חדשים ושונים. :)
אין טעם להתוכח על ההיררכיה הקשוחה. אני לגמרי מסכימה איתך.
אבל שוב - רק בגלל שלא שמענו על מקרים של קפטן יותר אדיב, זה לא אומר שלא היה לפחות אחד כזה....
לגבי הגיל שלו - (ואת זה אני יודעת בתור עובדה!) המלחים/עובדי הספינה היו מתחילים בגילאי 6-9! ובקלות היו מתקדמים לסטטוס קפטן בגילאי 20-30. לדוג' נלסון היה בן 47 כשנורה למוות בקרב טרפלגה, והוא כבר היה אדמירל! (בין קפטן לאדמירל יש עוד שניים שלושה קצינים) אם תקראי עוד קצת על ההיסטוריה של אותה מאה תגלי שרמת התמותה הייתה הרבה יותר גבוהה ואנשים בגיל 40 כבר נחשבו לאנשים זקנים. לכן העולם היה שייך יותר לאנשים בגלאי 15-35.
ועוד משהו קטן - אם תשימי לב לתמונה של ג'יימס קוק שקקטוס העלה הוא נראה כמו מה, בן 60-70? הוא היה בן 50 כשנהרג והדיוקן הזה צוייר 4 שנים לפני. השיער הלבן זה רק פאה. שוב, זה חלק מהמדים הרשמיים והחגיגיים שלו.

וכן - התמונה השניה צויירה בסגנון שונה. :)

Danbarlev

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י מרים411;1041430:

הנקודה היא לא האם יש לרב חובל תרוץ טוב על התנוחה שאינה לפי כבודו

אלא פשוט האם הציור עושה את העבודה , ולענ"ד כשרואים את הציור , מזהים אדם מתקופת ה1800 בלב ים ..אבל לא את רב החובל
ודרך אגב זה גם תלוי באיזה חלק את עומדת בסיפור ..האם כבר ראו אותו לפני ועכשיו מזהים אותו ..האם זה מתאים לו לאופי יחסית לשאר הסיפור ..
הרבה נתונים
מה שחשוב זה שהקורא יזהה ויכנס לסיפור

השוטר באמת מעולה ..
משהו מתנשא וחשאי , מתאים לו שוטר ..

מוטי הלר

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
כתלמידה שלי בפרוג זה באמת לא משנה כל הוויכוח העיקר שרואים התקדמות של מרים באופן משמעותי באופן הביצוע.. שאר הדברים אכן נתונים לוויכוח

עלי והצליחי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה