✔התייעצות ✔חכמת ההמונים

אות לי

משתמש סופר מקצוען
פתחתי את הפוסט הזה בפורום המתאים [לדעתי..] פורום אמנות ויצירה,
חשבתי לעצמי שזה יהיה מעניין שם אפילו מרתק...הבטחתי שבסוף אבקש גם עזרה..
אבל הוא משום מה לא התרומם ולא היה לי טעם לבקש שם עזרה...

במקרא כזה למי פונים? פונים לכאן..פונים לחכמת ההמונים..

טיפונת רקע על הרעיון שאחרי היצירה הזאת, ויש רעיון גדול:

הודו - מדינה של כמיליארד וחצי תושבים חלקם עניים באופן מחריד,
מחריד זה אומר ברמה שבן אנוש מערבי לא יכול בכלל להבין,

ולכן יש שם חיפוש מתמיד אחרי תעסוקה, אומר פרנסה אומר מזון לקיום הכי בסיסי,

במקביל ההודים קולטים "ומייבאים" מהעולם חומרים ואביזרים שאי אפשר להאמין,
למשל הם קולטים ספינות עמוסות בחלקי מחשבים ישנים מהעולם המערבי ובבתי מלאכה [מה שמכונה סדנאות יזע]
אלפי אנשים מפרקים את המחשבים לגורמים ומפיקים מהם חומרי גלם שחוזרים לתעשייה המערבית חזרה
נקיים מכל הפלסטיק והמתכת העודפים,

מי שמספיק מבוגרת אולי זוכרת את "עבודות הדחק" של שנות החמישים..
אז הממשלה יזמה עבודות לא נחוצות בעליל בשביל להעסיק את העולים החדשים,
בשביל לתת להם "משכורת" בשביל שלא ירעבו ללחם.

נחזור להודו, בין שאר הדברים שהעולם השבע זורק לשם זה גם סמרטוטים,
לא במשמעות שלנו לסמרטוטים יש בעולם עודפי בד אדירים וההודים ממחזרים אותו,

גם חלק מהמלט שמגיע להודו למטרות בנייה הוא באיכות ירדה ביותר...ברובו הוא נפסל לשמוש בעולם המערבי
[מאלף ואחד סיבות כמו פג תוקף או איכות ירודה] וסוחרים זריזים מוכרים אותו להודו,
לבנות אתו גרדי שחקים גם ההודים מבינם שזה בעייתי...אבל לבנייה בכפרים נידחים ולשיפוצים הוא כן משמש שם,

מחיר המלט הזה הוא כמעט במחיר שעת עבודה של המשאית הגרוטאה שמובילה אותו..

​​​​​​​וכך נוצר שילוב של חמרי גלם במחיר אפסי וידיים עובדות שרעבות לעבודה בתמורה לכמה רופי..

קם הודי חכם אחד ושילב בין הדברים...הוא טבל את הסמרטוטים במלט הביש אותם על דלי או פח או כל צורה אחרת
וקיבל כלי נוי...
הרעיון כל כך תפש עד שהיום מאות אלפי הודים במאת כפרים עובדים "בתעשייה" הזאת.

זה אולי מסביר את התופעה שמפעם לפעם מכון התקנים הישראלי אוסר את השימוש בכלים שיובאו מהמזרח בטענה שיש בהם
חומרים מסרטנים...לאור מה שכתבתי זה לא פלא..

זה כולל כלי נוי, אקסוריז, אהילים אדניות לצמחים באין סוף צורות וגדלים שמשווקים לכל העולם.

הגימור:
הם משתמשים בכל טכניקה אפשרית הכל של ציפוי וצביעה הכל לפי העניין, טעם המזמין וכמובן צו האפנה העכשווי בעולם.

עכשיו הגענו אלי...לבקשת ✔התייעצות שלי מהפוסט ההוא,
איך לגמור את הכלי שבתמונה?
​​​​​​​בפנים כבר צבעו בחום [הכלים ישמשו לעציצים]
מבחוץ יש התלבטות..אפשר לצבוע בכל צבע, אקרילי שאבי שיק או אפילו לשייף ולגמור בלכה שקופה למראה טבעי,

אני חשבתי שיהיה נחמד להדביק פסיפס,
לא פסיפס אבן, בטח לא פסיפס סול...;)
אלה פסיפס מהחומרים המיוחדים שמצולמים בתמונה,

נו, מה אומרים?

fetch

fetch

fetch

veredb

עיצוב ועריכה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
לא יודעת אם פסיפס כי אז לא יראו את הטקסטורה של הבד
אני הייתי משתמשת בספרי כסף או צבע מטאלי - בפנים כחול-בחוץ כסף - בפנים חום - בחוץ זהב
אבל עניין של טעם

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
נלך לאט לאט:)
א. רעיון יפה.
ב. הסברים ברורים ונעימים.
ג. לא יודעת מה החומר שהעלת לפסיפס, (נראה לי כמו פורמיקה, צדקתי?;))
אבל עושה רושם שלהדביק פסיפס זה עבודת נמלים קשה ומסורבלת לכלי עם הזויות שעשית.
לי מתחשק לעשות כזה כלי, ואולי להדביק אליו כל סוגי חומר המגיע בתפזורת, כמו חרוזי גיהוץ, חרוזים קטנטנים אחרים, נצנצים,
מריחה הגונה של דבק ואז לשפוך או לטבול בקטנטנים שאמרתי שיכסו את הכלי, ואז צביעה סופית בצבע שרוצים.

נהנית מאוד,
ונראה לי שגם בזכותך התחיל להעלות רעיונות....

אות לי

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י veredb;n4962091:
לא יודעת אם פסיפס כי אז לא יראו את הטקסטורה של הבד
אני הייתי משתמשת בספרי כסף או צבע מטאלי - בפנים כחול-בחוץ כסף - בפנים חום - בחוץ זהב
אבל עניין של טעם

תודה ורד,
אני אחדד..את טקסטורת הבד לא רואים בסוף היצירה ולמה?
כי בכדי לחזק את הכלי מברישים אותו בכמה שכבות של מלט במברשת פשוטה וזה מטשטש לחלוטין את עקבות המגבת
[כאמור במוצר הסופי אף אחת לא תחלום שהבסיס של הכלי הוא מגבת..]

ספריי זה מהיר מדי זה זבנג וגמרנו..אני צריכה עבודה מתמשכת, לא מאוד ארוכה אבל בכל זאת..

משהו נוסף להבהרה, את הפסיפס אי אפשר להדביק באופן סימטרי ואחיד כי הכלי לא בנוי לכך..
אם פסיפס זה יהיה כזה פסיפס מבולגן ולא אחיד גם בכיוון ההדבקה.

אות לי

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י בית היין;n4962094:
נלך לאט לאט:)
א. רעיון יפה.
ב. הסברים ברורים ונעימים.
ג. לא יודעת מה החומר שהעלת לפסיפס, (נראה לי כמו פורמיקה, צדקתי?;))
אבל עושה רושם שלהדביק פסיפס זה עבודת נמלים קשה ומסורבלת לכלי עם הזויות שעשית.
לי מתחשק לעשות כזה כלי, ואולי להדביק אליו כל סוגי חומר המגיע בתפזורת, כמו חרוזי גיהוץ, חרוזים קטנטנים אחרים, נצנצים,
מריחה הגונה של דבק ואז לשפוך או לטבול בקטנטנים שאמרתי שיכסו את הכלי, ואז צביעה סופית בצבע שרוצים.

נהנית מאוד,
ונראה לי שגם בזכותך התחיל להעלות רעיונות....

א. תודה
ב. תודה
ג. את לא מכירה את החומר..התחתון כמו שעם מגומם למי שמכירה
והעליון משהו מהמשפחה של הציפוי בגני שעשועים..
אני יכולה לגזור את החומרים האלה במכונה לריבועים בכל גודל רצוי.
ועבודת נמלים זה טוב...אנחנו לא בהודו אבל מחפשת משהו שהוא מעבר לספריי צבע..וגמרנו.

את הרעיון של הנצנצים לאחר טבילה בדבק, אהבתי מאוד [אפשר לקחת את הרעיון הזה לעוד מקומות אבל בהזדמנות אחרת]

עפיפון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הפסיפס נשמע מהמם!
וגם הנצנצים של בית היין. את יכולה לעשות מריחות דבק עם האצבע בצורה חופשית - כל פעם במקום אחר ולהדביק צבע אחר של נצנץ/חול צבעוני/משהו אחר ברעיון, אולי לשלב כמה סוגי חומרים ולקבל בסוף משהו אבסטרקט...
ואפשר גם לצבוע באקרילי ולהדביק על זה סברובסקי למראה יוקרתי יותר, השאלה אם זה מתאים לסגנון הכלי.
עוד רעיון - לצפות באבני ים חלקות קטנות, או בצבען הטבעי או שתצבעי אותן בכל מיני צבעים...
בהצלחה! ואל תשכחי לשתף בתוצאה...

אות לי

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י עפיפון;n4962292:
הפסיפס נשמע מהמם!
וגם הנצנצים של בית היין. את יכולה לעשות מריחות דבק עם האצבע בצורה חופשית - כל פעם במקום אחר ולהדביק צבע אחר של נצנץ/חול צבעוני/משהו אחר ברעיון, אולי לשלב כמה סוגי חומרים ולקבל בסוף משהו אבסטרקט...
ואפשר גם לצבוע באקרילי ולהדביק על זה סברובסקי למראה יוקרתי יותר, השאלה אם זה מתאים לסגנון הכלי.
עוד רעיון - לצפות באבני ים חלקות קטנות, או בצבען הטבעי או שתצבעי אותן בכל מיני צבעים...
בהצלחה! ואל תשכחי לשתף בתוצאה...

תודה, דברים טובים.

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אות לי...
מה את שואלת בעצם? למה אותו אשכול לא התרומם?
מה היא אותה התרוממות שלה ציפית? 3 עמודי תגובות סוערים? את זה תקבלי רק מאיזו שאלה השקפתית-קיומית או משאלה שקשורה להריון ולידה...
אגף האמנות אינו כל כך פעיל. יש בו קבועות- שמשתפות וחיות את התחום, מוצאות זמן להשקיע ביצירות ואפילו לשתף בהן. יש בו קבועות סקרניות שאוהבות לראות יצירות של אנשים אחרים, אבל לא ממש מעניין אותן איך ולמה כי רק עוד שלושים שנה הן תוכלנה (אולי) לנסות. ויש בו מזדמנות - פותחות כותרות מעניינות , מציצות לרגע ועפות הלאה- כי ביננו, למי כאן יש זמן מיותר?
אם תציעי איזה מוצר יפה בפני עצמו, גמור ומושלם, שההתלהבות לא קשורה גם לתהליך ההכנה שלו, עוד תוכלי לגרד כמה תגובות נוסח 'מהמם'. אבל הפוסט שלך מצריך סקרנות- ואם אין למישהי מספיק זמן, היא לא יכולה להרשות לעצמה להסתקרן, לקרא ארוכות וגם להגיב. היא מציצה ויוצאת כלעומת שבאה.

במילים קצרות יותר- אין כאן פורום אמנות אמיתי. שכולו צמא לעוד טכניקה והסבר מקיף. ולכן קשה להעיף כאן פוסטים כאלה. (ממש כשם שהסבר מקיף ופרטני על הקמת גינת עשבי תיבול לא יזכה לעודף תגובות...)
אבל מי שכן כאן, נכנס ומתעניין, נהנה מהרעיונות, הביצוע והכתיבה מאד מאד!
אז אפשר כן לסיים ב'תמשיכי'?

נ.ב.
יש כאן בפורום מישהי מקסימה שהעלתה כמה פעמים הדרכות להורים, סיפורים חינוכיים שכתבה והסבר כיצד לספר אותם , מה לשאול ומה לומר לילד.
בעיני מדובר בזהב. אבל הנשים כאן כנראה באות להתאוורר, כי עבודה יש להן בכל מקום אחר. והן לא טרחו להתעמק באותם פוסטים, והם שקעו...

אות לי

משתמש סופר מקצוען
אז כך:
אני מציגה את כל ההצעות שעלו כאן..
וגם הצעה שקיבלתי ממקום אחר...ללכת על סומסום ולכה..

אבל בסופו של יום לפחות את שלי צבעתי את כולו בספרי..יש למה להמתין כי הוא בתהליך ייבוש עכשיו...

ודבר מעניין שהתברר היום, הכלים האלה לא מאוד מאוד שבירים..
לבת אחת נפל הכלי מהיד וכולם צעקו "מזל טוב"...
אבל כשהורידו את הראש לרצפה התברר שהוא שלם כמעט לחלוטין..סדק קטן ופינה טיפונת שנשברה וזהו,
המגבת שבתוך הבטון נתנה לכלי גמישות..
fetch

fetch

אות לי

משתמש סופר מקצוען
אתמול בערב,
ולכבוד שבת קודש והאורחים של שבת [שלשם שינוי מאוד מאוד אוהבים לשמוע את הסיפורים שאחרי היצירה...אני כבר רואה את הקטנות ואפילו את הגדולות יושבות מרותקות ומאזינות לסיפור שלי על ההודים העניים..]

לקחתי ספרי צבע וצבעתי חפיף את הכלי מבטון..היום זה יבש ואפשר להניח על השולחן..נראה מה יגידו האורחים..:rolleyes:

fetch

[IMG2=JSON]{"data-align":"none","data-size":"full","src":"http:\/\/www.prog.co.il\/filedata\/fetch?filedataid=359760&type=thumb"}[/IMG2]

fetch

חצאית קפלים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אות לי;n4962066:
פתחתי את הפוסט הזה בפורום המתאים [לדעתי..] פורום אמנות ויצירה,
חשבתי לעצמי שזה יהיה מעניין שם אפילו מרתק...הבטחתי שבסוף אבקש גם עזרה..
אבל הוא משום מה לא התרומם ולא היה לי טעם לבקש שם עזרה...

במקרא כזה למי פונים? פונים לכאן..פונים לחכמת ההמונים..

כמה תגובות צריך כדי שתחשיבי אשכול לאשכול ש"התרומם"?...;)
שמתי לב שגם באשכולות שמגיבים הרבה ו"מפדבקים",
את מתלוננת שאין שיתוף פעולה והתעניינות...
דוקא בקישור שנתת לאכול בפורום אומנות ויצירה ראיתי שכן התעניינו והגיבו.
ו-בבקשה, על תאכלי אותי עכשיו
ואל תפתחי אשכול שבעקבות ביקורת שקיבלת, את מפסיקה לתת הדרכות חדשות, כי אנשים לא מעונינים.....

אות לי

משתמש סופר מקצוען
תודה רבה חצאית קפלים!
ביקורת בונה כמו שלך תמיד אני מקבלת בהבנה..שלא לומר באהבה...

איילת שלו

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אות לי, קודם כל תודה על השיתוף. מעניין כמו תמיד ואפילו מרתק
זה מעניין כמה הטעם של אנשים שונה זה מזה (ויוצאים דברים משגעים - פשוט בטעם אחר)
ראיתי את האשכול שפתחת לפני יום-יומיים אך לא היה לי פנאי להגיב
וכנראה טוב שכך - כי הטעם שלך לוקח למקום אחר, יפהפה
וטוב לך ללכת עם הכיוון שלך
לדוגמא - אני בכלל לא הייתי גוזרת את הקצוות של המגבת ומיישרת את השוליים אלא משאירה אותם ככה בצורתם ה'שנוזלית'
ספק אם הייתי צובעת, ואם כן - אז בספריי מט או בטקסטורת חול/אבן... וכן על זה הדרך.
והתוצאה שלך כ"כ אחרת, יפה, עם טאצ' של טעם טוב ומלכותיות
ככה שטוב שלא דיברתי קודם:)

בכל אופן למקום שהבאת את זה עכשיו, אם את עדיין מעוניינת להוסיף משהו (לא שצריך...) - אולי כיוון של נגאצים - גולות זכוכית שטוחות למשל בגוונים כחול/טורקיז, עם מעט גוון מטאלי - להדבקה בתחתית הקערה - בפנים או בחוץ.
והפירות גם משתלבים נהדר - אולי תוספת עדינה של רסיסים דקיקים מהריסוס של הקערה על הפירות יכולים להשלים את המראה

ע.מ.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
הכתיבה שלך מרתקת!

ואולי לא הבנתי,
בסוף דילגת על שלב הטקסטורה של חצץ וכו'?

רק עכשיו ראיתי את המשך הפוסט,
וכבר דמיינתי לראות איזה כלי שעשוי מחלקים גיאומטריים של טקסטורות שונות

אבל סומכת עלייך שאת מבינה הרבה יותר ממני,

התוצאה הסופית נראית נהדר,
נהניתי לראות כלי באגף העתיקות
מוצג בסגנון אלגנטי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה