שולמית פ

משתמש רשום
אני לא טעונה, אני רק מגחכת. עברתי שפוצים של שכנים, השכנים שלי עברו שפוצים שלי, ואף אחד לא העלה קיטור ברשת, היו בעיות , היו בקשות, היו פירגונים, היו הוגנים , היו פחות, אבל נשארנו שכנים מיודדים לעד.

רפ

משתמש סופר מקצוען
אני לא טעונה, אני רק מגחכת. עברתי שפוצים של שכנים, השכנים שלי עברו שפוצים שלי, ואף אחד לא העלה קיטור ברשת, היו בעיות , היו בקשות, היו פירגונים, היו הוגנים , היו פחות, אבל נשארנו שכנים מיודדים לעד.
שימי לב בהודעה הפותחת שלי שעיקר הבעיה שלי שאין עם מי לדבר.
מדובר בשכנים שמעולם לא גרו בבניין ואין לי מושג מיהם.

וחוץ מזה - מה עדיף? להוציא את הקיטורים על הבעל והילדים? למדתי מהשרשור הזה משהו. מקווה שגם המשפצים בעם.

cherry c

משתמש סופר מקצוען
קטרו למשפחה ולחברות, ואולי עברו על לשון הרע.

רוצה יותר

משתמש מקצוען
@רפ מזדהה איתך מאד כשכנה למשפצים - נתתי לבנות, בשמחה, בפרגון ומכל הלב אבל - אוכל לומר שלמדתי דבר או שניים.
קודם כל טבעי שקשה ליולדת ברעשי בניה. בפרט כשהשכנים המשפצים לא מתגוררים בבניין. מותר לה לקטר!
שנית - למשפצים - נכון שזו תקופה קשה גם עבורכם, אבל אל תשכחו שבעוד שאתם נשארים עם תוצאה יפה ומשופצת- השכנים נשארים עם הלכלוך והנזקים. . . ולכן - לשתף, להראות אכפתיות. להתעניין כל הזמן. לדאוג לניקיון. לשלוח מפעם לפעם משהו שמראה כי אתם חושבים על השכנים ומעריכים את שתיקתם וכי זה לא מובן מאליו כי זה באמת לא מובן מאליו. יכול להיות שגם הם באמת יבנו בעתיד אבל כרגע הם מפרגנים לכם וזה לא סותר את העובדה שקשה להם - תבינו את זה.

תכנון שרטוט

משתמש צעיר
עיצוב ואדריכלות פנים
איזה כאב לב של יולדת,אני כאדריכלית הוצאתי מדריך דיגיטלי חינמי לחויית שיפוץ אחרת וסעיף השכנים יש לו שם מקום לא מבוטל.. מי שתרצה את המדריך מוזמנת לכתוב לי למייל<לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי> לא לאדריכליות רק למשפצים(ולא בשביל זה כתבתי את התגובה) אחותי ילדה ילד 12 וחזרה לבנין ששכן התחיל לשפץ,נכון שלא מתכננים שיפוץ לפי יולדות אבל השכן שילם לה בית החלמה לימים של ההריסה והרעש הגדול, תתחשבו תתחשבו תתחשבו ,אפם אתם רוצים פרגון של השכנים תפרגנו גם להם!!!!!!!!!!!!!

אמא חדשה

משתמש מקצוען
D I G I T A L
מתנצלת על ההקפצה, אני עובדת מהבית, והשכנים שמעלי וגם האלה שלידי בונים כבר תקופה והרעש מוציא אותי מדעתי , שלא לדבר על זה שהם מתחילים כבר ב6:30 בבוקר והילדים שלי מתעוררים מזה, אני פשוט הולכת להשתגע, א"א לעבוד על מחשב מ7 -15:30 עם הרעש הזה.
וכמובן כשדיברתי עם המשפחה שבונים ועברו דירה לתקופה הזאת אז האישה צוחקת עלי ואומרת נראה לך שיש לי מה לדבר עם הערבים שלא יעשו רעש בבוקר הם לא מקשיבים לי...

ידוע למישהו מה ההלכה או החוק אומרים לגבי השכירות? מותר לי להכריח את בעל הדירה שלי לתת לי לעבור עכשיו? או לפחות שיוריד לי בשכר דירה? זאת דירה שממש לא ראויה למגורים עכשיו...

רפ

משתמש סופר מקצוען
אני כל כך מזדהה איתך. זה מתסכל לגמרי.
ידוע למישהו מה ההלכה או החוק אומרים לגבי השכירות? מותר לי להכריח את בעל הדירה שלי לתת לי לעבור עכשיו? או לפחות שיוריד לי בשכר דירה? זאת דירה שממש לא ראויה למגורים עכשיו...
עד כמה שידוע לי לא.

פרש הברונזה

משתמש פעיל
מתנצלת על ההקפצה, אני עובדת מהבית, והשכנים שמעלי וגם האלה שלידי בונים כבר תקופה והרעש מוציא אותי מדעתי , שלא לדבר על זה שהם מתחילים כבר ב6:30 בבוקר והילדים שלי מתעוררים מזה, אני פשוט הולכת להשתגע, א"א לעבוד על מחשב מ7 -15:30 עם הרעש הזה.
וכמובן כשדיברתי עם המשפחה שבונים ועברו דירה לתקופה הזאת אז האישה צוחקת עלי ואומרת נראה לך שיש לי מה לדבר עם הערבים שלא יעשו רעש בבוקר הם לא מקשיבים לי...

לשניה חשבתי שאני כתבתי את זה.
גם אני עובדת מהבית ומכל הצדדים בונים כאן, וצומחות לי קרניים, אבל אין מה לעשות, זאת המציאות והיא תגמר.
ואלה שכתבו למעלה על לפצות ולשלוח עוגות וכו', אז נכון קיבלתי מהם לפני הבניה פתק נחמד שכלל את מספר הקבלן (לצורך תלונות) ועוגה, אבל מה זה עוזר לי? אי אפשר לבנות בשקט, ואי אפשר לא לקדוח כל היום כי אני עובדת מהבית.
ולא שהם שומרים על השקט בין 2 ל 4 אבל כביכול מי נח בימינו בצהריים.
ובפעם היחידה שפנינו לקבלן כי שמו לנו חומרים שחסמו לנו את כל החלונות, סיבן אותנו שמיד מפנה ואז זה נשאר שבועיים.
:(

מריםהצדיקה

משתמש פעיל
גם לי בנו מעל הראש במשך חופשת לידה שלמה!!!
השתדלתי לא לכעוס אבל הם פשוט לא הבינו שהם צריכים כן לבוא לקראת ולא כל הזמן לקדוח את הקדיחות החזקות שלהם .... -הבן אדם הזה רוצה חיים טובים בדירה שהוא בנה הוא משקיע את מיטב כספו ומחשבתו
וככה כשהוא מציק לכולם תהייה לו ברכה????
אנשים תיזהרו כי גם אם מישהו רק קצת כועס או לא נעים לא - אז נכון זה המציאות אבל במה שתלוי בכם תתנהגו כמו בני אדם!!!!

אמא חדשה

משתמש מקצוען
D I G I T A L
לשניה חשבתי שאני כתבתי את זה.
גם אני עובדת מהבית ומכל הצדדים בונים כאן, וצומחות לי קרניים, אבל אין מה לעשות, זאת המציאות והיא תגמר.
ואלה שכתבו למעלה על לפצות ולשלוח עוגות וכו', אז נכון קיבלתי מהם לפני הבניה פתק נחמד שכלל את מספר הקבלן (לצורך תלונות) ועוגה, אבל מה זה עוזר לי? אי אפשר לבנות בשקט, ואי אפשר לא לקדוח כל היום כי אני עובדת מהבית.
ולא שהם שומרים על השקט בין 2 ל 4 אבל כביכול מי נח בימינו בצהריים.
ובפעם היחידה שפנינו לקבלן כי שמו לנו חומרים שחסמו לנו את כל החלונות, סיבן אותנו שמיד מפנה ואז זה נשאר שבועיים.
:(
נראה לי את מוכנה לסבול את זה בגלל מה שכתבת שנתנו לך עוגה עם מכתב נחמד,
אצלינו אחד השכנים פשוט הודיע כך יום אחד שהוא בונה וזאת עובדה... כמובן עם אישורים, וכשפניתי לבקש שלא יקדחו ב6:30 בבוקר קיבלתי כתגובה צחוק קצר ואמירה שהערבים לא ממש מקשיבים לנו...
והשכנים האחרים שבונים בונים בלי אישורים ולא שמענו מילה מהם, לא סליחה על הרעש לא לאיפה לפנות כשקודחים ב9:30 בערב אפילו לא הודעה אנחנו מתחילים עכשיו בבניה מקווים לגמור עד התאריך הזה והזה...
בנוסף אני גרה בשכירות אמורה לעזוב עוד 3 חודשים וחולמת על לעזוב עכשיו ולא בדיוק כשגומרים עם הבניה... וכמובן הבעל דירה לא מסכים לשנות כלוםםםם מהחוזה.

פרש הברונזה

משתמש פעיל
נראה לי את מוכנה לסבול את זה בגלל מה שכתבת שנתנו לך עוגה עם מכתב נחמד,
אצלינו אחד השכנים פשוט הודיע כך יום אחד שהוא בונה וזאת עובדה... כמובן עם אישורים, וכשפניתי לבקש שלא יקדחו ב6:30 בבוקר קיבלתי כתגובה צחוק קצר ואמירה שהערבים לא ממש מקשיבים לנו...
והשכנים האחרים שבונים בונים בלי אישורים ולא שמענו מילה מהם, לא סליחה על הרעש לא לאיפה לפנות כשקודחים ב9:30 בערב אפילו לא הודעה אנחנו מתחילים עכשיו בבניה מקווים לגמור עד התאריך הזה והזה...
בנוסף אני גרה בשכירות אמורה לעזוב עוד 3 חודשים וחולמת על לעזוב עכשיו ולא בדיוק כשגומרים עם הבניה... וכמובן הבעל דירה לא מסכים לשנות כלוםםםם מהחוזה.
מבינה אותך מאוד.
ההתנהגות שאת מתארת היא לא אכפתית ואפילו רעה (סליחה על המילה).
אין אצלינו קידוחים לפני 8 בבוקר. ובאזור 4 יש שקט.
כן לפעמים יש ביום שישי ואז זה ממש מעצבן.
הסיבה שאני שותקת היא לא בגלל המכתב והעוגה, ממש לא, אני פשוט לא בנאדם כזה שילך ויצעק ויתלונן.
אני יתפוצף בפנים וישתוק.
והיו שכנים שבנו בלי טיפת מחשבה, בחופשת לידה, בתוך המרפסת שלי עם לכלוך שעד היום לא הורידו ושתקתי.
וגם, כשאני בניתי השתדלתי מאוד לדאוג לשכנים, פחות בקטע חנפני, אלא יותר לשמור על שקט בשעות הבוקר והערב (אין כזה דבר לקדוח לפני שמונה בבוקר!!!) , לנקות לשכנים ובבניין ועוד.
נראה לך שלא קיבלתי תלונות?
קיבלתי, במה שהיה נראה לי הגיוני ונורמלי טיפלתי.
במה שהיה נראה לי נובע מצרות עין- נתתי להם להתפוצץ.
ואגב, אצלך בגלל שזאת דירה זמנית, זה עוד יותר מעצבן, כי לא שיום אחד את תחזירי להם ;)

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
בתכלס זה מתחיל כמה שנים קודם.
אינו דומה לשפץ בבנין שאתה מתחזק בו שנים יחסי שכנות וידידות טובים לשכן חדש או שכן שחי רק לעצמו.
בשכנים שווה להשקיע.

בפועל:
בשבת לפני שהתחלנו עברנו אחד אחד עם צלחת פיצוחים וגלי.
עם מכתב יפה שכולל טלפונים שלנו ושל המפקח.
הסברנו להם מה בערך הולך להיות, כמה חפירה, איפה מתחילים, מה בונים, כמה זמן משוער.
ביקשנו שיתקשרו בכל רגע שרק צריך.
כל פעם שהם התקשרו אלינו, אבר,ענינו להם מיידית, כולל חדר לידה.
(היו פעמים שהם התקשרו לדווח על דברים שנראים להם לא תקינים אצלנו בדירה ועזרו לנו בתור עוד עיניים על הערבים, היה שכן שהיה מצלם ושולח ישירות למפקח וזה בהחלט היה נחמד)
אם היתה תקלה, ניסינו לפתור אותה מיידית והם ראו זאת.
ב"ה לא היו תקלות חשמל מים גז, היו תקלות של מעבר לא נוח ושל לכלוך.
בעלי הלך כמה פעמים לנקות את הבנין בשישי בבוקר.

בפורים שלחנו משלוח גדול יותר.

בסיום השיפוצים הבאנו להם זיכוי למגש פיצה (או 2 בהתאם לגודל המשפחה) והודינו להם שהיו איתנו ועברו את זה יחד איתנו, והזמנו אותם לחגוג בזמן שנוח להם חנוכת הבית.

(נראה לי אני מסגירה את עצמי פה בכל הפרטים)

ועוד משהו חשוב, אם רוצים שהשכנים יהיו שותפים נחמדים לבניה, צריך לשתף אותם.
לשתף אותם בקשיים, בהחלטות, לספר להם מה קורה אתכם, בגבולות שלכם.
אבל שיתוף יותר הזדהות ואמפטיה.
בעלי הוא אדם פרטי מאוד אבל הוא עבד על עצמו בקטע ונתן לי לשתף ושיתף גם מעצמו, כי הוא ראה עד כמה זה גורם לשכנים לחשוב, וואי מה שהם עוברים, צריך להתפלל עליהם שיגמרו בשלום, במקום לחשוב, מה הם חושבים לעצמם שהם בונים פה ככה חצי שנה כזה גודל של בניה..

וב"ה נעים לנו מאוד לחיות בבנין שלנו היום.
אפילו פעם אחת קיבלתי ד"ש ממישהי שלישית שספרה לי שהיא דברה עם שכנה שלי, שדוקא לא אחת שאני איתה בקשר קרוב, שכשהיא ספרה לה עלילות שכנים בבניה, השכנה הביאה אותי בתור דוגמה שאצלם דוקא היה נעים ונחמד ואפילו מפנק ;)
ללמוד ממך!
דעתי הקטנה - מי שרוצה לשפץ ולהתחשב בשעות שנוחות לשכנים,
שידע שהוא חוסך הון תועפות בצורה הזו -
כי...
הוא פשוט לא ימצא את הזמן המתאים לשיפוצים...

הגישה שמתארת כאן צ'רי מיוחדת ונבונה,
מרככת את הקושי ויוצאת מעצמה כדי לחשוב על השני.
עוד דבר -
השעות שכן אמורים לעמוד עליהן - הן השעות המעוגנות בחוק,
למרבה הצער רבים מרשים לעצמם לחרוג לתוך שעות הערב-לילה.
המתחשבים מתחילים יותר מאוחר מ-7 בבוקר ומסיימים יותר מוקדם מ-7 בערב את הקדיחות.
(בטוחה שהם מפסידים על זה כסף, אבל מרוויחים שכנים)

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
יש אפשרות לשלוט על הקידוחים!

נקודה משמעותית שלא ראיתי שצוינה באשכול.
בנו מעלינו, מצידינו, מאחורינו...
חצי שנה.
שנה.
היה לא קל.
השתדלו להתחשב בשעות, לנקות את הסביבה, העניקו מתנות ומכתבי תודה.
הכל נפלא.

אני עובדת מהבית ובאיזה שהוא שלב חשתי שזה לא יכול להמשיך כך.
אני צריכה לעבוד במקום אחר.
פניתי אל השכנים שבונים.
הם הציעו לממן לי מקום עבודה חילופי.

אבל,
גימגומים מפה ומשם.
וצי'ק צ'ק נגמרו הקידוחים.

מה מתברר,
הם עברו לדירה רחוקה ולא חוו את השבועות הקשים.
כשהתברר להם שזה בלתי נסבל הזמינו קידוח יהלום.
יקר ומהר.
עבודה של שבועות במספר שעות!!

אם הייתי יודעת מראש, הייתי מתנה את ההסכמה לבניה בשימוש בקידוח יהלום ולא בקונגו.

יש אפשרות שליטה על הקידוחים!!
לתשומת לב הבונים והשכנים.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
זה מה שהיה אצלנו כל יום.. (ולא רק קדיחות)
אולי לכן זה לקח חצי שנה.
סביר להניח שזה מאריך את משך הזמן, אבל מאפשר חיים שפויים חלקית לאנשים -
שגם יודעים מתי זה מתחיל ומתי זה נגמר,
וגם יכולים להשכיב ילדים/לקום בבוקר לא לתוך/מתוך סערת טלטול הבנין והרעש מחריש האוזניים...

שוקולד חלב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איזה כאב לב של יולדת,אני כאדריכלית הוצאתי מדריך דיגיטלי חינמי לחויית שיפוץ אחרת וסעיף השכנים יש לו שם מקום לא מבוטל.. מי שתרצה את המדריך מוזמנת לכתוב לי למייל<לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי> לא לאדריכליות רק למשפצים(ולא בשביל זה כתבתי את התגובה) אחותי ילדה ילד 12 וחזרה לבנין ששכן התחיל לשפץ,נכון שלא מתכננים שיפוץ לפי יולדות אבל השכן שילם לה בית החלמה לימים של ההריסה והרעש הגדול, תתחשבו תתחשבו תתחשבו ,אפם אתם רוצים פרגון של השכנים תפרגנו גם להם!!!!!!!!!!!!!
אפשר את המדריך?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  43  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה