תרגילים על תוכנת אינדזיין

ציפיש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
יש לכם אולי רעיונות לתרגילים באינדזיין? עבודה עם הרבה טקסט, דפי אב ועוד..
תודה.

LF4

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אני נותנת לתלמידות לערוך עיתון, הם מחליטות נושא. מעצבות לוגו ומיבאות, וכל שאר הלימוד סובב סביב העיתון.

סוגי דפי אב, עמודים שחור לבן, ועמודים צבעוניים. וכו'

Graphic

משתמש צעיר
נראה לי שכל המורות המלמדות אינדיזיין שואלות שאלה זו....

כדאי למקד את השאלה לנושאים ספציפיים.

שאלת על תרגיל בדפי אב:
לא חייבים הרבה מלל.

אפשרות ראשונה: ברכת המזון (או סדר הדלקת נרות חנוכה וכד')
את המלל עצמו ניתן להוריד בקלות ממקורות שונים, יש לשים לב לבחור טקסטים שלא מופיע בהם שם ה' (אפשר לנצל זאת לחפש החלף ל-ד' אלוקינו וכו')

דף האב יכיל רקע, מסגרת/עיטור, כותרת, מיספור ותיבות טקסט משורשרות.

אם רוצים עמוד פתיח, זו הזדמנות טובה להראות כיצד לנתק פריטים מדף האב.

דוגמה נוספת: פרוספקט חוגים

בדף האב הכללי יש רקע/מסגרת/לוגו/גרפיקה

מבוסס עליו דף אב עם מספרי עמודים (אין מספר בעמוד הראשון), וכן כותרת עמוד עם סגנון אובייקט וסגנון תו ופסקה. כאן יכולה לבוא גרפיקה, כמו למשל תיבה שבה יירשם שם החוג, משבצת לפרטים טכניים, כגון - ימים, שעות, מחיר וכד'.
תיבת טקסט לפירוט תוכן החוג. (עם/בלי שירשור)

העמוד הראשון מבוסס על דף האב הראשוני, ושאר העמודים על דף האב המשני.

מובן שבתרגיל זה חובה להשתמש בסגנונות תו ופסקה, וכן הכנסת תמונה.

דוגמה נוספת: עיצוב מגזין / עלון בית-הספר

דף האב הראשי יכיל עיצוב כללי, כולל מספרי עמוד, שוליים וכד'.
דפי האב האחרים יכילו חלוקה שונה לטורים (2-4), מקום לכותרות, דף אב לעמוד המיועד למודעות פרסומת.

גם אני אשמח לשמוע רעיונות לתרגילים בנושאים נוספים באינדיזיין, בדפי אב ובנושאים אחרים.

שתיים

משתמש פעיל
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נושא הטבלאות - לוח שנה
סגנונות פסקה ותו - עימוד פרק של ספר, ואח"כ אני מביאה להן ספר נוסף, והן מעמדות תוך שמירה על אחידות.
עוד על טקסט - אני מביאה דוגמא של כתבה ממש מעומדת, כולל תמונות, ועליהן לעמד, זה כולל שילוב תמונה, משולב גם עם תבליטים ומיספור בכתבה, סימני פיסוק שמשמשים לעיצוב ועוד כל מה שאפשר לדחוף שם....

semel1

משתמש צעיר
תרגיל להקניית נושא דפי אב באינדיזיין

את הנושא אני מלמדת ממש בתחילת השנה ונותנת לתלמידות תרגיל:
בניית 3 דפי אב לקטלוג המופץ לסוכני מוצרים לסוכות. 3 דפי האב ייבנו באותות סגנון עיצוב אך בצבעים שונים ואלמנטים שונים המתאימים ל-3 הנושאים:
מכירת ארבעת המינים, קישוטי סוכהו- מתקפלים לסוכות, שולחנות וכסאות.
ע"י תרגיל זה התלמידות לומדות לבסס דפי אב אחד על השני ולהכיל על העמודים הרצויים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  17  פעמים

לוח מודעות

למעלה