התייעצות שמירת הריון ועבודה מהבית

חגיתי

משתמש מקצוען
אני כרגע בחודש רביעי וצריכה לשמור בגלל המטומה
הרופאים לא בגישה שצריך מדי לשמור ורופאת נשים אמרה לי שלא נראה לה שיאשרו לי שמירה מביטוח לאומי
כרגע אני עובדת מהבית אבל במשרד שלי רוצים שכולם יחזרו לעבוד מהמשרד, בינתים אמרתי לבוסית שאני לא מגיעה לעבוד מהמשרד(אחרי כמה פעמים שהסתובבתי ועלה לי ביוקר)ואני מעונינת לעבוד מהבית עד הודעה חדשה
לפי הנראה הם מעדיפים שאצא לשמירה וזהו אבל אני חוששת להמר על זה שאולי לא אקבל שמירה, ואין לי הרבה ימי מחלה ואז אצא נפסדת ולא אקבל כלום על החודש הזה
כשאני עובדת מהבית אין לי שום מאמץ וזה בסדר מבחינתי, האם המעסיק יכול לחייב אותי לבוא למשרד ולהגיד לי שאם לא שאצא לחל"ת על חשבוני?
יש לציין שעד עכשיו כל הצוות היו עובדות מהבית ובחודשים האחרונים דרשו להגיע למשרד יומיים בשבוע, וכרגע כולן מגיעות ליומיים , אני יחסית חדשה ואת העבודה מהבית התחלתי רק בחצי שנה האחרונה, עד אז הייתי תמיד עובדת מהמשרד
רק הענין הוא שהם לא מרוצים מהענין שלכל אחת יש זמנים שצריכה לעבוד מהבית בגלל סיבה חריגה ולכן רוצים להפסיק עם הענין לגמרי
וכרגע כשזה סיבה מוצדקת לגמרי עושים לי פרצופים

יודית 121

משתמש מקצוען
שמירה תקבלי על המטומה רק אם השמירה תיהיה יותר מ31 יום.
וזה אולי מה שהרופאה אומרת - שלפי מה שהיא רואה ההמטומה תיספג מהר יותר.

יודית 121

משתמש מקצוען
לצערי אני בעלת ניסיון עם המטומות...
הייתי עם המטומה ב2 הריונות נתנו לי שמירה בלי לשאול יותר מידי שאלות. ובלי לעשות בכלל בעיות!!!
רק חייב שיעברו 31 ימים.
בהריון האחרון לא עברו 31 ימים ולא הגשתי תביעה.
לא עבדתי גם. כי היה אכפת לי מאד. אבל ס"ד על גבול הנס- ולא היה חסר.
עד כאן מה שאני יודעת.
הצלחה לכולם.

ייעוץ חינוכי

משתמש פעיל
לצערי גם אני בעלת נסיון...
31 ימים אבל האישור מחלה לא היה ברצף, (חלקו מאישפוז, המשכו מממוקד חרום והסיום מרופא קופה, שהשלים טופס ביטו"ל רטרואקטיבי, מיום שהתחיל האישפוז...) לא אושר, הלכתי לעבודה והסתיים בלידה שקטה. (לא ברור שזה קשור, אבל די הגיוני..),
מאז למדתי שהשיקול העיקרי צריך להיות הצלת חיי ילד. וד"ל.

חגיתי

משתמש מקצוען
לצערי אני בעלת ניסיון עם המטומות...
הייתי עם המטומה ב2 הריונות נתנו לי שמירה בלי לשאול יותר מידי שאלות. ובלי לעשות בכלל בעיות!!!
רק חייב שיעברו 31 ימים.
בהריון האחרון לא עברו 31 ימים ולא הגשתי תביעה.
לא עבדתי גם. כי היה אכפת לי מאד. אבל ס"ד על גבול הנס- ולא היה חסר.
עד כאן מה שאני יודעת.
הצלחה לכולם.
מתי זה היה לך בשנים האחרונות? שהצלחת לקבל שמירה על המטומה? כי הבנתי שלאחרונה קשה יותר
והאם את גרה בעיר חרדית באזור המרכז?
כי לפי מה שכמה אמרו לי יותר קשה באזורים חרדיים לקבל שמירה-ביטוח לאומי מערימים קשיים, כמובן לא על דברים שהם מובהקים לשמירה
שמירה תקבלי על המטומה רק אם השמירה תיהיה יותר מ31 יום.
וזה אולי מה שהרופאה אומרת - שלפי מה שהיא רואה ההמטומה תיספג מהר יותר.
זה לא הענין של הצפי מתי זה יספג, אלא קודם מקבלים 30 ימי מחלה ואז מגישים שמירה לביטוח לאומי ואולי יאשרו, כך יוצא שאני מהמרת על משכורת של חודש, שלא אוכל לקב לעל זה ימי מחלה כי לא צברתי מספיק
כמובן שאם היה משהו שבאמת מסוכן לעבוד, לא הייתי אפילו עובדת מהבית

יודית 121

משתמש מקצוען
אני לא גרה בעיר חרדית ולא במרכז הארץ...
תכל'ס זה החלטה שלך. אם ברור לך שאת צריכה לשמור אז תתפללי ואל תתחשבי בכלום וה' כבר יעזור לך.
אולי תשאלי רב שיפסוק לך. אבל הייתי לוקחת פחות בשיקול את המשכורת ... (ולא אומרת זאת בתור אחת שיש לה עודפים זמינים בצד)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה