שאלת השאלות בנושא מילוי הדו"ח השנתי. רו"ח, יועצי מס, מנהלי חשבונות וכל המבינים ויודעים, אנא, הכנסו ותעזרו.

גלילאי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בהמשך למספר שאלות ששלחתי באשכול אחר. https://www.prog.co.il/threads/כמה-...-וכל-המבינים-והיודעים-אנא-הכנסו-בבקשה.671187/

ועכשיו לשאלת השאלות ויסלחו לי כל רואי החשבון, יועצי המס, מנהלי החשבונות וכל המגישים מאז ומתמיד שיתכן ויסתכלו עלי כבור וכאחד שלא יודע מחייו. וכדלהלן:
שנה שעברה היתה לראשונה את האפשרות להגיש את כל הדו"ח באופן מקוון ללא צורך בהגשה פיזית, שידרתי את הדו"ח ללא שום טופס והדו"ח הוגש, שודר, תוקצר ומה לא, תכלע'ס, הכל היה בסדר ללא שום הגשת מסמך נוסף.
גם השנה חשבתי לעשות כך ומילאתי את הדו"ח באפשרות החמישית שבדף הבית, דהיינו שידור ללא מסמכים כי הבנתי שאין לי צורך בשום מסמך.
אך כשנגשתי לשדר הוא כותב לי שאצטרך להדפיס ולהגיש לאחמ"כ הכל ידני.
נבהלתי והחלטתי לעשות לפי האפשרות הראשונה הכוללת מסמכים ואז הוא לא נותן לי לשדר כי לא הגשתי שום מסמך.
ואני לא יודע איזה מסמך אני צריך להוסיף.
הרי גם שנה שעברה לא הגשתי שום מסמך נוסף והכל היה בסדר, איזה מסמך אני צריך להוסיף בשביל לספק את אדון קומפיוטר שליחו של רשות המיסים.
אולי הכוונה לטופס 106 של אשתי?

נערך לאחרונה ב:

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
חובה לצרף טופס 106 אם הי', אפי' שלרשות המיסים יש את המידע הזה.
זה שבשנה שעברה זה עבר בלי צירוף מסמכים לא מחייב שככה יעבור תמיד.
יש חובה להדפיס את הדוח לאחר השידור ולהעלות אותו למערכת רק אז תקבלו אישור הגשה לדוח (כך זה במערכת מייצגים)

לאנגער

משתמש מקצוען
ומה אני אעשה שאין לי כלל טופס 106? הוא אומר להעלות מסמכים ואין לי שום דבר כזה.
או שהפתרון היחיד הוא לעשות את האפשרות של שידור ללא מסמכים, ואז ללכת להגיש ידני?
תודה רבה.

אמא של נפתלי :)

משתמש מקצוען
ומה אני אעשה שאין לי כלל טופס 106? הוא אומר להעלות מסמכים ואין לי שום דבר כזה.
או שהפתרון היחיד הוא לעשות את האפשרות של שידור ללא מסמכים, ואז ללכת להגיש ידני?
תודה רבה.
אין 106 כי לא הייתם שכירים?
בכל מקרה דוח רווח והפסד או טופס 1320 לעסק אתם צריכים
אם היתה אבטלה או חושת לידה את האישור מביטוח לאומי
אישור תשלום ביטוח לאומי כעצמאי.
כעיקרון, כל שורה בדוח מצריכה אסמכתא

לאנגער

משתמש מקצוען
אין 106 כי לא הייתם שכירים?
בכל מקרה דוח רווח והפסד או טופס 1320 לעסק אתם צריכים
אם היתה אבטלה או חושת לידה את האישור מביטוח לאומי
אישור תשלום ביטוח לאומי כעצמאי.
כעיקרון, כל שורה בדוח מצריכה אסמכתא
העיקרון חשוב מאד, אבל חוץ ממתי שהיתה חופשת לידה, מעולם לא צירפתי אף טופס או מסמך כל שהוא לדו"ח השנתי (ומדובר בשנים רבות).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה