שאלה על מעבדים

צורת הדף

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מה החילוק לגבי מהירות המעבד בין זה:
(Intel Core 2 Q6600 Quad-Core (8MB L2 cache,2.4GHz,1066FSB

לזה היקר ב$100
(Intel Core 2 Duo Processor E8500 (6MB L2 Cache,3.16GHz,1333FSB

AR

משתמש רשום
ארבע ליבות זה העתיד, אמנם מהירות השעון של הQ6600 יותר נמוכה, אבל הוא יתן ביצועים הרבה יותר טובים בתוכנות שתומכות בריבוי ליבות.

הQ6600 עדיף לתוכנות שיודעות להשתמש בארבע ליבות.

לE8500 יש יתרון באובר קלוקינג, אבל זה נוגע בעיקר לגיימרים.

צורת הדף

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
לתוכניות אפיס ואדובי אקבל ביצועים יותר מהירים ע"י הQ6600?

וכמה ram נדרש 3GB או 4GB?

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
לאדובי - בהחלט, לקורל - לא ולאופיס - ג"כ לא.

AR

משתמש רשום
בתוכניות אופיס וכד' אין סיכוי להגיע לרבע מהיכולות של המעבדים האלה.

כמה שיותר RAM, יותר טוב. ברוב המקרים הRAM הרבה יותר חשוב מאשר המעבד.

bris

משתמש סופר מקצוען
הנה טבלה של כל המעבדים 0השניים הרלוונטים בשאלה הם האדומים למעלה) במבחן PC MARK - שהוא מדד די מקובל משום שהוא עושה סימולציה של הרבה תוכנות אמיתיות והוא לא "סינטטי" כמו מבחנים אחרים שבודקים רק מהירות חישוב זה או אחר או גישה לזיכרון.
אפשר לראות שההבדל בין המעבדים הוא 5% בערך וגם זה זה נזקף ברובו או חלקו לערכת שבבים המהירה יותר שבה נבחן ה 8500, X38 לעומת ה P35 המיושנת יותר.
אני לא חושב שבשביל 5 אחוז (שגם זה יבוא לידי ביטוי במצב התובעני ביותר) שווה להוציא עוד 100 דולר במיוחד שעוד כמה חודשים מחשב שיעלה 100 דולר פחות יעבור אותו ב-10 %.

Tagxp

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בריס היקר!

אולי יש לך טבלת השוואה כזו עבור ניידים?

אני מחפש לדעת היכן ממוקם מעבד U7600

בהשוואה ל T7300 וכדומה

תודה רבה

bris

משתמש סופר מקצוען
אויש, זה ממש מעצבן. מה דוחפים לאנשים בניידים מעבדים שיכולים להטיס מעבורת חלל ? אפשר לחשוב מה כבר מריצים על נייד ? הרי במילא הדיסקים של הניידים איטיים כ"כ שהם חונקים את המערכת וזה ממש לא משנה איזה מעבד תקבל. במיוחד אם מדובר על כרטיס מסך משולב וכדו'.

בכל מקרה אכבד את רצונך ואעלה עוד מעט טבלה גם לזה.

כבר כתבתי כמה פעמים שהפרמטרים "על הנייר" בניידים זה החלק השולי לעומת הדברים שבאמת חשובים וקשה לבדוק. אמינות, איכות הרכבה והחומרים וכדו'.

-- לשם החידה, מי יודע איזה סוג מחשב נמצא על מעבורות החלל ?

bris

משתמש סופר מקצוען
טעות שלי, לא שמתי לב שאתה מדבר על ה U7600. הוא מעבד מאוד חסכוני בחשמל אבל באמת מאוד איטי ביחס ל-T7300 הפרש של כמעט 800 מה"ץ (1.2 לעומת 2) השאלה מה אתה צריך, ביצועים או סוללה.

Tagxp

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
צריך ביצועים.

כי בנייח אני רגיל לQ6600

והבטיחו לי שהמעבד של הנייד הוא הכי הכי הכי...

איזה מעבד באמת יש במעבורת?

bris

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י Tagxp;89543:
איזה מעבד באמת יש במעבורת?

מעבד 8086, יענו XT.

והיא דווקא עבדה לא רע. (חוץ מאלו שהתפוצצו...:D)

Tagxp

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
מהירות דיסק של מחשב נייד

נכתב ע"י bris;89424:
הרי במילא הדיסקים של הניידים איטיים כ"כ שהם חונקים את המערכת וזה ממש לא משנה איזה מעבד תקבל.

אגב: האם דיסק קשיח 160GB של נייד 7200RPM איטי מדגם זהה של מחשב גדול?

האם אתה מתכוון לאיטיות בזמן גישה או משהו כזה?

אודה לך מאד אם תחכים אותי בענין, כי לאחרונה הפסקתי 'לסחוב' נייד מהבית למשרד, מה שעשיתי שבניתי שתי מחשבים זהים, עם מעבדים לוח וזכרון זהה, ומפעיל אותם בדיסק קטן של מחשב נייד.

בסיום העבודה אני מוציא את הדיסק [שהוא עם חיבור SATA] ומחבר אותו למחשב בבית, ואין צורך בסנכרון קבצים וכו'.

מה שכן, אני מקפיד על גיבוי יום-יומי מחמת החשש שמא ייפול הדיסק. אבל דבריך עוררו בי חשש שמא אני 'משלם' על התענוג באיטיות העבודה.

תודה רבה על ההשקעה הרבה בפורום.

bris

משתמש סופר מקצוען
כן הם הרבה יותר איטיים. אבל מה אכפת לך מהתאוריה ? אם תכל'ס המחשב עובד לך טוב אז מה אכפת לך איזה מספרים הוא נותן בבנצ'מרקים (מבחנים יענו...) ?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה