שאלה למבינים בדוטנט

איש אחד

משתמש צעיר
מועדים לשמחה!

לצורך מעקב קבוע על יישום הייעדים היומיים שקיבלתי לעצמי,
הייתי מעוניין לכתוב תוכנה קטנה ב-Windows שתקפיץ לי על המסך בשעות מסוימות ביום - כמה שאלות קצרות של "כן / לא".
אני גם מעוניין שהיא תהיה קצת "נכסית", וגם אם אני קצר בזמן, שהיא לא תאפשר לי להתעלם ולדלג עליה מידי בקלות.

מלכתחילה חשבתי לכתוב את התוכנה בדוטנט כסרוויס שירוץ קבוע בהדלקת המחשב, וכך הוא לא יהיה תלוי במשתמש ספציפי.
אבל אם הבנתי נכון, הסרוויסים מבודדים מגישה אל ממשק המשתמש.
אז חשבתי לכתוב הכל בתוכנה "רגילה", ובמקביל ליצור סרוויס שרק יוודא כל X שניות - שבמידה ויש יוזר כלשהו מחובר - שאכן התוכנה פעילה, ואם לא הוא יבצע Logout.

האם אני בכיוון הנכון, או שיש דרכים יותר הגיוניות למימוש? אם כן, אשמח אם תוכלו במילים ספורות להכווין אותי לכיוון הטכניקות המומלצות.

תודה רבה ותזכו למצוות!!!

Yehuda Kremer

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
גוט מויעד
ממליץ לכם להסתכל על Task Scheduler שהוא buildIn בwindows,
יש בו הרבה אפשרויות תזמון, כולל תזמון הפעלה של תוכנה שאתה כתבת (.exe) עם פרמטרים וכו'

בברכה

איש אחד

משתמש צעיר
גוט מויעד
ממליץ לכם להסתכל על Task Scheduler שהוא buildIn בwindows,
יש בו הרבה אפשרויות תזמון, כולל תזמון הפעלה של תוכנה שאתה כתבת (.exe) עם פרמטרים וכו'

בברכה
תודה על הרעיון!

דווקא את מתזמן המשימות אני מכיר טוב, וגם עושה בו לא מעט שימושים לעצמי,
אבל דווקא בגלל שאני מכיר אותו טוב ויודע לנטרל משימות מתוזמנות בקלות, לא חשבתי על הכיוון.

אבל בזכותך התעוררתי לחשוב שבעצם גם עם מתזמן המשימות אפשר לעבוד בדיוק כמו עם סרוויס, אם אני יוצר 2 משימות שמחפות אחת על השניה, ודואגות לוודא כל X אלפיות שניה שהן יישארו פעילות ורשומות במתזמן המשימות.

ואם כיווני החשיבה שלי פרימיטיביים, אשמח מאוד לשמוע רעיונות יותר מוצלחים!

תודה רבה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה