דיון רעיונות ואפשרויות להפצת ספרים

א. פרי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
שלום לכם
בימים אלו אני מוציאה לאור ספר שהייתי מכנה אותו "מהפכני".
כתבתי אותו במשך 3 שנים, לשם שמים, מתוך רצון להביא אמירה חדשה לעולם.

בורא עולם סובב את הכל, כך שלא מצאתי הפצה לספר,
וגם אין לי מימון (יש לי סכום מוגבל)
כך שאני חושבת להדפיס כמות לא גדולה (סדר גודל של 150-250) ולהדפיס לפי ביקוש במידה ויהיה.
יש מתעניינים לספר באזור מגורי (צפון הארץ), ואני רוצה להגיע לאזורים נוספים.

אם יש לכם רעיונות לשיווק הספר, אשמח לשמוע.

הרעיונות הם לא דווקא עבורי אלא עבור סופרים נוספים שנמצאים במצב הזה, בו הם מחפשים דרך הוגנת לשווק את המוצר שלהם.

קוראות

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אני מנהלת קהילה נשית בוואצפ בשם ''קוראות''
המונה כיום מעל 1000 נשים.
הקהילה כולה מתעסקת בספרות- ספרים וקריאה.
לגבי קידום ספרים בקהילה ניתן ליצור איתי קשר
korut051719 שטרודל וכו'

יוסף יצחק פ.

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
כך שאני חושבת להדפיס כמות לא גדולה (סדר גודל של 150-250) ולהדפיס לפי ביקוש במידה ויהיה.
יש מתעניינים לספר באזור מגורי (צפון הארץ), ואני רוצה להגיע לאזורים נוספים
שמעתי שהו"ל ספרי 'ניב', מציעים אופציה למכירה לפי דרישה. אם הבנתי נכון, הם (לא בטוח), בונים אתר מכירות, ורק כשנכנסת הזמנה, הספר (בודד) מודפס ונשלח ללקוח. זה אמנם חיסרון לציבור שאין לו אינטרנט, ולכן אולי כדאי להדפיס כמות קטנה, אבל כפי שכתבו פעם בפורום, עד כמה את בטוחה בספר שלך שהוא יימכר? לפי זה תחשבי את הכמות שתדפיסי.
אם את מדפיסה כמות קטנה, את יכול להדפיס עוד כמות קטנה של מודעות פרסום, ולתלות במקומות מרכזיים.
קבוצות ווצאפ ושיטת של 'מפה לאוזן', גם יכולות לעבוד.

במאמר המוסגר:
אני גם כותב, אבל פחות חושב על המימון של ההו"ל, כשאגיע לכך, בעז"ה. מאיפה כל הסופרים משיגים את הסכומים הגדולים לעריכה, עריכה לשונית, הגהה, עיצוב, עימוד, שיווק, הדפסה, הו"ל ?!
לי אין כסף לזה, ואני רק חושב איפה אני חוסך על כל דבר, אז מאיפה משיגים את הכסף?

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים

במאמר המוסגר:
אני גם כותב, אבל פחות חושב על המימון של ההו"ל, כשאגיע לכך, בעז"ה. מאיפה כל הסופרים משיגים את הסכומים הגדולים לעריכה, עריכה לשונית, הגהה, עיצוב, עימוד, שיווק, הדפסה, הו"ל ?!
פרסום בהמשכים בעיתון. לאחר שנה וחצי של כתיבה, בהן נתקבל תשלום לכל פרק, נותר רק לממן עימוד וגרפיקה.
לכן כל כך הרבה ספרים בחנויות הספרים שלנו דומים (כי הם עברו אצל אותן עורכות ואותן מערכות).

בהחלט כדאי להקים הו"ל שתהיה מבוססת על נקודות מכירה פיזיות - רבות - בבתים פרטיים, עם קטלוג בהיר ונגיש לכל דכפין. רעיון שאני מגלגל עם עצמי הרבה זמן.

יהלום-יצירות מלוטשות

הוצאה לאור שמבינה אותך
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
שלום לכם
בימים אלו אני מוציאה לאור ספר שהייתי מכנה אותו "מהפכני".
כתבתי אותו במשך 3 שנים, לשם שמים, מתוך רצון להביא אמירה חדשה לעולם.

יש מתעניינים לספר באזור מגורי (צפון הארץ), ואני רוצה להגיע לאזורים נוספים.

אם יש לכם רעיונות לשיווק הספר, אשמח לשמוע.

הרעיונות הם לא דווקא עבורי אלא עבור סופרים נוספים שנמצאים במצב הזה, בו הם מחפשים דרך הוגנת לשווק את המוצר שלהם.
פניתי באישי, עלה לי איזה רעיון שאולי יקדם את הספר בעז"ה ללא עלות.

בהחלט כדאי להקים הו"ל שתהיה מבוססת על נקודות מכירה פיזיות - רבות - בבתים פרטיים, עם קטלוג בהיר ונגיש לכל דכפין. רעיון שאני מגלגל עם עצמי הרבה זמן.
דווקא מעניין מאוד!
תוכל להרחיב קצת על העניין?

יוסף יצחק פ.

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
פרסום בהמשכים בעיתון. לאחר שנה וחצי של כתיבה, בהן נתקבל תשלום לכל פרק, נותר רק לממן עימוד וגרפיקה.
מה הסכום למינימום?
לכן כל כך הרבה ספרים בחנויות הספרים שלנו דומים (כי הם עברו אצל אותן עורכות ואותן מערכות).
ואם אני רוצה לחדש?
(הזכויות להו"ל של הסיפור כספר הולכות להו"ל / עיתון?)

יש אופציה ב' שאיננה כוללת פרסום בעיתון?

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
פניתי באישי, עלה לי איזה רעיון שאולי יקדם את הספר בעז"ה ללא עלות.

דווקא מעניין מאוד!
תוכל להרחיב קצת על העניין?
בשמחה.
קודם כל - נפרט את הבעיה.

ניקח חבר פלוני מקהילת הכתיבה. הוא יושב וכותב משהו שנראה כמו רעיון טוב ומבריק, ואחרי 2-3 פרקים עוצר. וחושב: איך אמשיך? כלומר, כתיבה רצינית ופיתוח דמות ומסגרת עלילה, אורכת זמן. רב.

אז אם האדם יודע שיש לו אופק בסוף, הוא ימשיך. אם לא - לא.

ואופק - אני מתכוון כלכלי. מספיק שהספר יכסה את עצמו, או אפילו את רובו, ויש לנו הצדקה להשקיע בחלום.
כי הרי; לכל בנאדם יש תחביבים, מה רע בתחביב של כתיבת ספר?

אבל האיש שלנו לא כותב, כי הוא יודע שאין לו סיכוי אמיתי. כי הספר שלו פיוטי מידי מכדי שיימכר בחניויות הממוסדות. כי הוא בסגנון מקורי וחדשני, שהוצאת הספרים המכובדת לא תרצה "להתכלכך" איתו.
אדגיש שאינני מדבר חלילה וחס על ספר עם בעיות רוחניות. נטו על משהו שונה בטעם. דוגמה מצויינת היא ספרו של ידידי יואל ארלנגר, התפרסם כאן לפני שנים פרקים פרקים.

אני כתבתי את הספר שלי מתוך תמיכה חזקה כאן (😉) בפורום, וייעדתי לשלוח אותו לתומכים בהדסטארט.
בסייעתא דשמיא הוצאת אור החיים נתנה לו גב בסופו של דבר - ואני אסיר תודה עד היום להוצאת אור החיים על הנכונות והאומץ מצידה. ההוצאה השניה, למשל, לא קיבלה אותו להוצאה דרכה.

היום, כמעט ואין חנות ספרים "שכונתית". החנויות הן סניפים של הוצאות הספרים הגדולות והחזקות: אור-החיים ויפה נוף. היה נסיון כושל של "תפארת" עם רשת "ביתן הספר" שקרסה.

הווה אומר:
אם הלקטורים באור-החיים וביפה נוף לא יקבלו את הספר שלך, מקורי ככל שיהיה, אין לו שום אופק כלכלי.

נו, אז אמכור פרטי, מי שרוצה שיקנה ממני.
נו. לך תמכור אותו באופן פרטי.
איפה תפרסם?

ונניח ומצאת ערוץ פרסום. מנחם טוקר הנכבד הוא חבר ילדות שלך, ומקדיש לך תכנית שלמה ברדיו, וכל עם ישראל שמעו על הספר שלך. מה עכשיו?

תתחיל לשלוח עותק לכל אדם שקונה? רק המשלוח, הכי בסיסי, עולה 15 שקל, ועוד בדואר ישראל הנוראי...
ומשלוח ע"י שליח עולה 35 שקל...
ואנשים לא יהיו מוכנים לשלם יותר ממחיר סביר של ספר בחנות הספרים, בוודאי שלא לספר של סופר לא מוכר...

זאת הבעיה.
מה הפתרון המתבקש? מייד.

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
הפתרון הוא להקים הוצאה עצמאית וקטנה, שלא תתחרה ותאיים על יפה נוף ואור החיים.
היא לא תפנה לסופרים שלהם, ולא תציע הצעות משתלמות לסופרים חדשים שההוצאות רוצות בהן.

אז יש לנו הוצאה שמוכנה להפיץ את הספר החדשני שלך, פנטזיה על גמדים קדושים שמקימים מושבה על כוכב צדק, ומחפשים תקציב לחללית שתקח אותם לכדור הארץ, ומלאי כעס על חבריהם בכוכב הלכת ורדינון, שמסרבים להושיט יד.

יפה, מה עכשיו?

ההוצאה הזו (נקרא לה לשם המשל: הגעצילים), מציעה לך לעצב ולעמד ולהגיה את הספר על ידה (היא מקבלת מחיר נוח מבעלי מקצוע, בזכות זה שהיא מביאה הם נפח של עבודה). לחילופין - ההוצאה מוכנה, כמו ההוצאות החרדיות הקיימות, שתביא לה ספר מוכן לדפוס, או עותקים מודפסים.

איך מפיצים? איך מתגברים על בעיית היעדר נקודות מכירה פיזיות?

וזה עניין קריטי. כי ספר, הלקוחות אוהבים למשש בידיים. הם רוצים לראות מבחר של עטיפות וצבעים.
ובציבור שלנו, בגלל שבת קודש, תמיד יהיה ביקוש לספרים פיזיים ולא דיגיטליים.

והנה ההברקה.
הגעצילים תפנה למאות משפחות בריכוזים החרדים, תציע להם להיות נקודת מכירה של הגעצילים.
זה אומר שבכל נקודת יישוב חרדית, במרחק רחוב אחד או שניים ממך, יהיה סניף של הגעצילים, ושווה לך לבוא לבקר, כי יש להם מגוון של לפחות 20 ספרים (כותרים) שונים.

אפשר גם לארגן "חלון ראווה". מן מתקן תצוגה בסיסי שיעמוד בקביעות סמוך לדלת המשפחה, מחובר לקיר, בעובי 3-4 ס"מ כך שלא יפריע לשכנים, ובו יהיו מיטב הכותרים לראווה.

ההוצאה צריכה להיות רצינית, עם שם מכובד וועדת ביקורת אמיתית, שלא תאשר לשם ספרים בעיתיים.
הייחודיות של ההוצאה תהיה בכך שיהיו שם ספרי הגות חרדיים (סגנון החוברות שיש בבלוי, אבל כספר מכובד ומוגה עם כריכה קשה- כיום לא משתלם לאברך שכתב קונטרס בבלוי להוציא אותו כספר, כי אנשים לא ממהרים להוציא 70 שקל על ספר בפורמט של דוכן בבית כנסת), ספרי מקור ופרוזה בסגנון אחר ושונה.

זהו.
הנחתי את הכפפה, זה בגדול הרעיון שאני חושב עליו כבר מזה שנים.

מכון באר שלמה

הוצאה לאור שונה. מאוד.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
הפתרון הוא להקים הוצאה עצמאית וקטנה, שלא תתחרה ותאיים על יפה נוף ואור החיים.
היא לא תפנה לסופרים שלהם, ולא תציע הצעות משתלמות לסופרים חדשים שההוצאות רוצות בהן.

אז יש לנו הוצאה שמוכנה להפיץ את הספר החדשני שלך, פנטזיה על גמדים קדושים שמקימים מושבה על כוכב צדק, ומחפשים תקציב לחללית שתקח אותם לכדור הארץ, ומלאי כעס על חבריהם בכוכב הלכת ורדינון, שמסרבים להושיט יד.

יפה, מה עכשיו?

ההוצאה הזו (נקרא לה לשם המשל: הגעצילים), מציעה לך לעצב ולעמד ולהגיה את הספר על ידה (היא מקבלת מחיר נוח מבעלי מקצוע, בזכות זה שהיא מביאה הם נפח של עבודה). לחילופין - ההוצאה מוכנה, כמו ההוצאות החרדיות הקיימות, שתביא לה ספר מוכן לדפוס, או עותקים מודפסים.

איך מפיצים? איך מתגברים על בעיית היעדר נקודות מכירה פיזיות?

וזה עניין קריטי. כי ספר, הלקוחות אוהבים למשש בידיים. הם רוצים לראות מבחר של עטיפות וצבעים.
ובציבור שלנו, בגלל שבת קודש, תמיד יהיה ביקוש לספרים פיזיים ולא דיגיטליים.

והנה ההברקה.
הגעצילים תפנה למאות משפחות בריכוזים החרדים, תציע להם להיות נקודת מכירה של הגעצילים.
זה אומר שבכל נקודת יישוב חרדית, במרחק רחוב אחד או שניים ממך, יהיה סניף של הגעצילים, ושווה לך לבוא לבקר, כי יש להם מגוון של לפחות 20 ספרים (כותרים) שונים.

אפשר גם לארגן "חלון ראווה". מן מתקן תצוגה בסיסי שיעמוד בקביעות סמוך לדלת המשפחה, מחובר לקיר, בעובי 3-4 ס"מ כך שלא יפריע לשכנים, ובו יהיו מיטב הכותרים לראווה.

ההוצאה צריכה להיות רצינית, עם שם מכובד וועדת ביקורת אמיתית, שלא תאשר לשם ספרים בעיתיים.
הייחודיות של ההוצאה תהיה בכך שיהיו שם ספרי הגות חרדיים (סגנון החוברות שיש בבלוי, אבל כספר מכובד ומוגה עם כריכה קשה- כיום לא משתלם לאברך שכתב קונטרס בבלוי להוציא אותו כספר, כי אנשים לא ממהרים להוציא 70 שקל על ספר בפורמט של דוכן בבית כנסת), ספרי מקור ופרוזה בסגנון אחר ושונה.

זהו.
הנחתי את הכפפה, זה בגדול הרעיון שאני חושב עליו כבר מזה שנים.
ר' נתן,
שמח לבשר לכם שהרעיון שלכם קיים כבר בקטן.
יש כבר אישה אחת שהקימה עסק למכירת ספרים באופן זו (היא פעם התייעצה אתנו על משהו, וכך התוודעתי לעסק).

אך לדעתי רעיון המכירה בבתים יכול לגרום להפסדים כלכלים משמעותיים.
להוצאות לאור (בטח הבינוניות והקטנות, אך גם הגדולות) בדרך כלל אין חשש של להתלכלך, יש להם שיקול אחד של רווח והפסד כלכלי. ספר ששום הוצאה לאור לא מסכימה להוציא אומר משהו אחד, מדובר בספר לא ריווחי.
(כמו שאנחנו יכולים לשער אם ספר יהיה ריווחי בספרי קודש, אני משער שהו"ל אחרות המתמקצעים בספרות חול יכולים לשער רווח והפסד בספרות חול).

אפשר להחליט מראש שהספר הוא לא ריווחי ויימכר לקהל יעד מצומצם (אני לא יודע נתונים בספרות חול, אך רוב הספרי קודש היום בקטגוריה הזו), ספר (לכה"פ ספר קודש) הוא בן, ובבן משקיעים כסף גם אם הוא לא ריווחי.

סיכון מטורף בהיבט כלכלי להוציא ספר שאף הוצאה לאור לא מסכימה לקחת, נכון יש בודדים שהצליחו אך יש גם אלפים שנכשלו, והפסידו עשרות אלפי ש"ח.

יש בציבור החרדי הרבה הרבה יותר מ 2 הוצאות לאור (באתר טקסט רץ כתוב ש 400, אין לי מושג מאיפה הנתונים שלהם אך זה משקף משהו). אם הוצאה לאור אחת לא הסכימה יש את השנייה, ואם השנייה לא הסכימה יש את השלישית החמישית והשמינית, לא אמרתי להתייאש אחרי ההו"ל הראשונה.
אך לקחת סיכון, ולערוך/ לעמד/ ולהדפיס ספר שלא עבר את כל ההוצאות לאור (מדובר במי שבדק לפחות 10), ולחשוב להרוויח כסף, זה נראה לי הרבה יותר פזיזות מאשר אומץ.
כל הוצאה לאור יש לה את הקו שלה, יש הוצאות לאור שלא לוקחים סיכון כלל, ויש הוצאות לאור שמסכימים לפתוח ראש ולהמר (לפעמים הוצאת אור החיים בינהם, וע"כ היא הוציאה את הספר המדהים שלך, נהניתי מאוד לקרוא אותו, נזכרתי בתקופה שעבדנו ביחד...).
לפעמים זה תלוי במצב תזרים המזומנים בהו"ל, ולכן לפעמים הוצאות לאור לוקחות יותר סיכון ולפעמים פחות.

לסיכום: אני חשוב שבשום פנים ואופן אין להתייאש אחרי הוצאה לאור אחת או שניים, לכתחילה לפנות עד עשר.
ומאידך כאשר 10 הוצאות לא מסכימים להוציא, יש לזה בדר"כ סיבה, ובמקרה כזה פשוט להחליט מראש שהוצאת הספר אינה כלכלית, היא הוצאה בשביל הביטוי האישי שלך.

הכותב הוא מנהל מכון הוצאה לאור 'באר שלמה', הוצאה לאור המתעסקת עם ספרי קודש בלבד, אין לי שום ידע וניסיון בספרות חול, ההקבלה שנערכה בהודעה זו הנה מחשבה אישית שלא נבדקה באופן יסודי.

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
אני חשבתי על רעיון של הקמת אתר, שירכז בתוכו את כל הסופרים התורניים שהוציאו ספרים בצורה עצמאית.
כך אנשים שמחפשים ספרים יוכלו להיכנס גם לאתר הזה, כמו שהם נכנסים לאתר של יפה נוף או אור החיים, לחפש בו לפי סיווג נושאים כמו גם לפי סופרים, ולבצע הזמנה (כנראה שהקטע הזה יהיה מסובך יותר, כי כל ספר נמצא במקום אחר).
הסופרים ישלמו על אחזקת האתר, ואולי גם על הפרסום שהוא ידרוש, אבל מכיוון שזה יתחלק בין כל הסופרים - הסכום לא יהיה גדול, אני מניחה.
הלוואי שמישהו שמבין בדברים האלה ירים את הכפפה... ואז תהיה לי השאלה אם אני יכולה להצטרף לאתר כזה, כי הרי איני חרדית הארד קור...

א. פרי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
תודה על התגובות, ההצעות והרעיונות!
קראתי הכל וכל רעיון קידם משהו אז תודה!

לאלו שהציעו לסייע - פניתי אליכם או אפנה בהמשך.

לגבי הקמת הוצאה לאור שתמכור ספרים שלא התקבלו בהוצאות הגדולות:
אני בעד, ונראה לי שאין אחד שיתנגד.
בנוסף אני מוכנה לסייע בכל מה שיידרש, שזה אומר אפילו לייצג את הרעיון בעיר מגורי, אם כי עדיף שזה יהיה
אנשים שמבינים בתחום השיווקי.
בשכונה שלי יש מכירה ביתית שנמכרים שם מוצרים שונים, ולפעמים גם ספרים.

אפשר לפנות ל"יש" ,למשל, או לכל רשת אחרת, ולבקש להציג שם את הספרים.
בשביל זה צריך אנשים שזה המקצוע שלהם.

במאמר המוסגר:
הענין הכלכלי הוא סיעתא דשמיא.
יש סיפור של אבא של ר' יונתן איבשיץ שהביא לו בקבוק יין ריק וביקש ממנו לקנות יין לקידוש, אבל בגלל שאומרים שהוא חכם אז נראה אותו קונה בלי כסף.
יונתן יצא וחזר עם בקבוק ריק. "נו? איפה היין?" שאל אביו.
והוא השיב: "נראה אותך עושה קידוש בלי יין".
אני חושבת שכל הקטע הכלכלי הוא סוג של משחק של הבורא איתנו. הוא כאילו שם אותנו במגרש של משחקים, לקח לנו את הכדור ואומר: נראה אתכם משחקים בלי כדור...
זאת אומרת, ה' הוא בעל הכוחות כולם, יש לו כסף וכל הכוחות שלו. הוא יכול לחזק את הכל - כמו שכתוב ב"ויברך דוד". "בידך לגדל ולחזק את הכל". הוא שם אותנו באיזו סיטואציה ואומר: התפקיד שלהם זה ליצור, לפעול להתקדם...
בלי כסף, בלי כישרון, בלי יכולת בסיסית, בואו נראה איך אתם מייצרים משהו לכבודי.
אז אפשר לבקש עזרה, ולהתפלל ולא להתייאש לרגע!!! הסיוע מגיע, ואם הסיוע לא מגיע זה איתות שהדרך לא נכונה וצריך לפנות לדרך נוספת. ולא חסרות דרכים: לחפש, למצוא ולא להתייאש!

למשל לפני 10 שנים כתבתי ספר והוא נדחה על ידי כל ההוצאות לאור. אז לא ידעתי את מה שאני יודעת היום, אז התייאשתי ולא ניסיתי כי מראש חשבתי שזה לא תפקידי לכתוב לציבור...
היום אני שמחה שהספר לא יצא לאור, מכירת תודה שלא היו לי אמצעים כלכליים להוציא אותו לבד. והאמת? גם אז לא הייתי שלמה עם התוכן של הספר! בסתר ליבי הבנתי שהוא לא מתאים. רק מאוד רציתי לממש את עצמי ולא היו לי כלים תודעתיים לכך שיש לי סיכוי.

אני חשבתי על רעיון של הקמת אתר, שירכז בתוכו את כל הסופרים התורניים שהוציאו ספרים בצורה עצמאית.
כך אנשים שמחפשים ספרים יוכלו להיכנס גם לאתר הזה, כמו שהם נכנסים לאתר של יפה נוף או אור החיים, לחפש בו לפי סיווג נושאים כמו גם לפי סופרים, ולבצע הזמנה (כנראה שהקטע הזה יהיה מסובך יותר, כי כל ספר נמצא במקום אחר).
הסופרים ישלמו על אחזקת האתר, ואולי גם על הפרסום שהוא ידרוש, אבל מכיוון שזה יתחלק בין כל הסופרים - הסכום לא יהיה גדול, אני מניחה.
הלוואי שמישהו שמבין בדברים האלה ירים את הכפפה... ואז תהיה לי השאלה אם אני יכולה להצטרף לאתר כזה, כי הרי איני חרדית הארד קור...
רעיון מעולה! אם יש כאן מישהו שמוכן להקים כזה אתר זה יהיה גם שליחות וגם ריווחי כי אפשר לקבל מהסופרים סכום מסוים לחודש, או לקבל אחוזים ממכירות. בנוסף יהיה מעניין לציין ליד כל ספר כמה עותקים נמכרו, אם זה אפשרי, זה יגרום להתעניינות באתר כי זה מעניין.

א. פרי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עדכון לגבי ההפצה
בעקבות האשכול הזה פנו אלי כמה הצעות עזרה או שיתוף פעולה, שגררו דיונים עם אנשים נוספים.
למרות הרצון הטוב המצב עדיין נשאר כמו שהוא.

אני חושבת שידע ונסיון חיים זה כח שלא יסולא בפז. אני היום הרבה יותר חכמה ומבינה את התמונה ממה שהיה לפני כמה שנים.
וכשהתמונה ברורה הרי שקל יותר להסתדר עם הנתונים.

אני מבינה היום את המגבלות שלי - שזה יתרון עצום להבין ולקבל כמה שאתה מוגבל. בכל התחומים.

השאלה הכי מעניינת שנשאלתי היא מה באשר להפצה המסורתית לחנויות.
התשובה: פניתי לרשתות דרך 'צור קשר' והן לא חזרו אלי.
שאר חברות ההפצה אמרו תשובה שלילית.

אם מישהו כאן מכיר דרכי התקשרות ישירים עם ההנהלה של ההוצאות לאור הגדולות - שהן מחליטות איזה ספר יכנס לחנויות - אשמח, לתועלת הכלל (שיוכלו לרכוש את הספר), לקבל את כתובות המיילים שלהם. אפשר לשלוח לכתובת המייל שלי שבחתימה.

בינתיים אני חושבת להדפיס כמות מוגבלת של הספר, והכל בעזרת ה'.

יש עוד כמה אפשרויות אבל הן מאוד מצומצמות ולא יגיעו לכלל הציבור כרגע.

אגב את הספר "סדר הפוך" קראו קוראי בטא חרדים, ומלבד הערות מעטות הרי שהספר זכה לשבחים רבים. (לקוראים ששלחו לי מייל ולא שלחתי להם את הספר- אפשר לפנות שוב ואשלח להם את הספר בקובץ דיגיטלי אי"ה).
ואת זה אני מציינת כתודה לה' שכיוון אותי בדרך הנכונה.
עדיין כולי תפילה שלא תצא תקלה תחת ידי אך גם אם חלילה יש איזו טעות הרי שאנחנו בני אנוש...

בהזדמנות זו תודה גדולה לקולמוס על שהוציאו לאור את הספרים הקודמים שלי. את הספר הנוכחי נבצר מהם להפיץ למרות זאת ראוי לציין את המענה האדיב ואת המקצועיות הרבה.

הרבה הצלחה לכולנו, אמן.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה