קשב וריכוז-אולי??

חותם1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
בעזר מציון, בבני ברק, נותנים יעוץ בנושאים הללו בטלפון
במקרה של חוסר בהירות כנ"ל,
זה יכול לעזור מאד
(מנסיון אישי)

חנה פכמן

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
לגבי גיל האבחון- מכירה מקרוב מקרה שאבחנו וטופל תרופתית ילד בגיל שלוש!
ולא, הוא לא היה מופרע, והגננת שמלאה את השאלון טענה שהוא אחד המוכשרים בגן, אבל בגלל שיש לכך נטייה תורשתית- הבינו שיש לו את הקושי.
כיום הוא בכיתה ב', חרוץ הכיתה ואהוב על החברים. עם טיפול. לרבה אומרים רק אחרי החגים

דווקא טיפול מוקדם (למרות שזה מסובך מבחינת הקופה וכו') מונע התפתחות בעיות התנהגותיות נלוות!

חמחם

משתמש מקצוען
אני קצת מרחמת על גילי 2 ועל דומות לה שלא כ"כ יודעות מה לעשות, אבל ברור לי משהו אחד:
אף אחד שענה לך כאן איננו רופא ילדים או נוירולוג. (ומסופקני כמה ידע בתחום החנ"מ יש להם...)
תשאלי אך ורק אנשי מקצוע!!!
תתכן בעית ראיה (כמו מיקוד), תתכן בעית שמיעה (כמו עיבוד שמיעתי שמאוד נפוץ היום), תתכנה בעיות כאלה ואחרות , ויתכן שאין כלום והילד פשוט מפונק!
וגם אם יש בעיה של קשב (נראה יותר ADD כי ציינת שאינו היפר אקטיבי), דעי שיש כמה וכמה נקודות שצריך לסמן עליהן V בכדי שהילד יאובחן כ-ADD.
הרפואה היום מתקדמת מאוד בתחום, וחבל לבזבז זמן וכח נפשי על עצות ושמועות כאלה ואחרות.
כל ילד שונה, ולכן האבחון שונה גם הוא.
בהצלחה.

ROT

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
תיתכן בכלל בעיה של מחסור בברזל שגורם לכל הקשיים הנ"ל ,מניסיון.
לדעתי קודם תפני לרופא
תעשי בדיקות דם אח"כ תפני לתחומים אחרים

נקודת מחשבה

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
מצטרפת לחמחם.

כל ילד הוא שונה ובהתאם לכך גם האבחון, ולכן כדאי לך לפנות כדי לקבל אבחנה כי זה תהליך שלוקח זמן!!!!

ואגב, מאבחנים כן מתחת לגיל 6 אך לא נותנים טיפול תרופתי רק מעל לגיל 6.

בהצלחה!

נ.ב יכול להיות שיש לילד ADD (הפרעת קשב- בשונה מהיפראקטיביות שזה ADHD)
ולכן מומלץ מאד לפנות לרופא ילדים שיפנה לנוירולוג במהירות האפשרית כי זה תהליך שלוקח זמן ויפה שעה אחת קודם.....

סטודיו נועה

משתמש רשום
המשתמש נחסם
אם יש לכם או לגננת חשש קל ביותר לגבי תפקוד הילד שלכם לכו לאבחון מיד.
יש כל מיני טיפולים שהם בסל הבריאות עד גיל מסוים אח"כ אתם צריכים לשלם במיטב כספכם עבור הטיפולים הנדרשים
אל תמתינו לתחילת כיתה א' זה מאוחר רק אז להתחיל את הברורים לגבי הצורך בריטלין.

תגיעו לתחילת שנה עם כל המסקנות של כל בעלי המקצוע אבל תנו לילד צ'אנס ללא תרופה, אם יוחלט הוא צריך זה עניין מהיר של אישור סופי של נוירולוג ילדים

תשגיחו על הילד בתחילת הדרך ב - 10 עיניים! יש בעיות תזונה שינוי בהתנהות וגם תופעות לוואי שגורמות לילד עוגמת נפש בחברת ילדים כגון טיקים.
כמובן שאל תהססו לפנות לנוירולוג שלכם עם כל שינוי שאתם רואים אצל הילד.

כאשר תעשו את חשבון העלות תועלת לאחר תקופה המסקנה היא אחת וברורה התרופה מצילה ילדים

הרופאה שטיפלה בנו טרחה להגיד לנו בכל ביקור שצריך להודות לא-לוקים שאנחנו בדור שיש טיפול להפרעות קשב וריכוז וכמה סבל עברו הורים וילדים בשנים עברו.

grafix

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
רק לי זה נשמע שגילי מתארת ילד די רגיל לגילו? (לא מתרכז בדברים שלא מעניינים אותו... תראו לי ילד שמתרכז במה שלא מעניין אותו)
אבל בכל זאת, אם האמא מרגישה שמשהו לא בסדר, אז היא חייבת לגשת לאבחון...

בראש מילה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י חמחם;1373069:
אני קצת מרחמת על גילי 2 ועל דומות לה שלא כ"כ יודעות מה לעשות, אבל ברור לי משהו אחד:
אף אחד שענה לך כאן איננו רופא ילדים או נוירולוג. (ומסופקני כמה ידע בתחום החנ"מ יש להם...)
תשאלי אך ורק אנשי מקצוע!!!
תתכן בעית ראיה (כמו מיקוד), תתכן בעית שמיעה (כמו עיבוד שמיעתי שמאוד נפוץ היום), תתכנה בעיות כאלה ואחרות , ויתכן שאין כלום והילד פשוט מפונק!
וגם אם יש בעיה של קשב (נראה יותר ADD כי ציינת שאינו היפר אקטיבי), דעי שיש כמה וכמה נקודות שצריך לסמן עליהן V בכדי שהילד יאובחן כ-ADD.
הרפואה היום מתקדמת מאוד בתחום, וחבל לבזבז זמן וכח נפשי על עצות ושמועות כאלה ואחרות.
כל ילד שונה, ולכן האבחון שונה גם הוא.
בהצלחה.

הבעיה היא, כשלא יודעים מיהם אנשי המקצוע שצריך לפנות אליהם...
אף אחד לא חושב שפרוג הוא תחליף לאבחון מקצועי. אבל כן המקום להכוונה למקום שאליו צריך לגשת בשביל לאבחן.

rach

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
D I G I T A L
כבר ציינו קודם. תפנו לעזר מציון והם מפנים לאן שצריך אם צריך.
מניסיון אצלינו.

אגב, הפרעת קשב וריכוז יכולה להתבטא בכל מיני מצבים, ולאו דווקא בהיפראקטביות ופעלתנות יתר.
גם ריכוז יתר עד אי יכולת לשמוע את הסביבה נחשב כהפרעה, לכן יש צורך באיבחון.

אולי מעניין אותך גם...