דרוש מידע קניית הדירה שמעלי ורישומה כדירה אחת- האפשרי?

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
אסביר שוב מה הבנתי מההודעות שלך, ואז אבקש שוב.
לכאורה, לפי הנתונים היבשים שהוצגו ע"י משתמשים, לצורך קבלת פטור ממס רכישה - אין צורך לאחד את הדירה ב"טאבו" (נסח טאבו, משרד המשפטים), אלא רק איחוד פיזי של הדירות בתוך 9 חודשים.
כתבת, שאת ביצעת תהליך פיצול לאחר שהמוכרים שלך איחדו את הדירות, שאלתי, האם איחדו כתוצאה מהוראה של רשות המסים? או שכך חשבו שצריך לעשות? או שהייתה להם הוראת שעה - כמו שהעירו לעיל, שזה תלוי בפקיד שומה ובגחמות שלו..

אסתי3311

משתמש סופר מקצוען
אסביר שוב מה הבנתי מההודעות שלך, ואז אבקש שוב.
לכאורה, לפי הנתונים היבשים שהוצגו ע"י משתמשים, לצורך קבלת פטור ממס רכישה - אין צורך לאחד את הדירה ב"טאבו" (נסח טאבו, משרד המשפטים), אלא רק איחוד פיזי של הדירות בתוך 9 חודשים.
כתבת, שאת ביצעת תהליך פיצול לאחר שהמוכרים שלך איחדו את הדירות, שאלתי, האם איחדו כתוצאה מהוראה של רשות המסים? או שכך חשבו שצריך לעשות? או שהייתה להם הוראת שעה - כמו שהעירו לעיל, שזה תלוי בפקיד שומה ובגחמות שלו..
אני חושבת שהמידע שברשותך לא מדויק.
לענ"ד ממש לא מספיק איחוד פיזי וכן צריך לעשות איחוד בטאבו על מנת לקבל פטור ממס רכישה.
המוכרים שלי אחדו את הדירה בטאבו כדי לקבל פטור ממס רכישה, החלוקה שבוצעה (לאחר עשרות שנים) היתה מתישה מאד מבחינה בירוקרטית ועלה עשרות אלפי שקלים אך התאפשרה כיון שלדירה שתי תתי חלקות נפרדות במקור.
אם תרצה אוכל להפנות אותך לעורך הדין (התותח) שטיפל בתיק. (בני ברק)
בהצלחה.

אסתי3311

משתמש סופר מקצוען
במחשבה שניה יתכן מאד והחוקים שונו מאז התהליך שעבר המוכר שלי והיום כן ניתן לאחד דירה ולקבל פטור/ מס רכישה מופחת על ידי איחוד פיזי של הדירה.
בקישור כאן יש מידע על הענין אבל לא מספיק מובן לי אם יש תהליך נוסף מעבר לאיחוד הפיזי.

יעקב 11

משתמש פעיל
אני חושבת שהמידע שברשותך לא מדויק.
לענ"ד ממש לא מספיק איחוד פיזי וכן צריך לעשות איחוד בטאבו על מנת לקבל פטור ממס רכישה.
המוכרים שלי אחדו את הדירה בטאבו כדי לקבל פטור ממס רכישה, החלוקה שבוצעה (לאחר עשרות שנים) היתה מתישה מאד מבחינה בירוקרטית ועלה עשרות אלפי שקלים אך התאפשרה כיון שלדירה שתי תתי חלקות נפרדות במקור.
אם תרצה אוכל להפנות אותך לעורך הדין (התותח) שטיפל בתיק. (בני ברק)
בהצלחה.
אשמח לפרטי העו"ד שטיפל בתיק
תודה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה