צאתכם לשלום

• פותח הנושא Shia
  • פורסם בתאריך

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
מבט מגבעת שאול, אתמול.

קבצים מצורפים

• lifta_s.jpg
    KB 472.8 · צפיות: 6

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י כדרלעמר;593729:
כן, בלי חצובה, ספונטני.

קראתי שתמונה בלי "נושא" היא לא תמונה. (נושא, נשוא ורקע) אני מרגיש שכאן יש תמונה בלי נושא.
אני צודק? ובכלל, איך מצלמים נוף יפה כדי שיהיה מעניין?

אני מצלם המון ומוחק את רוב התמונות כי אני חושב שהן לא מעניינות :( אוף...

כדרלעמר

משתמש פעיל
צילום מקצועי
אני לא חושב שהכללים הללו הם שחור לבן, אין בצילום שום כלל חד משמעי.

לפעמים נוף סתמי ולא מעניין יכול לקבל שידרוג רציני יש בו איזה נושא. ולפעמים נוף צבעוני ויפה לא זקוק לנושא וכל נסיון לתת דגש על חלק או אובייקט בתמונה רק יקלקל.

התמונה שלך היא תמונת נוף, צבעים יפים (ואם שאלתי אם זו פנורמה כנראה שהחיבורים לא מורגשים :)). אם היה איזה כדור פורח צבעוני זה היה יכול להוסיף (לדוגמא) אבל גם כך זו תמונה חביבה.

נסה לצלם בקומפוזיציות שונות, מגבהים שונים, לכלול אובייקטים מקורבים בפריים כדי לתת מימד עומק, כולל משחקי עומק שדה (ואני לא מתכוון לאיזה עלה מציץ מהפינה העליונה, משהו מעניין).

שעות שונות של צילום נותנות הרבה אופציות, מזגי אוויר שונים (עננות, ערפילים, שמש, גשם, שלג), עונות השנה וכו'.

שימוש בעדשה רחבה יכול להסיף מימד עומק מעניין. אם תרצה יותר, כבר אפשר לשדרג נוף ע"י חשיפות ארוכות (גם ביום עם שימוש בפילטרים) ולפעמים גם בשימוש בHDR.

תנסה לראות עבודות של צלמים אחרים (תסתכל לדוגמא בתמונות נוף באתר של תמיר) ותנסה להבין איך אתה יכול להצליח להוציא תמונה כזאת ומה מיוחד בה.

בהצלחה!

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
יפה מאד,
(ניכר קלות חיבור באמצע נוטה לימין.)

tamiro

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י Shia;593710:
מבט מגבעת שאול, אתמול.

פנורמה טובה.
הקומפוזיציה כאן לא הכי מעניינת,
יופי של שעה לצלם בה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה