עזרה בתכנון ריהוט לסלון

שמשונית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
מצו''ב 2 הצעות לריהוט הסלון מה הייתם בוחרים? גם רציתי לקבל ממכם עצות ורעיונות נוספים.

כפי שאתם רואים ישנן עמוד תקוע בחלל ואנחנו שוברים את הראש איך להתמודד איתו.
כמו''כ אנו מעונינים בפינת נט''י (יכולה גם להיות חבויה בארון וכד') בתוך הסלון.
אני אהבתי מאד את הארון הפינתי הגדול אבל מצד שני אנו רוצים למקסם את פוטנציאל הארכת השולחן. המשפחה גדולה ב''ה. מיקומי החלונות וגודלם גמישים כרגע. הדירה לפני שיפוץ.

כמו''כ רצינו להכין תשתית של רלסים-מגירה לסוכה פוטנציאלית (1.10 מ').
איפה הייתם ממקמים פתח לסוכה כזו? האם שייך לעשות חלון וטרינה שמתחיל מהרצפה? ואיך עושים סורג יפה ואלגנטי שלא יכער את החלון אבל יוכל לשמש כגדר לסוכה או לחילופין להתפרק לחלוטין כדי שהסוכה תהיה המשך ישיר לסלון?
תודה רבה.

קבצים מצורפים

• סלון ריהוט 2.jpg
    KB 394.5 · צפיות: 32
  • סלון ריהוט1.jpg
    KB 454 · צפיות: 24

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
מבחינת מיקום פינת האוכל התוכנית הראשונה נראת טובה יותר,
אבל את צריכה לבדוק אם יש לך מספיק מקום לארון ספרים+פתיחת הדלתות,
ספא והאורך קיר מהעמוד.

בתוכנית השניה אולי למקם את השולחן אוכל לרוחב ולא לאורך?

הייתי ממליצה לצאת לסוכה מהקיר המערבי, היות וזה יותר קרוב למטבח וזה פרקטי יותר,
אולי יהיה אופציה לדלת מהמטבח גם??

בהצלחה!!!

שמשונית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
תודה רבה.
שכחתי לציין שלצאת לסוכה ממערב לא כ''כ אפשרי מצד השכנים. האופציה היא רק מהקיר החיצוני הגדול.
מישהו עשה כזו סוכה אולי?
לא היה אכפת לי שהיא תהיה על כל אורך הסלון. (1.10 מ' זה רוחב הסוכה - המקסימום שאפשר להוציא רלסים)

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
אז מומלץ שיהיה קרוב לנט"י,
יהיה לכם נוח יותר בסוכות.

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
מוכרת לי התוכנית הזו ;)
כמעט שנה של תכנונים, הא?!
העיקר שבסוף התוצאה תהיה לשביעות רצונכם...
(לא חסר עמוד אחד, או שמהנדס אישר לכם להרוס אותו?)

לעניין הריהוט - התוכנית הראשונה נראית טובה יותר, רק שהייתי מחליפה בין מיקום הספרייה למיקום הספה (אפשר לשים גם ספה פינתית מודולרית מרוחקת מעט מהספריה וממשיכה בר' לכיוון הקיר עם דלת ההזזה).
כדאי להשתמש בעמוד הקיים כדי לתחום את פינת נטילת הידיים מהסלון (קיר מקביל לקיר חיצוני שמאלי) - כך היא תהיה מוסתרת כשנכנסים לסלון אבל תהיה אליה גישה נוחה מפינת האוכל ומהסוכה.

סתם כך, אם שולחן האוכל ישמש באופן קבוע לפחות 8 אנשים (אני זוכרת נכון?), כדאי שהוא יהיה פתוח כל השבוע בגודל הזה ולמרכז אותו במקום לפתוח אותו בכל שבוע מחדש. (גם בתכנון התאורה זה חשוב, כי כך התאורה תהיה בדיוק מעל השולחן גם כשהוא "סתם עומד" וגם כשהוא בשימוש).

לגבי ויטרינה ליציאה לסוכה - אכן, כדאי לעשות ויטרינה מהרצפה. אם ישנה אפשרות כדאי לעשות אותה מהעמוד בפינת האוכל עד הנישה של נטילת הידיים - עם וילונות מתאימים - יתן מראה מיוחד לסלון - וגם היציאה לסוכה תהיה יותר נוחה ומרווחת (כולל של מיטות, שולחן וכו').

דווקא בין 2 העמודים שבצד שמאל למעלה בפינת האוכל יתכן ולא כדאי למקם חלון כדי שיהיה גם "קיר" לשים בו תמונה מיוחדת, נרות שבת, צביעה באפקט שיכול לשדרג וכו'.

החלון הגדול בצד מערב מצויין לטעמי (בדוגמא הראשונה) - יכניס הרבה אוויר.
המון בהצלחה!

שמשונית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עדן, תודה רבה!
כמעט שנה של תכנונים. לא תאמיני כמה הרפתקאות עברנו מאז. אבל מה לעשות שרק עכשיו המהנדס סיים את הקונסטרוקציה (ו-כן עמוד אחד הוא הצליח להוריד) ויכולנו לגשת לתוכניות עבודה.
לא בדיוק הבנתי איך התכוונת שנמקם את הספה הפינתית.
כמו''כ לגבי חלון ויטרינה מהרצפה הייתי מאד רוצה השאלה איך בדיוק עושים את זה בדיוק ואיזה מעקה לקחת וכו'
היום כבר יושבים ליד השולחן 10 נפש כ''י. עם ראשי השולחן זה יהיה פתוח כמו שאמרת. :)
זה רעיון להשאיר את הקיר ליד המערב ללא חלון בפרט כשיש שני חלונות גדולים כבר בסלון.
תודה רבה רבה!!!

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
לגבי הספה הפינתית, התכוונתי שבצד אחד היא תסתיר קצת את הספריה (אבל תהיה מרוחקת ממנה, כדי שתהיה גישה לספרים) ומצד שני היא תהיה על הקיר הימני, כמין צורת נ'.

לגבי חלון הויטרינה, אני מבינה מדברייך שהרלסים יהיו שם רק לסוכות ולא ישמשו אתכם כמרפסת כל השנה. מצד אחד צריך לדאוג לבטיחות ומצד שני אי אפשר להגביה את החלון כי איך תכנסו לסוכה? לדעתי פתרון אפשרי הוא התקנת דלת רשת אחת חיצונית וויטרינה (שתהיה נעולה כל השנה) שיש בה חלון גדול נפתח. ככה גם תוכלו להכניס אוויר הביתה ביום יום והרשת תשמור שהחלון לא יהיה פרוץ לרווחה ויהווה סכנה לנפילות.
אני אברר לך בעז"ה טוב יותר את האפשרויות.

לגבי חלון פינת האוכל - כשאני חושבת על זה, יכול להיות דווקא יפה לעשות אותו נמוך, מגובה של 60 ס"מ למשל, עם אדן (וסורגים או מעקה) - כך שתהיה בפינת האוכל כמין מרפסת קטנה סגורה.
(בכדי לנצל מקום תוכלי לבנות מתחת לספסל שידה שתרכז את כל הדברים הקשורים לפינת האוכל: מפות, מגש ומפה לחלות, מלחיה מיוחדת, זמירונים וכו').

Yony

משתמש רשום
אם כבר עושים מרפסת לסוכה - תתכננו משהוא שישמש אתכם כל השנה:
מרפסת יפה עם ריצוף, מעקה עם סורג דקורטיבי, עציצים, פרגולה, מחצלות תלויות לפרטיות וכו'.

זה דבר נפלא לצאת למרפסת לאחר סעודת שבת (או בין המנות) ולהתרווח על כיסא נח ...

ישראלה

ללמוד תוכנות בכייף :)
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
עוד משהו שראיתי במרפסת סוכה:
אם אתם נוהגים לישון בסוכה,
ראיתי שעשו את מוזאיקת השיש ברוחב מזרון ובגובה מתאים לישיבה
כדי לנצל מקום זה גם לישיבה וגם לשינה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה