עזרה בתכנון מטבח

• פותח הנושא 2OR
  • פורסם בתאריך

2OR

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
שלום רב!
אני מקווה שזה בסדר להעלות כאן בקשת עזרה, ולא עבודות לחוו"ד,
בכל אופן מי שיכול לענות, זה ממש יעזור לנו!

אנחנו בשיפוץ מקיף של בית (חורבה) שקנינו, והגענו לביצוע המטבח.
ההתלבטויות שלנו רבות בין התכניות השונות, ואשמח אם יש רעיונות\כיוונים להאיר את עינינו לדבר הנכון והשימושי ביותר שמתאים לבית חרדי.

לנתונים הטכניים:
אורך החדר הינו 4.5 מטר
והרוחב הוא 2.9 מטר
הכניסה לחדר היא של מטר ועשרה ללא דלת מצד מערב
מצד שמאל, בצד צפון ישנו חלון אחד.

התוכניות:
ישבנו עם בעל מקצוע שיעשה לנו את המטבח, אך הרעיונות רבים, וכפי שהבנו זה כמו חלקי פאזל שניתן להזיז מכאן לכאן, אך אנחנו השתגענו מלהחליט ולהתמקד מה נכון באמת עבורנו.
הרעיון בגדול:
לקחת את האורך של ה4.5 מטר, לשים בחלק הימני שלו מקרר, ומשם שיש שממשיך בצורת ר' לרוחב החדר, ומסתיים בתריס למיקסר וכו', תנורי בילד-אין ומיקרוגל, ובעמודה נוספת מזווה עם 6 סלים.
השאלה היא היכן למקם את הכיורים, וכפועל יוצא מכך כיצד תהיה חלוקת השיש.

השיקולים:
אנחנו רוצים כמובן 2 כיורים נפרדים, ומעדיפים שהם יהיו ממש נפרדים, ולא עם פס של שיש ביניהם.
משטח עבודה מספיק וגדול לבשרי ולחלבי
אופציה שנשמח - חצובה אחת של גז בודד לחלבי.

בעל המלאכה שירטט איתנו כמה תכניות, ניסיתי להעתיק אותם למחשב, ומקווה שזה מבוצע נכון ואפשר להבין מזה מהם הרעיונות.

אשמח מאוד לשמוע מה דעתכם, או האם ניתן לסדר בצורה טובה יותר אל החלקים השונים
וכן דעתכם הכללית על הארון מזווה (אמור לצאת הרבה מגירות [11] אבל עדיין כמה אנשים טענו שזה ארון שממש מוסיף ושימושי), על התריס [שנראה לי לא כל-כך נחוץ, אך ממילא הפינה שם יוצאת תקועה ובלי יכולת להשתמש, אלא אם כן מוותרים על המזווה, ואז יש מקום להוסיף שיש גם לקיר ההוא] ועל מתקן הלה-מאנס לאחסנת כלים (האם בכלל יש צורך עם כמות המגירות הזו + מזווה?)

סליחה על כמות המלל, ותודה מראש לכל עזרה בנושא!

קבצים מצורפים

• אופציה א (Large).jpg
    KB 131.3 · צפיות: 16
  • אופציה ב (Large).jpg
    KB 138.1 · צפיות: 11
  • אופציה ג (Large).jpg
    KB 136.4 · צפיות: 8

ניקול

משתמש מקצוען
תכניות 1 ו 3- הסמיכות של הכיריים לכיור- לא מומלצת.

כדאי להוסיף מידות מימין ומשמאל לדלת. להוסיף חלונות.

האם ניתן לשנות את מיקום הפתח?

נסי למקם את התנורים והמזווה ליד המקרר כדי לקבל רצף נעים יותר לעין

2OR

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
תודה!
הדלת די במרכז, כך שיוצא שיש בערך 170 לכל צד (נראה לי הצד של התנורים יש בו 180)
לא ניתן לשנות את מיקום הפתח. לצערי גם לא ניתן להוסיף חלונות.
אבדוק את הרעיון שאת מעלה, אולי ככה גם נוציא את התריס. השאלה כמה שיש יישאר סך הכל. (כי עכשיו זה נלקח ממקום פחות שימושי, לעומת אם אני שם זאת ליד המקרר שזה הקטע הארוך והרציף ביותר בו אפשר לשים שיש.

ע.מ.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
בתוכנית מס' 2 מפריע לי גם הכיור ליד ארון התריס, נראה לי יותר פרקטי וגם נעים לעין שיש שיש צמוד לכיור מ-2 הצדדים

shיפי

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
תוסיף חלונות יהיה לנו קל יותר לעזור לך.

2OR

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עכשיו אני רק רואה שהסתרתי את החלונות עם שכבה נוספת.
יש רק חלון אחד, והוא נמצא בצד שמאל במשטח הקטן יותר של השיש
בתכנית מס' 1 אפשר לראות את המגירות והגז שמשמאל, החלון מעליהם במרכז.

2OR

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עכשיו אני רק רואה שהסתרתי את החלונות עם שכבה נוספת.
יש רק חלון אחד, והוא נמצא בצד שמאל במשטח הקטן יותר של השיש
בתכנית מס' 1 אפשר לראות את המגירות והגז שמשמאל, החלון מעליהם במרכז.

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
מנסה לעזור בלי לדעת מיקום חלונות:

מיקום המקרר, התנור המזווה, הבילד אין והתריס - לדעתי מתאימים לחלל ולצרכים.
בשיש הייתי שמה בקיר העליון את הכיור הבשרי והכיריים (לא באלכסון) - ובצד השמאלי- כיור חלבי.
בתכנון כזה תוכלי למצוא גם מקום לכירה חלבית נפרדת באיזור הפינה.

מבחינת ארונות:
בקיר העליון - מגירות מימין לכיור, ארון כיור, מגירות משמאל לכיור, מגירות מתחת לכיריים ומגירת בקבוקים.
בקיר השמאלי - בפינה הימנית ארון פינתי (מג'יק קורנר/מדפים וכדו' לבחירה), אח"כ ארון כיור ומגירות.
פינת התריס תהיה "פינה אבודה", או שניתן לשלב בה ארון פינתי שיפתח מיחידת הבילד אין - לפי הצורך והתקציב.

shיפי

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
עשיתי כאן 2 סקיצות ממש סכמתיות.
תנסו לקחת אותן ולפתח אותן ..

קבצים מצורפים

• לפרוג.PNG
    KB 11.1 · צפיות: 13

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
הייתי מחלקת את שלב התכנון ל-2:
1. העמדה
2. פרוט ארונות
קודם כל כדאי להגיע להעמדה מוצלחת, בלי להיכנס באופן מידי לאיזו חלוקה תיהיה בדיוק בכל ארון, זה גם תהליך מתיש, וגם מפריע להתרשמות הכללית.
אחרי שבודקים את האפשרויות ומגיעים להחלטה ניתן ל'רדת' לארונות ולמקם בצורה מיטבית כל פונקציה.

ולגבי ההעמדה: המקרר יכול להכנס משמאל לכניסה עד לחלון? אם כן- את מרוויחה שכל המשטח שמול הכניסה פנוי לכיורים + ארונות עליונים, ללא חלון שמונע ל=מיקום ארון עליון, וכמובן שהשיש יתחיל מיד אחרי המקרר.
באופציה 2 שהעלית- ניתן להעביר את התנור ליד המקרר כיור אחד בקיר מול הכניסה וכיור שני בקיר השמאלי אך קרוב יותר לקיר כך ניתן למקם ארון עליון.

אם תעלי תכנית ללא פרוט הארונות- יהיה קל יותר לקבל תמונה ברורה של העמדת הפונקציות.

בהצלחה!

2OR

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
תודה רבה לכולם!
העצות כאן היו ממש מועילות ופתחו את המחשב לכיוונים מצויינים.
אנחנו בעז"ה הולכים לכיוון התכנית השניה שהציעה שיפי,
אם כי כנראה שאתה הגז נניח בפינה מקוטמת, בשביל שלא יישב ממש מתחת לחלון (המטבח כמו שהיא ציירה רק באפקט מראה - בדיוק הפוך)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  18  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה