עזרה בסטטיסטיקה, קריאת היסטוגרמה

באיש את רעהו אמרו לי שכאן יש מי שתוכל לעזור, אז מנסה את מזלי:
איך יודעים את צורת ההתפלגות לפי היסטוגרמה?
שואלת ספציפית על ההיסטוגרמה הזו:

1618335897754.png

הכוונה האם היא סימטרית, (אני יודעת שהתשובה היא לא.)
ואם היא אסימטרית האם זו אסימטרית ימנית-חיובית או שמאלית שלילית.
הבעיה שלי היא שאני יודעת את התשובה, שהיא אסימטרית ימנית, לפי הממוצע והחציון,ממוצע> חציון.
אבל בשאלה בקשים ממני להגיע לתשובה הזו מקריאת נתוני ההיסטוגרמה, ואת זה אין לי מושג איך עושים.

נערך לאחרונה ב:

C

משתמש מקצוען
מתכנתות שלא יודעות סטטיסטיקה,
זה דבר שקורה היום?
אם כן, אולי הייתי הולכת ללמוד תיכנות;)
מתכנתות דווקא למדו סטטיסטיקה, אבל הן לא משועממות, אלא עובדות קשה.
שאלת את השאלה בסה"כ רבע שעה לפני ההודעה הנ"ל. למה את חושבת שהן נמצאות כאן כל היום?

מתכנתות דווקא יודעות סטטיסטיקה, אבל הן לא משועממות, אלא עובדות קשה.
שאלת את השאלה בסה"כ רבע שעה לפני ההודעה הנ"ל. למה את חושבת שהן נמצאות כאן כל היום?
חחחח
את נורא עיפה.
מתכנתת?
מחילה אם זלזלתי בכבודן.
זו ממש לא כוונתי.
שאלתי פה בעיקר כי אני מעריכה אותן ומאמינה ביכולותיהן,
ומנדנדת כי כבר הייתי צריכה להגיש ואני בלחץ.
וביננו, בלי ההקפצות, לא יודעת אם היית רואה את זה.

C

משתמש מקצוען
מצטערת, אבל @loving music צודקת, למדתי סטטיסטיקה לפני כעשר שנים. אולי אחרי המבחן עדיין הייתי זוכרת, אבל עכשיו ממש לא. אולי בהמשך תגענה לכאן כאלו שסיימו ללמוד לאחרונה והן תדענה מה את אמורה לענות.
אולי רק דבר אחד: אולי הם מצפים שתגידי שהעמודות הגבוהות בהיסטוגרמה נמצאות בצד שמאל ולכן זה ימני?

loving music

משתמש מקצוען

ירושל

משתמש מקצוען
אני לא רואה את התמונה, אבל כך נראות באופן גס התפלגויות א-סימטריות:
1618343884992.png

חיובית / ימנית: רוב התצפיות הן עם ערכים נמוכים, ומיעוטן עם ערכים גבוהים.
שלילית / שמאלית - ההיפך - רוב התצפיות הן עם ערכית גבוהים, ומיעוטן עם ערכים נמוכים.

ירושל

משתמש מקצוען
עכשיו את רואה?
פשוט זו היסטוגרמה עם 2 שכיחים,
ואני פחות יודעת איך מפענחים אותה.
רוב התצפיות הן עם ערכים נמוכים, ולכן זו א-סימטריה ימנית. היה אפשר לראות את זה יותר בקלות אם היו משתמשים במחלקות קצת אחרות - לא כל 5, אלא לדוגמא כל 20, ואז היתה נוצרת א-סימטריה ימנית יותר מובהקת לעין.

רוב התצפיות הן עם ערכים נמוכים, ולכן זו א-סימטריה ימנית. היה אפשר לראות את זה יותר בקלות אם היו משתמשים במחלקות קצת אחרות - לא כל 5, אלא לדוגמא כל 20, ואז היתה נוצרת א-סימטריה ימנית יותר מובהקת לעין.
וואי!
אין מילים.
ממש ממש עזרת לי.
תודה רבה!!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  22  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה