עושים צחוק 2

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י יונה כהן;842655:
[זה מאוד חרה לי הצורה שהיא כתבה את הדברים כי כבר ראיתי איך שבתחרות האינטרנט ציטטו מפה כל מילה-יש להיזהר בצורה שמנסחים פה]

היכן? ודברי מי?

דסי

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י eden7115;840616:
שאלתי היום את שתי הבנות שלי בנות 6 וחצי ו-5 וחצי באיזה גיל הילדה הזו נראית להם: כמו הגדולה, כמו השנייה או קטנה יותר - שתיהן ענו (כל אחת בנפרד) שהיא נראית בגיל של השניה - זאת אומרת 5 וחצי...

גם אני שאלתי את הבנות שלי (3 ושבועיים וחמש) היה לשתיהן ברור שהיא כמו הקטנה בת ה 3

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הי, אני כמעט בטוחה שאני מכירה אותה!!!
אם זו היא, היום היא בת 3 + , עוד לא בת ארבע.
יכול להיות שצלמו את זה קצת מזמן.
והיא באמת נראית גדולה מהגיל שלה...

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י יונה כהן;842625:
[גם מה שמוגזם פה שנעבך .....]

נעבעך?
שלא יצאו פה מילים מהקשרם.

יש לי בת חמודה ויקרה. בשמחה יצאתי. אם אחי מחמיר? שיחמיר. אני האחרונה שאפריע לו בכך. לא הרגשתי מסכנה כלל.רק תמהתי על כך. ובזמנו גם בפניו...

עוד משהו- ברוך ה' שיש ילדים לצאת איתם לברכת המזון ויש זרועות חמודות לחשוף.
וברוך ה' שיש אחים גם אם מחמירים על דעת עצמם.:)

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הרבה בחורים צעירים ויר"ש נוטים לחומרות ולחששות הלכתיים מוגזמים במהלך התבגרותם, ומתאזנים בהמשך.
כל מי שגדל בסגנון ובאוירה מדקדק בהלכה יכול להביא דוגמאות.
למשל, בחור אחד שהחליט לחתוך נייר טואלט מראש לכל חג הפסח. דוגמא אמיתית. (ורק אל תגידו שאני אמרתי שצריך :))

יונה כהן

משתמש רשום
נכתב ע"י מי;842673:
הרבה בחורים צעירים ויר"ש נוטים לחומרות ולחששות הלכתיים מוגזמים במהלך התבגרותם, ומתאזנים בהמשך.
כל מי שגדל בסגנון ובאוירה מדקדק בהלכה יכול להביא דוגמאות.
למשל, בחור אחד שהחליט לחתוך נייר טואלט מראש לכל חג הפסח. דוגמא אמיתית. (ורק אל תגידו שאני אמרתי שצריך :))
למה?

זה כבר לא חומרה זה קצת שגעון.כלומר לא הבנתי מה זה קשור לפסח מחשש לפרורים בין החתיכות?:rolleyes:

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
אולי הבעיה היא מלאכה בחול המועד, מלאכה שאפשר להכינה מראש..

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י יונה כהן;842677:
למה?

זה כבר לא חומרה זה קצת שגעון.כלומר לא הבנתי מה זה קשור לפסח מחשש לפרורים בין החתיכות?:rolleyes:

הוי, לא, חששתי שפסח יבלבל את הקוראים.
מחשש מלאכה שאינה צריכה לגופה בחול המועד :)
(זה יכול היה להיות גם לפני סוכות, רק שעד סוכות הבא זה כבר עבר לו.)

[אני מוסיפה חיוך מתוך שעשוע קל וסימפטיה לבני ישראל הקדושים והטהורים. אשרינו שאלו שגעונותינו, כל עוד שזה לא עובר את הגבול בין שגעון קל של התבגרות לבעיה של ממש...]

אפרתה

משתמש מקצוען
הייתי רוצה לציין שכל דבר כזה שנעשה לשם שמיים ודאי רצוי בשמיים כל עוד אינו על חשבון אחר. אם היא יוצאת בשמחה עם הילדה- מה טוב מזה? אם הוא חותך את הנייר ודאי ראה זאת באיזשהו מקום. מדוע ישנם כאלה שחורה להם לראות אדם שמחמיר על עצמו? האם באמת הם מרחמים עליו, או שזה נובע ממקום אחר?

Yisrael

משתמש פעיל
כל כך הרבה פה לא מודעים למשמעות ההלכתית של גיל שלש?! איזה חורים בהשכלה... (הרבה יותר מזעזע מהתמונה)...

וד"א, המושג מלאכה שאינה צריכה לגופה ממש לא קשור להלכות חול המועד (אלא להלכות שבת), ולגופו של עניין יש רבים וטובים שמחמירים בחול המועד שלא לעשות אף מלאכה שניתן לעשותה מבעוד מועד ואינה לצורך המועד.

יוספי רוזן

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
יש לי ילדה מהממת בת שלוש וחודש.
לפני חצי שנה שלחתי למערכת עיתון משפחה תמונה שלה לחוות דעת לפני סגירת חוזה לצילומים.
הבת שלי אז היתה בת שנתיים ו7 חודשים לתשומת לב! ולא קיבלו אותה לצילומים מכיון שהיא נראית בוגרת מדי לגילה ולא מאשרים להם (מהוועדה הרוחנית) להכניס ילדה שנראית מעל גיל 3.
אז מאד הגיוני לי שהילדה הזו צולמה לפני גיל 3, היא פשוט נראית בוגרת מגילה, הלבוש והשיער הפתוח...
לפעמים כשאני עולה איתה לאוטובוס הנהג בטוח שהיא בת 5 ורוצה שאשלם עליה.
אז נא אל תסיקו מסקנות לפי תמונה אחת בשער מגזין שעם שכחתם מיועד לנשים.
מי שמפריע לו, באמת בעיה שלו,
הכל ענין של הסתכלות ופתיחת הראש להבנה נוספת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה