עוגן אג"ח

ELI AVRAHAM

משתמש רשום
היי
אני אמור לסגור משכנתא המזרחי בעז"ה בימים הקרובים,
מכיוון שמחר אמור להתעדכן עוגני האג"ח (כל 5), אשמח לדעת
1: האם מישהו יודע אם הצפי שיעלה או ירד העוגן?
2: באיזה שעה הבנק מפרסם את השינוי?
3: באם נניח הבנק מעדכן בשעה 09:00 ועלה העוגן, האם אני יכול לסגור בשעה 10:00 ועדיין לא יתעדכן במשכנתא שלי?
4: הבנתי שגם המרווח עולה, האם זה רק אם פקע התוקף של האישור, ואיך אני יודע בכמה עלה לי?
בתודה מראש!!

E_Y

משתמש פעיל
1. עוגן מלצ כל 5 ירד ב0.1-0.15
2. בסוף יום המסחר היום
3. השעה לא משנה
4. המרווח יכול לעלות אם האישור שלך לא בתוקף , אם יש לך אישור בתוקף , כדאי לבצע מחר ולא היום (אל שאני חושב שיש מי שיבצע לך בשעה הזאת...)

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
1. ירד
2. על הבוקר
3. לא
4. היתה עליית מרווח מיכונית 0.15%. אם היה לך אישור בתוקף לפני ה11 האחרון ועוד לא עלה אצלך, ומחר יפקע לך התוקף - יעלה לך. אם לא יפקע התוקף, לא יעלה. אם כבר עלה התוקף, עלה לך. אם קיבלת אישור אחרי ה11, זה בפנים.
מעבר לזה בכללי, כשפוקע תוקף - יכולים להרים מרווח, לא תמיד זה קורה.

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
1. עוגן מלצ כל 5 ירד ב0.1-0.15
2. בסוף יום המסחר היום
3. השעה לא משנה
4. המרווח יכול לעלות אם האישור שלך לא בתוקף , אם יש לך אישור בתוקף , כדאי לבצע מחר ולא היום (אל שאני חושב שיש מי שיבצע לך בשעה הזאת...)
הקדים אותי

elis56

משתמש פעיל
העוגן נקבע לפי זמן הביצוע?
אם יש לי כמה חלקים בביצוע (שיפוץ) הריבית הסופית תהיה שונה ביניהם בגלל זמן ביצוע שונה ועוגן שמשתנה?

קיבלתי אישור עקרוני למשכנתא במזרחי על 400K משתנה צמודה ב2.18 וחתמתי בבנק על המשכנתא על הריבית הזה, אחרי שבוע שעשו את הביצוע אני מקבל מסמכי ביצוע לחתום עליהם אני רואה שזה עלה ל2.72, והבנק מחייב אותי לחתום ע"ז, והיועץ אומר שהוא ניסה לריב איתם ולא הצליח, טוענים שהעוגן עלה, האם זה צודק או שאני אמור להתעקש ע"ז ולא לחתום עד שיורידו לי בחזרה למה שחתמתי.
תודה.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
קיבלתי אישור עקרוני למשכנתא במזרחי על 400K משתנה צמודה ב2.18 וחתמתי בבנק על המשכנתא על הריבית הזה, אחרי שבוע שעשו את הביצוע אני מקבל מסמכי ביצוע לחתום עליהם אני רואה שזה עלה ל2.72, והבנק מחייב אותי לחתום ע"ז, והיועץ אומר שהוא ניסה לריב איתם ולא הצליח, טוענים שהעוגן עלה, האם זה צודק או שאני אמור להתעקש ע"ז ולא לחתום עד שיורידו לי בחזרה למה שחתמתי.
תודה.
באיזה תאריך חתמת?

למה היה העיכוב. אם זה שלא הוגש כל המסמכים אז ברור שתקבל את העוגן החדש. אם זה סתם עיכוב של הבנק נשמע הגיוני התלונה.
המסמכים הוגשו לבנק כמה ימים אחרי ה15 אבל עד הביצוע לקח כמה ימים בגלל הסחבת של הבנק,
אם התלונה צודקת מה אפשר לעשות אם זה, פשוט לא לחתום או שיש דרך איך לבקש מהבנק את הריביות הקודמות.

א. גולד

משתמש פעיל
המ''צ כל שנה של מזרחי הייתה אטרקטיבית לפחות מחודשיים,
כרגע גם העוגן עלה, והם גם מוסיפים לזה את התוספת המיכונית (שערורייה בפני עצמה של בנק מזרחי).
לכאורה כבר לא אפקטיבית בכלל.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
המסמכים הוגשו לבנק כמה ימים אחרי ה15 אבל עד הביצוע לקח כמה ימים בגלל הסחבת של הבנק,
אם התלונה צודקת מה אפשר לעשות אם זה, פשוט לא לחתום או שיש דרך איך לבקש מהבנק את הריביות הקודמות.
אולי אם תצליח להוכיח שהעיכוב שלהם והכל היה מוכן. אולי ואולי תצליח. אני מסופק. אבל שמעתי על מקרים שהתעקשו והצליחו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה