סלון מטבח - מעלות וחסרונות

אביטל טאביב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
האם מומלץ לעשות סלון מטבח לחיסכון במקום?
מעלות וחסרונות בבקשה.
תודה!

ד.ב.

משתמש מקצוען
יותר מאשר מעלות וחסרונות זה תלוי באופי אישי האם מתאים לך שיראו מהסלון כל מה שקורה במטבח כולל הצורך לשמור על מטבח מצוחצח?

רחלה.

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מטבח וסלון יחדיו
מעלות-המקום נראה גדול ,רחב ,מרווח -לא תחום -נותן תחושת מרחב משחררת ,
לרב ניתן ליצור משטחי עבודה גדולים יותר במטבח או אי
באירוח הוא מרגיש -אצלנו בבית לא מסתירים כלום מהאורחים
מה שכן את צריכה להכיר את האופי שבו מתנהל המטבח שלך כיום ,אם הוא מסודר רב היום -מה טוב ,אם לא זה שיקול -שלא תחששי לארח ,שלא ירגיש לך בלאגן של מטבח וגם של סלון
בהצלחה

m.e.e

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
היום מקובל לבנות את הבתים, כאשר הסלון והמטבח בחלל אחד. פעם היה מקובל שהמטבח נמצא בחדר בפני עצמו.
כמו שכתבה זאת מעלי, זה הרבה תלוי באופי.. אני אישית, לא אוהבת שהמטבח נמצא בחדר נפרד. לדוג', הבית שלנו נבנה לפני 30 שנה בערך,(בניין..) אז כמובן שהמטבח היה בחדר נפרד, בהזדמנות הראשונה, הזמנתי קבלן ונגר שהעבירו את המטבח לחלל יחד עם הסלון.
היתרון הוא ענק, אין מה להשוות.. דבר ראשון הרווחנו חדר נוסף! דבר שני, ניצלנו חלל שהיה כמעט לא בשימוש ושם בנינו מטבח חדש, דבר שלישי התחושה היא, תחושת מרחב, במקום לבשל בתוך חדר סגור (ומעיק מבחינתי..) את מבשלת, אופה, שוטפת כלים וכו'.. במקום מרווח. יש לך קשר עין עם בני הבית, הילדים וכו' ,(החיסרון.. או שלא ;) תמיד חייב שיהיה נקי ומסודר שמא יפתיעו אורחים (או גרוע יותר החמה..:p) ואז לא נעים כ"כ..:rolleyes:)

ששונית

משתמש מקצוען
אני ממש לא הסתדרתי עם סלון ומטבח בחלל אחד והפרדתי אותם,
מלבד כל מה שכתבו לפני על הסדר וכו', בכל פעם שמישהו הגיע לבעלי הייתי מסונדלת עד לסיום הפגישה.

אסתי ברכר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אם יש לך 70 מ' ואת רוצה להכניס כמה שיותר,
סלון מטבח זה פתרון מצוין
לפי התכנית אפשר לראות כיצד לחלק
כמובן המטרה לגרום שיהיה מרווח
ושלא ירגישו את המטבח בסלון ,
ויש כל מיני שיטות חלוקה
לדוג' אם המטבח אורכי והסלון רוחבי
לפי דעתי אי במטבח אולי יוצר הפרדה
אבל זה יכול ליצור בלאגן ואי סדר
וזה תלוי כמה את מסודרת
בהצלחה

sunnn

משתמש פעיל
גם באותה התלבטות,יש לי חלל גדול,
באמצע קיר מפריד שניתן להוריד.
הבעיה שנתקלתי (אחרי הדמיה בחנות המטבחים לשני האופציות) היא שמאחורי האי-מהצד של הסלון, לא מסתדר לשים שום רהיט-ספה/ספריה/פינת אוכל.

אבינדב

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
המשתמש נחסם
אני חושב שהמטבח צריך להיות נפרד, עם חלון גדול באמצע שמשקיף לסלון. כך מרוויחים את כל היתרונות. יש טרנד היום לשבור ולשבור, ולהיתקע עם חלל גדול באמצע שאין לו שום שימוש, חוץ מהפרטיות במטבח שאובדת לחלוטין.

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
קחו בחשבון גם את נושא מיזוג האוויר.
קשה יותר לדאוג לקירור חלל גדול הכולל סלון ומטבח,
ככלל המטבח מהווה מקור חום וחבל שישפיע על הסלון.

שירז

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אצלי יש חצי קיר (לרוחב - מצד אחד נשאר את התחושה של המרחב מצד שני - במיוחד עם ילדים, נוח לי שהמטבח עם הלכלוך של ארוחת ערב נשאר בתחומי המטבח, שכשיש אורחים, הם לא עוקבים בדיוק כמה אוכל יש בכל סיר ולמה. במיוחד אם השטח לא גדול, אני חושבת שיותר נעים שלמטבח יש את הגבולות שלו.
(בדיוק יצא לי להיות אצל חברה ביום חמישי, בית שהסלון - מטבח מחוברים, הבת שלה קילפה ת"א על השולחן בסלון ולידה היו מונחות גם החלות והקניות היו על הספה וכו' כו', צריך אופי בשביל זה...)

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
מאד מאד תלוי במבנה החדרים ומיקום המטבח ביחס לסלון!
החכמה היא למקם את המטבח בצורה שפותחת אותו אבל מסתירה חלקית את האזורים היותר פעילים ופחות יצוגיים
לכם זה מאד משנה מבנה החדר , המרחק, וליצור הסתרה חלקית בחכמה -שזה תפקיד המעצבת!
כשהתחיל הטרנד הזה ראיתי אנשים שתכננו לעצמם דברים ממש לא לעניין
אני לא הייתי רוצה לשבת בפינת ישיבה ומולי שיש מטבח...
ויש אנשים שויתרו על בישול כמעט בגלל תכנון לקוי בסגנון הזה וחבל

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה