שיתוף בתהליך סבתא לומדת לרכב על אופניים

ישראל ספרא

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
תודה רבה
כנראה שעוד צריכה לעבוד על אינק נקי מספיק, כדי שהבחירה תהיה נקיה יותר
דווקא לא חובה שהאינק יהיה נקי אלא סגור, אם תרצי אוכל להרחיב.

דבורי נדב

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג

ישראל ספרא

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
אשמח מאוד אם אפשרי
אוקי אז ככה..
בגדול, אם אנחנו לא הולכים להשתמש באינק בכל מקרה, לא כל כך חשוב כמה הוא נקי.
אבל הוא עדיין הוא משפיע על הצורות הסופיות של הציור שלנו? נכון!
אמנם יש לו השפעה אבל היא לא במובן של כמה הוא נקי, אלא, איך הצורה הסופית תראה.

דבר שמאד יכול לעזור זה הכלל הזה: 'יש 3 סוגי קווים: c - s ו - I שזה בעצם קו ישר'.
כל ציור עשוי משלושת הקווים וכשמדובר בעיצוב דמויות רצוי להימנע לגמרי מהקו הישר.

הכלל הזה (שלושת סוגי הקווים) בעצם עוזר לנו כשאנחנו מציירים לחשוב יותר על הצורה הגדולה ופחות על הקו. וכמובן, גם לשמור על צורניות טובה בציור.

כל זה נוגע לקטע האומנותי, בקטע הטכני יש כמה טריקים בפוטושופ שעוזרים למלא שטחים בצורה יעילה ומהירה.

אז 1. חשוב לשמור על הקו סגור בקצוות (פוטושופ יודעת לבחור רק אזורים שכל הפיקסלים סביבם מלאים)

2. יש אפשרות להגדיל את אזור הבחירה ככה שיכנס קצת לתוך הקו, זה יוצא קצת יותר נקי (select/modify/expand).

3. לבחור את האזור מחוץ לקו, להפוך ולמלאות. זאת האופציה הטובה ביותר מבחינתי, והיא גם שומרת על הצורה המדויקת לפי הצד החיצוני של הקו שבחרנו.
אני מצרף פה גיף קצר שעשיתי שמסביר את העניין.

מלא בהצלחה!
20200621_165357.gif

מוטי הלר

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
מדהים ביותר
שאלה..אם עשית כבר הצללות טובות באפור. למה שוב לעבור את כל התהליך אם יש אפשרות להפוך את האפור לצבעוני?

ישראל ספרא

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
מדהים ביותר
שאלה..אם עשית כבר הצללות טובות באפור. למה שוב לעבור את כל התהליך אם יש אפשרות להפוך את האפור לצבעוני?
תודה!
אנסה לענות בקצרה, אם כי זה נושא קצת רחב אז סלח לי אם אאריך יותר מדי..

השחור לבן זו בעצם סקיצת רפרנס שאני עושה כדי 'לפענך' את התאורה וכדי ליצור ערכי טונים נכונים בציור (איזון בין הכהה לבהיר). ולכן אני גם לא משקיע בה הרבה מבחינת הצביעה ו'הרינדור', ויותר מתמקד בתאורה ובטונים.
אני אח"כ משתמש בה כרפרנס בשלב הצביעה כדי לדייק בתאורה.

ישראל ספרא

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
אני לא משתמש בסקיצה עצמה משתי סיבות:

א. כשהופכים שחור לבן לצבעוני ע"י שכבות שילוב אף פעם אין לנו שליטה מלאה על הצבע שנבחר, מכיוון שתמיד הצבע יכפיל את עצמו כפול האפור שמתחתיו, כמו ב moltiplay לדוגמה.
יש את האופציה של gradiant map שהיא כן נותנת שליטה מדוייקת יותר של הצבע, אבל אני מוצא שיותר קל ומהיר לי לצבוע ידנית.

ב. מכיוון שאני לא נוהג להשאיר קו באיורים, או שאני משאיר קו מאד עדין, בעצם החלק העיקרי באיור הוא הצביעה.
אני רוצה שהחלק הזה יגיע לרמת דיוק גבוהה יותר ולכן אני בעצם עושה לו כמה סקיצות עד לשלב הסופי.

דבורי נדב

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוקי אז ככה..
בגדול, אם אנחנו לא הולכים להשתמש באינק בכל מקרה, לא כל כך חשוב כמה הוא נקי.
אבל הוא עדיין הוא משפיע על הצורות הסופיות של הציור שלנו? נכון!
אמנם יש לו השפעה אבל היא לא במובן של כמה הוא נקי, אלא, איך הצורה הסופית תראה.

דבר שמאד יכול לעזור זה הכלל הזה: 'יש 3 סוגי קווים: c - s ו - I שזה בעצם קו ישר'.
כל ציור עשוי משלושת הקווים וכשמדובר בעיצוב דמויות רצוי להימנע לגמרי מהקו הישר.

הכלל הזה (שלושת סוגי הקווים) בעצם עוזר לנו כשאנחנו מציירים לחשוב יותר על הצורה הגדולה ופחות על הקו. וכמובן, גם לשמור על צורניות טובה בציור.

כל זה נוגע לקטע האומנותי, בקטע הטכני יש כמה טריקים בפוטושופ שעוזרים למלא שטחים בצורה יעילה ומהירה.

אז 1. חשוב לשמור על הקו סגור בקצוות (פוטושופ יודעת לבחור רק אזורים שכל הפיקסלים סביבם מלאים)

2. יש אפשרות להגדיל את אזור הבחירה ככה שיכנס קצת לתוך הקו, זה יוצא קצת יותר נקי (select/modify/expand).

3. לבחור את האזור מחוץ לקו, להפוך ולמלאות. זאת האופציה הטובה ביותר מבחינתי, והיא גם שומרת על הצורה המדויקת לפי הצד החיצוני של הקו שבחרנו.
אני מצרף פה גיף קצר שעשיתי שמסביר את העניין.

מלא בהצלחה!
צפה בקובץ המצורף 675245
וואו זה גאוני! אשמח שתעלה דברים כאלה לאינסטגרם, שם זה יותר נגיש

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה