סביבת דרופל עם WebMatrix - האם כדאי?

חיים פ

משתמש צעיר
למישהו יש נסיון בנושא?
האם השימוש בWebMatrix של מיקרוסופט יגביל אותי? ניתן יהיה לאכסן את זה בלינוקס אח"כ?
המהדר של הPHP שם נורמלי?
או שזו לא הדרך הנכונה לעבוד..

תודה מראש..

danielkatz

משתמש צעיר
D I G I T A L
לא ניסיתי

לא ניסיתי, אבל אני לא רואה סיבה שלא. קודם כל, הרי PHP לא "מתהדר", אלא "מתפרש", לכן כל עוד הוא נשאר PHP תקני (והוא נשאר) זה ירוץ בצורה זהה על כל מפרש שתבחר.

דע עקא, שיתכן הבדל מסויים בצורת הגדרת ההרשאות עבור קבצים ותיקיות, שכן אחרי הכל בסביבת הפיתוח שלך אתה תחת Windows.

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
PHP רץ יפה מאוד על לינוקס אפשר לומר ששם זה הבית הטבעי שלו.
אם יש לך קוד שהוא דוט נט כל עוד הוא על גרסה 2 אתה יכול להיות די רגוע כי בלינוקס יש את פרויקט מונו שמריץ קוד כזה, ככל שהגרסאות מתקדמות יותר יש פחות סיכוי לתאימות.

חיים פ

משתמש צעיר
קודם כל להבהרה -עוד לא כתבתי שורת קוד לדרופל אני מתחיל עם זה רק עכשיו..
התקנתי דרופל עם WebMatrix והוא למעשה הרים לי בסיס נתונים בSQL SERVER ששם כל הדברים נמצאים.
בשביל להרים את האתר צריך קודם להפעיל את הWEBMATRIX כאילו זה סוג של מכונה וירטואלית.
בקיצור לא נראה לי זורם העסק..

אולי עדיף להתקין על הווינדוס בלי הWEBMATRIX אני רק מפחד שזה לא יחיה טוב יחד עם הIIS וה SQL SERVER שיש לי שם (אני מפתח בASP במחשב הזה)

אז מה ההמלצה שלכם? לקנות עוד מחשב ללינוקס? להרים מכונה וירטאולית?

שמח לעזור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
זה לא מכונה וירטואלית, זה IIS משלו.
חוץ מזה ניתן להגדיר נראה לי בהתקנת הטמפלט של דרופל שהמסד יהיה mysql.

נראה לי ווב מטריקס מצויין אבל אתה יכול לעבוד עם שרת אפאצ' ע"י התקנת XAMPP.

כעת ראיתי באתר של דרופל כאן, שממליצים לעבוד עם XAMPP ייעודי לדרופל, תבדוק שם.

חיים פ

משתמש צעיר
יש באמת הרבה המלצות להשתמש בזה , אבל זה דבר יחסית חדש ואני לא בטוח שזו הסביבה הטבעית...
צריך אחר כך אחסון בשרתים יעודיים - אי אפשר לאחסן על לינוקס.
מה שכן ראיתי שלא חייבים SQL SERVER אלא אפשר עם MY SQL

אם אני מפתח על XAMPP ניתן יהיה לאחסן את זה אח"כ בלינוקס?

שמח לעזור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י חיים פ;561418:

יופי! משם ראיה!
הם אומרים שצריך אחסון שתומך בWeb Deploy כדי שזה יעלה אוטומטית.

נו, אז אם זה לא אוטומטי אז מה? מעלים את הקבצים בFTP, ובערת phpmyadmin מייצאים מהmysql את הטבלאות לזיפ, ומעלים גם, מייבאים ושלום על ישראל.
אח"כ צריך לשנות בsetting.php אם השם והסיסמה של המסד נתונים שונים, כל זה צריך לעשות גם בכל סביבה אחרת.

אולי מעניין אותך גם...