משפטי תנאי

good_say

משתמש פעיל
כמו שכבר הסברתי בהודעות קודמות, אני לומדת PHP דרך מדריך אינטרנט. וכשיש לי שאלה אין לי את מי לשאול ואני פונה ליושבי הפורום הנ"ל...

הגעתי ב-PHP למה שנקרא "משפטי תנאי". ועברתי על זה כבר כמה פעמים, אבל אני לא מצליחה להבין את הכתוב שם בצורה הטובה ביותר.
אני מביאה כאן את הלינק. זה מחולק לפי כותרות והצלחתי להבין פחות או יותר עד לכותרת שוויון מקווה שיהיה למישהו ממכם את הסבלנות להסביר לי למה התכוון המשורר בתנאים שהוא מביא שם.
זה הלינק למדריך.

תודה מראש,
:)

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
הוא מנסה להסביר איך בודקים האם ערך המשתנה שווה לערך מסויים ומה יכולות להיות הבעיות כשאנחנו עושים בדיקה כזאת
אז ככה, הוא פתח משתנה ששוה 6
והתחיל בדיקה ואמר, אם המשתנה שווה ל 6 תדפיס על המסך "המשתנה שווה 6", ואם לא, תדפיס על המסך "המשתנה לא שווה ל6"

והוא בודק את זה, גם במצב שהוא שם מרכאות על המספר 6, שהרי אם אנחנו שמים את המספר במרכאות המספר הופך למילה ולא לערך מספרי, כי צריך להבין משהו בסיסי בתכנות, שיש דברים שהמחשב קורא כמספר ויש דברים שהמחשב קורא כמילה.
אם אנחנו כותבים את המספר 6 אז Php מבין שזה מספר והוא יכול לבצע על זה פעולות חיבור חיסור כפל וחילוק ואם הוא לא יראה את זה כמספר אז הוא לא יכול לעשות על זה את הפעולות האלו.
והוא בעצם מסביר שכאשר יש מרכאות Php עדיין יודע שזה מספר וצריך לתחמן אותו

שמח לעזור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י good_say;548761:
ומה הכוונה לאי שוויון?
בהנחה שהבנת את המושג תנאי, ואיך כותבים אותו בphp:
אחד המרכיבים הראשיים בתנאי זה הביטוי הכן/לא (בוליאני), שאותו המחשב בודק לפני ביצוע הקוד שכתבנו בתנאי (שפת php, הביטוי הבוליאני מופיע בתוך סוגריים אחרי המילה if, ואחריו בבלוק מסולסלים כותביםאת הקוד לביצוע המקרה שהביטוי מתקיים/חיובי/תקף).
המדריך שם מבאר את כללי כתיבת הביטוי הבוליאני בphp:
מתחילים עם משתנה או ערך מספרי/טקסטואלי, אח"כ מגיע אופרטור השוואה, ואח"כ משתנה או ערך מספרי/טקסטואלי אחר.
אופרטורי ההשוואה, הם בעצם בשביל לברר מה אנחנו רוצים לדעת: שהערכים מימין ומשמאל שווים? שהם לא? שהימיני גדול מהשמאלי? להיפך? שניהם?
אז שמה כתוב 4 סוגים:
שוויון ערכים, שנכתב כך ==
שוויון סוגים+ערכים שנכתב כך ===
ערך ימיני גדול מהשמאלי או להפך, שנכתב < או > בהתאמה (השפיץ לכיוון הקטן).
שילוב אופרטורי גדול/קטן מ, עם השוויון כך: =< או =>. הכוונה האם הימיני גדול/קטן מהשמאלי כולל אפשרות שהוא שווה.
אי שוויון ערכים שנכתב כך =!

דוגמא:
קוד:
if($a>==$b)
{
קוד לביצוע
} 
if($a!=$b)
{
קוד לביצוע
}
בתנאי הראשון, השאלה היא אם המשתנה A גדול או שווה לB.
בתנאי השני, השאלה היא אם המשתנים לא שווים בערכם.
נניח מקרה שA שווה 5. אז אם B שווה 3, שני התנאים יתקיימו. אם B שווה גם 5, רק הראשון יתקיים. אם B שווה 6 אז רק השני יתקיים.

נ.ב. ביטוי יכול להכיל כמה ביטויים כשביניהם אופרטורי האנד/אור/קסור.
ואז התנאי מתקיים כאשר כולם/חלק נכונים לפי האופרטור שהושם בין הביטויים. אבל זה לא נמצא בשיעור זה.

אגב, ללמוד php, זה לא יותר קל מללמוד כל שפת תכנות אחרת, כך שזה קצת קפיצה למים הלימוד הזה, וממילא זה נורמלי שקצת נתקעים.
ושאלה לסיום: יש לך אופן לכתוב php ולהריץ? כי אם לא, זה כמו ללמוד ליסוע באופניים מתוך ספר... חברי הפורום ודאי מכירים תוכנות עריכה טובות לphp.

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
הרעיון במשפט הif הוא בעצם להחזיר את התוצאה כן או לא, וברגע שיש לי תוצאה של כן אולא אנני יכול לעשות איתה כל מיני שימושים, לדוגמא: משתמש הזין שם משתמש וסיסמא אני יאמר למשפט אם השם משתמש וסיסמא נכונים תחבר אותו ואם לא אז תחזיר לו תוצאה שהשם משתמש והסיסמא לא נכונים
אז גם פה הוא הכניס שאלת שוויון האם הערך של המשתנה שווה ל6
ואי שויון האם הערך של משתנה הוא לא שווה ל6

good_say

משתמש פעיל
יש לי תוכנת הרצה ל-php. קוראים לזה WebMatrix. במדריך שדרכו אני לומדת הוא נותן קישור להורדה לתוכנה הזו. ככה שפחות או יותר אני מבינה ורואה מה אני עושה.
אני עוברת על פרק אחד כמה פעמים כדי להיות בטוחה שאני באמת מבינה על מה מדובר. במשפטי תנאי נתקעתי בינתיים. מקווה להבין את זה טוב יותר.

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
מומלץ מאוד להתקין את wamp

שמח לעזור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
יש מעלה בwebmatrix, שיש שם קישור לכל הטמפלטים באינטרנט והמערכות מוכנות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה