מעשה קצרצר, מוגש בעשרה פרקים אפופי סוד

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
פרק א. מצליחן בקודיאק.
הקודיאק שלי החליקה בשאננות לחניה החדשה, ואני מיהרתי להכנס לתוכה.
נהגי האישי, חנוט בחליפה ראויה למעמד, שאל אותי מעם מושב הנהג:
אדוני, אני יכול לצאת לדרך?
נפנפתי לו בידי לאישור, והקודיאק הפליגה לחתונה.

פרק ב. מקהלת שטולצקייט
הדרך עברה במהירות על פני, לא מורגשת כלל. הקודיאק בולמת בשקדנות את מהמורות הכביש. מוסיקה חסידית אותנטית של קלמי צימרובסקי הדהדה ברחבי הרכב, קולם הזך של מקהלת 'שטולצקייט' ממלא אותי בהנאה רבה.
מבעד לחלונות הקודיאק ראיתי עשרות רבות של ממתינים, מיוזעים, מנופפים לעבר כל רכב חולף בתקווה לטרמפ מזדמן.
אפילו לא ראיתי אותם.
אני ברכב, משמע אני קיים.
אתה בטרמפיאדה, משמע אינך קיים.

פרק ג. שפם מחוזק בשעווה.
במהירות שיא הגענו לחתונה.
השארתי לנהגי לחפש חניה, וצעדתי מעדנות לעבר האולם, כולי חיוכים ואווירת דולרים.
אישים שונים התלחשו למראי, ניסו להשוות את שפמי לשפם המעובד, המסורק והשעוותי שראו אתמול בתמונות שפורסמו בעיתון, בהם אני מחייך ומקבל מהרבי את אות הכבוד הגבוה ביותר לתורמי המוסדות. בחור צעיר פנה אליי, כמעט מגמגם, אמר לי יישר כוח בגין תרומתי הגדולה למען המוסדות. הנהנתי לעברו קצרות, ירא פן אאבד ממעמדי אם אגזים וממש אתייחס אליו, זב חוטם שגרתי שכמוהו, ונכנסתי לאולם בצעד בוטח. שאנשי הסובארו יכנסו לאירועים עם גב סובארו כפוף.

פרק ד. מוישה קלוצע'ס.
באולם עצמו חשתי קצת זרות.
סועדים מועטים ישבו בינות לשולחנות, לועסים באי חשק בורקס מחומם שיצא מהקפאה, מיטב התוצרת של אצולת פרידמן.
לא חשבתי לטעום ולו פיסה מהאוכל פה. שאת זה יאכלו השכנים העניים שלי, הבחורים הרעבים מהישבות ליד האולם. לא אני.
אני, מוישה קלוצע'ס, איש של דינרים ואוכל אנין טעם עם ריח ומראה אלגנטיים.
ושם, בסוף האולם, ראיתי את יעד המסע: המחותן, יענק'ל מוסשון.
חציתי את האולם בצעידה מהירה, מנסה למשוך בקסמי צעדיי הבטוחים את עדשת המצלמה, מודה; אני אוהב ללחוץ ידיים לבעלי השמחה תוך כדי פלאש מסנוור.

פרק ה. תפארת דיצה.
יענק'ל לא ממש שם לב אליי. לחץ את ידי באגביות, ממהר לגשת לפתח האולם, ראש ישיבה או משהו נכנס שם.
זקוף, נינוח, ידי נוגעת קלות בזקני המטופח - הבטתי בלא חיבה לעבר הכניסה. שם נמצא מי שלקח לי את הפלאש. הרב שמחה בונים שטערן. ראש ישיבת תפארת דיצה.
החלטתי שעשיתי את שלי, יצאתי מהאולם, התקשרתי לנהגי האישי וצרחתי עליו שיבוא מהר לאסוף אותי, צנחתי בתוך הקודיאק, ושאלתי את עצמי:

פרק ו. פרצוף מדושן ובודד.
האם לא היה כדאי לוותר על כל הנכבדות הזו, שמשאירה אותי אולי מכובד, אבל בודד מאוד, בלי חברי-אמת, בלי ידידם, בלי כלום. סתם עוד פרצוף מדושן עונג שנהנה מהערצה וקנאה קלים?
השאלה עשתה בי שמות.

פרק ז'. שני סינים בלי שיניים.
בדרך לבית מגוריי, כשעצרנו ברמזור, ממש באמצע רחוב רבי עקיבא, ראיתי שני סינים עם כינור גדול. ישובים על המדרכה הדוויה, מנגנים כאילו אין עולם ואין בני ברק ואין עוד מלבד הכינור הגדול.
שרקתי לנהגי האישי, הוא עצר בצד על האדום-לבן, ואני ירדתי מהרכב המפנק, נחלץ בקושי מסויים מהרכב. לכל דבר יש מחיר, גם למשקל עודף ומרשים.
ניגשתי לשני הסינים, לחשתי כלפיהם בשפתיים חרבות: התדעו נא, אולי, את סוד האושר?
במקום לענות, הם התחילו להשתעל בפה בלי שיניים, מצביעים אחד על השני, על הכינור, וצוחקים מהבטן. רוטטים וצוחקים.

פרק ח. תובנה משנת-חיים.
ואז הבנתי. אני יכול לתרום למפעל הצדקה. וזו מטרה ראויה בפני עצמה. אבל הזכיה ברכב הקודיאק לא תעשה אותי שמח או מאושר יותר. לא ולא.

פרק ט. קולמבוס החדש.
שמחה של גילוי פיעמה בי. חשתי קולומבוס החדש. איזו תובנה! ניערתי את ראשי, עוצם עיניים.

פרק י'. נחיתת חירום.
החברותא שלי מזה שנתיים, ידידי יענק'ל מוסשון, הדף לעברי את הגמרא. קולו תמה, מלא חום-אמת ואכפתיות:
מויש'ה, מה קורה לך? מאז שקיבלת את הצלצול עם הפרסומת להגרלת הקודיאק של מפעל הצדקה, אתה כבר חמש דקות מרחף בחלומות באספמיה. תפסיק לחלום. אתמול סיימנו את הש"ך, עכשיו בוא נמשיך עם הט"ז שהתחלנו ללמוד הבוקר. נו. ופעם הבאה אל תענה לשיחות ממספרים שאתה לא מכיר באמצע הסדר, עוד לא הבנת שכל מספר שאתה לא מכיר זה קריין מוקלט?

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
איזה טויסט מדהים.
אהבתי קשות.

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
ואוו,
עלית על משהו חדשני עם הפרקים הללו.
מצד אחד נותן ברגע הרגשה של סיפור ארוך,
מצד שני זה באמת לא ארוך וכיף לקרוא את זה.
תודה רבה!
האמת שהסיפור בא - בלי להעליב איש! כקונטרה לכל הסיפורים בהמשכים שצצים פה לאחרונה.
איפה הימים הטובים של פעם, בהם אנשים העלו סיפור מוגדר מראש עם 5 פרקים, ועמדו במשימה בכבוד וזהו.
מתאים לאתגר הנוכחי... איזה פאנץ'!

זהו, זנחת את געציל לאנחות?
נראה לי צריכים להחזיר אותו לחיים קצת...

ביזנסטורי - אילה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
וואלה איזה סיפור.
אותנטי, גלנטי וגלאטי למהדרין.
אהבתי את ה"מצליחן בקודיאק"...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה