מעשה חמור

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י נס ופלא;1523993:
נכתב ע"י צ פומרנץ;1523567:
אכן. אשרייך שכיוונת!!

ולגבייך פוסטר- לא אמרתי שאת פסקת אלא פסקו באכול שאת פתחת.
את פתחת בלי לברר האם הדבר מותר און אסור. אבל באשכול עלו הלכות פסוקות. שמי פסק אותן? הרב שהיית סומכת על ההכשר שלו?

כואב מאוד הסיפור.

לא אמרתי שאת לא צודקת אלא שזו שאלת רב. ורק רב המוסמך לכך יכול לפסוק לך חד משמעית כיצד עלייך לנהוג.

את מערבבת פה כמה נושאים.
שאלת רב היא בבחינת הסתלק מן הספק.
יש לך ספק? מצוין לכי לרב.

יש פה פגיעה ברורה ב3 מישורים שונים.

לראות מציאות בה מישהו גונב תמונה מה צלמת - משקר ללקוחות בהצגת מצג שווא כאילו העבודה שלו על מנת להשיג עבודה וחוטא כלפי הילד המצולם שלא רוצה להתפרסם בעיתון זו לא מציאות של ספק.

אני לא רואה פה שום ספק כדי שאני אטריח את הרב כדי שיברר לי האם יש פה עוול או לא ולא אטריח את קצות אצבעותי בפלפולי סרק סתמיים.

היה כאן מעשה רע מכך כך הרבה כיוונים. וכל כך מוחים כאן.

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י נס ופלא;1523993:
נכתב ע"י צ פומרנץ;1523567:
ולגבייך פוסטר- לא אמרתי שאת פסקת אלא פסקו באכול שאת פתחת.
את פתחת בלי לברר האם הדבר מותר און אסור. אבל באשכול עלו הלכות פסוקות. שמי פסק אותן? הרב שהיית סומכת על ההכשר שלו?

די. אפשר ציטוט של הלכות פסוקות שמצאת כאן באשכול? מי אלו הם שפסקו? מה פסקו?

המשך הוויכוח הזה באמת מיותר לדעתי אבל כמה מישהו יכול לכתוב שפסקו אחרי שאלו שהוא חושב משום מה ולא יודעת על סמך מה שפסקו כתבו ונימקו לו מפורשות שהם לא פסקו?? :rolleyes::rolleyes:

בקיצור, באמת חבל על הסטת הנושא. אני רוצה להאמין שזה לא יחזור כאן בזמן הקרוב ואם כן אז כל אחד יעשה את השיקולים שלו איך לפעול הלאה. בטוח היה לאשכול הזה פעולה של הרתאה ונראה לי שהוא מיצה את עצמו, חבל לגרור ולגרור אותו, זה הורס את האווירה. בבוקר נכנסתי לכאן אחרי הרבה זמן שלא הייתי פה כדי לשתף סט תמונות וממש ירד לי הרצון לזה...
אפשר להמשיך הלאה עם מסקנות. לדעתי אפשר לנעול את האשכול ובמקביל לחדד כאן מאוד את עניין זכויות יוצרים שיהיה ברור יותר גם לנרשמים חדשים וגם לניקים וותיקים.

ETStudio

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
באמת כולנו, רבים מחברי הפורום שדואגים להגנת זכויותינו, קצת פרקנו תסכולים. מותר!
ובקשת סליחה מעומק לב ממי שנפגע מאותן מהתלות לשון שהובנו שלא כהלכה...

רק לידע כללי, פרשתי הבוקר לפני אב"ד חשוב את המעשיה שמעסיקה אותנו!
תמצית מסקנתו הייתה:
א. על חומר מסחרי שנעשה בשימוש ללא התר, ודאי אפשר לתבוע תשלום ממוני, זה לא קנס.

ב. ההורים אמנם מזועזעים, אך מהם לא נלקח חומר מסחרי ולכן מצידם אין כל תביעה, לפחות לא על בעלי העיתון.

ג. רק במקרים חריגים וקיצוניים, כאשר השוק נפרץ והנזקים מתרבים,יכול בי"ד חשוב להטיל על היחיד קנסות מהסוג שדובר כאן. אגב זו הלכה מפורשת.

בתקווה שלא יישמע עוד שוד זכויות יוצרים בגבולנו...

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
הערה לגבי סעיף א. - ועדיין לא ברור שהתמונה של פוסטר עונה על ההגדרה "חומר מסחרי" משום שזוהי תמונה שכבר קיבלה עליה תמורה ואין לה אפשרות להתפרנס מזה שוב ולהרויח מזה-ואז היא מפסידה רווח כי זה נגנב, להבדיל מהניק "חנון" למשל שממנה גנבו חומר מסחרי שמיועד למכירה ולהפצה והרויחו עליו במקומה.
וכל התשובה שהבאת רק מחזקת את העובדה שהענין הזה הקרוי "זכויות יוצרים" לא פשוט בכלל מבחינה הלכתית.
יצוין, שנתקלתי בענין מספר פעמים מ-2 צידי המטבע!!!- רק בזמן האחרון גנבון לי עיצוב גרפי שבוצע על ידי הגרפיקאית ונשלח ללקוח לצורך הגהה, הלקוח סחב זמן מבחינת הגהות ושינויים ונזכר לאשר ביום חמישי לאחר שעות הסגירה. מאחר שאני סגורה ביום שישי פשוט לקחו את הגרפיקה שנשלחה להגהה והלכו לדפוס אחר בלי להתבלבל ובלי לשאול רשות אפילו (עשו טובה שאמרו נשלם לכם על הזמן שעיצבתם, כאילו אנחנו מוכרים "זמן") .

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ודאי שהיא יכולה להשתמש בזה שוב, נניח אם היתה רוצה לפרסם וההורים היו מרשים.
חוץ מזה שעצם העניין שזה נמצא בתיקי העבודות זה כבר משהו שמניב רווח כי מושך לקוחות.
ומי שגנב כן השתמש בזה לצורך מסחרי.

ונראה לי שאת הדיון ההלכתי היה מומלץ לפתוח באשכול נפרד

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י צילומנציה;1524303:
הערה לגבי סעיף א. - ועדיין לא ברור שהתמונה של פוסטר עונה על ההגדרה "חומר מסחרי" משום שזוהי תמונה שכבר קיבלה עליה תמורה ואין לה אפשרות להתפרנס מזה שוב ולהרויח מזה-ואז היא מפסידה רווח כי זה נגנב, להבדיל מהניק "חנון" למשל שממנה גנבו חומר מסחרי שמיועד למכירה ולהפצה והרויחו עליו במקומה.
וכל התשובה שהבאת רק מחזקת את העובדה שהענין הזה הקרוי "זכויות יוצרים" לא פשוט בכלל מבחינה הלכתית.
יצוין, שנתקלתי בענין מספר פעמים מ-2 צידי המטבע!!!- רק בזמן האחרון גנבון לי עיצוב גרפי שבוצע על ידי הגרפיקאית ונשלח ללקוח לצורך הגהה, הלקוח סחב זמן מבחינת הגהות ושינויים ונזכר לאשר ביום חמישי לאחר שעות הסגירה. מאחר שאני סגורה ביום שישי פשוט לקחו את הגרפיקה שנשלחה להגהה והלכו לדפוס אחר בלי להתבלבל ובלי לשאול רשות אפילו (עשו טובה שאמרו נשלם לכם על הזמן שעיצבתם, כאילו אנחנו מוכרים "זמן") .
לא אגנוב מפוסטר את הבמה אבל אם כבר התייחסת למקרה שלי זה היה קצת שונה ממה שכתבת
אני מכינה כוכבים-פרחים [רויזן-בלומען-שטערנס בלע"ז] לקישוט הסוכה בשכבות אחד על השני עם גזרות בלעדיות שיצרתי לבד בס"ד כמובן, הכל עבודת יד ועבודת נמלים שמעסיקה אותי כל השנה, בסוכות יש לנו הכנסה מהצד שמאפשרת לנו לנשום.
מחירם בין 15-175 ש"ח לזוג/סט ואני מעולם לא מוכרת גזרות כי אין תשלום על זה
לפעמים אני יכולה לשבת אחה"צ שלם על גזרה ולזרוק את הכל לפח ולהתחיל מחדש ורק אז יוצא משהו
צילמו את זה בצילום צבעוני ומכרו 2 ב-ש"ח וכתבו "ההכנסות קודש" והמוכר צחק לי בפרצוף חולת נפש, מה אכפת לך שיהודי מרויח? וכו'
אפילו שהצילומים לא יפים כמו האמיתיים בכ"ז מי שרוצה העיקר למלאות את הסוכה יקנה גם פלקטים פשוטים וכאן זה פוסטרים של עבודת יד 2 בש"ח כשהמוכן של זה עולה 40-50 ש"ח זה חסכון, לא?... ועובדה שבקופה היה כסף
באותו יום הייתי כל כך מטורללת מהעגמת נפש שהיו לי עבודות שהייתי חייבת לסיים באותו יום ולא יכולתי להתרכז ומסרתי הלאה.
אני מבחינתי לא עשיתי מזה ענין אבל אחרי כמה שבועות נפתח כאן אשכול ממישהי שקיבלה טלפון ושאלו אותה על מה שכתבה בפרוג כתבתי גם אני את הסיפור שלי כדי להודיע שאנחנו בהאזנה מלאה על במה בכיכר השבת והחברה כאן מאוד הזדעזעו והזדהו איתי.
מישהי כתבה לי באישי דברים מאוד מעליבים שהשאירו אותי עם לשון בחוץ ועוד כתבה שלא אגיב על זה, החלטתי לפתוח אשכול ולראות אולי באמת נפגעתי סתם?...
כמובן שכולם הזדעזעו והזדהו וקיבלתי מחמאות וחיזוק, 2 ניקיות קלטו מי זאת בלי שרשמתי את שמה
למעוניינות הבאתי למעלה את הקישור לאשכול
כל בעל מקצוע מכניס את הנשמה שלו בעבודות ואפשר מאוד לראות את האופי והמצבים לפי התמונות / יצירות / כתב יד ועוד
העתקה ועוד בלי רשות ועוד כותבים "ההכנסות קודש" זה עבירה מפורשת של גניבה וזכויות יוצרים וזה כמו שנגסו חתיכה מנשמתך!!!
לסיכום:
1. אנחנו על במה בכיכר השבת, לא כדאי לרשום כאן טלפונים ופרטים אישיים של אנשים פרטיים וגם לא את שלכם כי אח"כ תתפלאו מאיפה שולחי ההודעות ספאם יודעים את המייל שלכם.
2. בזיעת אפך תאכל לחם ואין לחם חינם!
3. מי שעובדת קשה על הכסף יודעת להעריך את הכסף ואת העבודה של מישהו אחר כי כשם שאת משקיעה את הנשמה שלך גם השני משקיע בשלו!
4. בשביל להתמקצע חייבים ללמוד ולתרגל שוב ושוב ולגלות כל הזמן עוד חידושים!
5. אם רוצים תמונות ופונטים יפים קונים!!!
6. אין הוקוס פוקוס וקיצורי דרך!!!
והכי חשוב: בעוה"ז אפשר להצטדק ש"כולם" עושים ככה ויש לה במילא מספיק לקוחות וכו' אבל בעולם האמת אין שכחה מלפני כסא כבודך, עין רואה ועוזן שומעת וכל מעשיך בספר נכתבים, הפנקס פתוח והיד כותבת וגו'

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
אבל למה לא הלכת לדין תורה? גם קטע שמאפיין הרבה אנשים בלי הגיון. משפט רווח: "לא נלך לרב בשביל זה" וכי למה? יהודים הולכים לרב גם על הרבה פחות, ללכת לרב זה לא מילה נרדפת למלחמה וסיכסוכים ומחלוקת שאנו משתדלים להמנע מהם., אלא בירור הלכה וקבלת המגיע לנו על פי דין

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י צילומנציה;1524407:
אבל למה לא הלכת לדין תורה? גם קטע שמאפיין הרבה אנשים בלי הגיון. משפט רוחח: "לא נלך לרב בשביל זה" וכי למה? יהודים הולכים לרב גם על הרבה פחות, ללכלת לרב זה לא מילה נרדפת למלחמה וסיכסוכים ומחלוקת שאנו משתדלים להמנע מהם., אלא בירור הלכה וקבלת המגיע לנו על פי דין

זה קרה בין יו"כ לסוכות
לא היה לי זמן לנשום ולחשוב על זה

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
אז תקשיבו, יוצרים גדולים וחשובים, בזה שאתם מתפוצצים אבל לא עושים בסוף כלום אתם יורים לעצמכם ברגליים. כי ככל שיהיו יותר תביעות יהיו פחות גניבות- ביחס ישר! אנחנו חיים בעולם בו הכל מתפרסם והתביעה לא נשארת בסוד וזה טוב.
כמובן תבררו קודם אצל רב אם יש סיכוי לתביעה כפי שהזכרתי, אבל אם יש סיכוי טוב תפסיקו רק לחפור ולהתפוצץ ועשו מעשים. זה הכל.

DESIGNIK

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
קיבלתי היום טלפון מאחות של לקוחה היא מספרת לי שהיא התחתנה לפני ארבע שנים ולא אהבה את העיצובים של האלבום הדיגיטלי שעשו לה ולכן היא לא הדפיסה
היא מבקשת ממני אם אני יכולה לשלוח למעצבת שלה את האלבום שעשיתי לאחותה כדי שתעצב אותו דבר :eek:
כנראה שבציבור שלנו פחות אוכפים תא החוק כי לא נעים וכ' ולכן נוצר מצב שאמנים לא מאמינים מספיק בעצמם בשביל להרגיש שנעשתה להם גנבה ומי שגונב צריך להיתבע על כך

מוריסקא

משתמש רשום
המעניין הוא שכותרת "מעשה חמור" מושכת
עשר אלף צפיות בכמה ימים!!!!

אופס שכחתי לרגע שגם אני נכנסתי

צ פומרנץ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
תשמעו, לא נעים לי פה כל הסיפור שנכנסתי אליו בלי רצוני.
כולו פתחתי את ההודעה הזאת כמו רבים אחרים, ונסערתי והמשכתי לעקוב אחר ההתפתחות.

ראיתי שנס ופלא כתב משהו לא מספיק ברור שהיה נראה שפגע בפוסטר עקב חוסר הבנה.
פתחתי הודעה רק כדי להסביר לפוסטר את כוונת נס ופלא - כדי שלא תפגע ותקח אישית.

כשהגיע הניק נס ופלא הוא רשם את הציטוט משמי ולקח רק את המילים צוטט ע"י צ. פומרנץ ועל זה הגיב את תגובתו.

2 הודעות שהגיבו על הודעתו של נס ופלא, נראה כאילו אני כתבתי את הדברים שמצוטטים, ואין לי כל קשר לענין!

אני אף פעם לא כותבת כאן תגובות בעד ונגד, רק חושבת לעצמי, ותורמת מנסיוני היכן שאפשר.

מצטערת שנכנסתי לדיון שלא בכוונה להיכנס אליו, רק מתוך רצון כן שלא תהיה פה פגיעה של ניק אחד מהניק השני.

את הדיון נא להמשיך בלעדי ובלי הכנסת ציטוט שמי, כי אין מה לצטט משם. נא לבדוק בהודעות הקודמות.
ואבקש את הניקים הגלים והשקעה לערוך את הודעתם ולהוציא את הציטוט שיוצא כאילו הובא משמי בעוד שהדברים המצוטטים הם של נס ופלא.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י יעל א;1523799:
יש לי רעיון טכני
שכל פעם שנכנסים לתיק עבודות תהיה הודעה שקופצת (כמו שמקבלים הודעה פרטית)
שהזכויות שמורות וכו' ומי שמשתמש צפוי לעונש כך וכך
ורק אחרי שלוחצים אישור יוכלו להכנס הלאה.

רעיון נהדר,
יש אתרים שבהם אין אפשרות להוריד תמונות,
לחיצה על הלחצן הימני של העכבר מביאה את ההודעה:
תמונה זו מוגנת בזכויות יוצרים!
במקום האופציות הרגילות וביניהן 'הורדת תמונה'.
לא יודעת אם זה פשוט לתכנות, אבל אם כן זה ממש פתרון.

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י צ פומרנץ;1525703:

כשהגיע הניק נס ופלא הוא רשם את הציטוט משמי ולקח רק את המילים צוטט ע"י צ. פומרנץ ועל זה הגיב את תגובתו.

2 הודעות שהגיבו על הודעתו של נס ופלא, נראה כאילו אני כתבתי את הדברים שמצוטטים, ואין לי כל קשר לענין!

אני אף פעם לא כותבת כאן תגובות בעד ונגד, רק חושבת לעצמי, ותורמת מנסיוני היכן שאפשר.

מצטערת שנכנסתי לדיון שלא בכוונה להיכנס אליו, רק מתוך רצון כן שלא תהיה פה פגיעה של ניק אחד מהניק השני.

את הדיון נא להמשיך בלעדי ובלי הכנסת ציטוט שמי, כי אין מה לצטט משם. נא לבדוק בהודעות הקודמות.
ואבקש את הניקים הגלים והשקעה לערוך את הודעתם ולהוציא את הציטוט שיוצא כאילו הובא משמי בעוד שהדברים המצוטטים הם של נס ופלא.

זה היה מובן, אל תדאגי.

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י צ פומרנץ;1525703:

אני ציטטתי את נס ופלא וזה משום מה כתב את השם שלך, זה בעיה שקשורה לאתר כנראה. הדברים שמובאים בציטוט נכתבו ע"י נס ופלא במקור והתגובה שלי מתייחסת לדבריו, אין איך לערוך את זה כל-כך. שימי לב שיש את הבעיה הזו של שם לא נכון לייד ציטוט גם כמה הודעות קודם, אז נראה לי שגם כאן זה הובן ע"י מי שקרא.

*לאה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י יעל א;1523799:
יש לי רעיון טכני
שכל פעם שנכנסים לתיק עבודות תהיה הודעה שקופצת (כמו שמקבלים הודעה פרטית)
שהזכויות שמורות וכו' ומי שמשתמש צפוי לעונש כך וכך
ורק אחרי שלוחצים אישור יוכלו להכנס הלאה.

נכתב ע"י pr;1525852:
רעיון נהדר,
יש אתרים שבהם אין אפשרות להוריד תמונות,
לחיצה על הלחצן הימני של העכבר מביאה את ההודעה:
תמונה זו מוגנת בזכויות יוצרים!
במקום האופציות הרגילות וביניהן 'הורדת תמונה'.
לא יודעת אם זה פשוט לתכנות, אבל אם כן זה ממש פתרון.

מצאתי פתרון ביניים,
בשער כל תיקיה מצורפת הודעה על זכויות יוצרים ואזהרה שאינה משתמעת לשתי פנים.
מקווה שזה יעזור:

כל הזכויות שמורות!
אין להשתמש בשום צורה בתמונות, בציורים ובקבצים.
שימוש ללא רשות הוא בבחינת גזל ומהווה עילה לתביעה משפטית!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה