קורונה מספר עדכני לשאינם בריאים בישראל

דורש ומבקש

משתמש מקצוען
לדברי פייזר כ-50%
לדברי פרופסור ערן סגל, מומחה מספר 1 לענייני קורונה של ראש הממשלה, החיסון יעיל כ-90% שבוע אחרי המנה הראשונה
פרופ' ערן סגל:
החיסון של פייזר כנראה יעיל בכ-90% שבוע אחרי המנה הראשונה
הניתוח של ה-52% של פייזר כלל את השבוע הראשון שאחרי מתן המנה הראשונה שבו אין עדיין השפעה. לא ברור למה ניתחו ככה
אם מנתחים את הנתונים החל משבוע אחרי המנה הראשונה ועד 7 ימים אחרי השניה מקבלים יעילות של כ-90%
תמונה

עוקר הרים

משתמש מקצוען
לדברי פרופסור ערן סגל, מומחה מספר 1 לענייני קורונה של ראש הממשלה, החיסון יעיל כ-90% שבוע אחרי המנה הראשונה
את ההשפעה הזאת נראה רק בעוד שבוע כשאלו שנדבקו עכשיו יבדקו
בכל אופן זה נראה כרגע שהירידה במקדם ההדבקה ממשיכה

הבדיקה שאני עשיתי היא מבוגרים ביחס לצעירים, אלא שגם בצעירים יש אחוזים שהתחסנו ובצעירים יש גם אחוז גבוה יותר של מחלימים (המבוגרים נשמרו יותר)
כך שהבדיקה הנכונה היחידה היא קבוצה שהתחסנה מול קבוצה באותה שכבת גיל שלא התחסנה - כמו שעשו כללית ומכבי.

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
משהו כאן לא ברור. ("אם מנתחים את הנתונים החל משבוע אחרי המנה הראשונה ועד 7 ימים אחרי השניה" - מה הכוונה?)
אבל הנתון הזה בטח לא נכון, אם המנה הראשונה הייתה נותנת 90% למה להשקיע מליוני מנות בלחסן מנה שניה במקום לגמור לחסן בזריזות את כל המדינה.

(והדמגוגיה "ערן סגל ראש הממשלה" מיותרת, בפרט שהיא לא נכונה. דווקא את העיכוב של סגירת מוסדות החינוך עשו כחל"ב בניגוד לעמדת ראה"מ בההתבסס על סגל).

נערך לאחרונה ב:

עוקר הרים

משתמש מקצוען
לא יודע האם האמור בכתבה משקף עלייה במקרי הידבקות כתוצאה מחיסון או דווקא ירידה
הנתונים בכתבה מאוד לוקים בחסר
אולי @עוקר הרים ינתח את הנתונים הדלים הקיימים בתוך הכתבה וישתף אותנו עם תובנותיו.
צריך ניתוח רציני כדי ללמוד מזה משהו, ובפרט שהנתונים האלו אכן לוקים בחסר.
אך בכל זאת ניתחתי קצת את הנתונים, והתובנה שלי שמהנתונים האלו מוכח בצורה ברורה שהחיסון אכן מוריד תחלואה!
לפי הכתבה הנ”ל נדבקו:
5348 מתחסנים עד שבוע מההתחסנות
5585 מתחסנים 8-14 ימים מההתחסנות
1410 מתחסנים 15-21 ימים מההתחסנות

לפי חישוב שלי, בתקופה המדוברת היו אמורים להידבק הרבה יותר מבין קבוצות בסדר גודל כזה, אלא שצריך לקחת בחשבון שהקבוצות שחוסנו הם בעיקר מבוגרים שנשמרים יותר ונדבקים פחות ביחס לשאר האוכלוסייה, לכן אני לא מתמקד כמה החיסון הוריד תחלואה ביחס לשאר האוכלוסייה אלא כל קבוצה מהקבוצות הנ”ל ביחס לקבוצות האחרות.
מהמתחסנים עד שבוע מהחיסון היו אמורים סטטיסטית להידבק 9690
מהמתחסנים 8-14 ימים מהחיסון היו אמורים סטטיסטית להידבק 9268
מהמתחסנים 15-21 ימים מהחיסון היו אמורים סטטיסטית להידבק 4796

כלומר, בשבוע הראשון והשני היינו אמורים לראות מספרים די דומים (כמו שאכן קרה) כך שבשבועות אלו ככל הנראה החיסון לא הוריד תחלואה - מתאים לנתונים של פייזר.
ובשבוע השלישי היינו אמורים לראות ירידה של 50% אך למעשה הייתה ירידה 75% קצת יותר ממחצית מהצפוי!!
כלומר יעילות של קרוב ל-50% בשבוע השלישי.

נערך לאחרונה ב:

דורש ומבקש

משתמש מקצוען
מהמתחסנים עד שבוע מהחיסון היו אמורים סטטיסטית להידבק 9690
מהמתחסנים 8-14 ימים מהחיסון היו אמורים סטטיסטית להידבק 9268
מהמתחסנים 15-21 ימים מהחיסון היו אמורים סטטיסטית להידבק 4796
לא הבנתי את המספרים האלה, אולי ביתר פירוט ?

עוקר הרים

משתמש מקצוען
לא הבנתי את המספרים האלה, אולי ביתר פירוט ?
המספרים האלו הם כמות הנדבקים הצפויה בתקופה המדוברת מתוך הקבוצות האלו לולא יעילות החיסון.
למעשה בכל הקבוצות נדבקו הרבה פחות מכך, וכבר כתבתי שאני לא מסיק מכך מסקנות כי החישוב שאני עשיתי הוא כמה נדבקים היו בתקופה המדוברת בקבוצות בסדר גודל כזה, אלא שאני חישבתי לפי מספר הנדבקים באותו יום ביחב לכלל האוכלוסייה שכוללת גם צעירים שנדבקים יותר באחוזים ממבוגרים (כי הם נשמרים יותר) לכן הדגשתי שעיקר ההתמקדות היא בירידה הדרמטית בנדבקים בשבוע שלישי לעומת הראשון והשני, הרבה פחות מהצפוי.

דורש ומבקש

משתמש מקצוען
לכן הדגשתי שעיקר ההתמקדות היא בירידה הדרמטית בנדבקים בשבוע שלישי לעומת הראשון והשני, הרבה פחות מהצפוי.
מהירידה של השבוע השלישי אין אינדיקציה
המידע על השבוע השלישי הכי לוקה בחסר
יש המון מתחסנים ויכול להיות רובם שעדיין אוחזים בשבוע השני והשלישי
בפרט כפי שכתבתם שעד שנבדקים ומקבלים תוצאה לוקח שבוע

דורש ומבקש

משתמש מקצוען
אלא שאני חישבתי לפי מספר הנדבקים באותו יום ביחב לכלל האוכלוסייה שכוללת גם צעירים שנדבקים יותר באחוזים ממבוגרים (כי הם נשמרים יותר)
בימים שלפני החיסון כמה היה אחוז הנדבקים של הגיל המבוגר 60 + ביחס לאוכלוסייה זו
האם אחוז הנדבקים של הצעירים גבוה הרבה יותר ?

עוקר הרים

משתמש מקצוען
מהירידה של השבוע השלישי אין אינדיקציה
המידע על השבוע השלישי הכי לוקה בחסר
המידע על הנדבקים מהשבוע השלישי לא לוקה בחסר, יש כבר מחוסנים שנמצאים בתוך שבוע שלישי לחיסון כבר מ-3/1/20 וגם לגבי הימים האחרונים יש למשרד הבריאות את כל הנתונים, בלוח הבקרה אפשר כבר לראות נתונים על אלו שאובחנו היום (חוץ מזה שהמידע כולל גם נתונים מהימים האחרונים על כאלו שנמצאים בשבוע הראשון והשני לחיסון).
בפרט כפי שכתבתם שעד שנבדקים ומקבלים תוצאה לוקח שבוע
לא הבנתי מה הקשר
לקחתי זאת בחשבון, ואדרבה לכן זה מתאים לממצאים של פייזר שהנוגדנים מתחילים כבר לאחר שבוע.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה