מסלולים - מתי כדאי ללמד?

• פותח הנושא bhj
  • פורסם בתאריך

bhj

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
האם ללמד את נושא המסלולים ממש בהתחלה בתור כלי בחירה, או לחכות לאמצע התוכנה ולעבור ביסודיות על האפשרויות המיוחדות של החלון?
לפי דעתי עדיף לשמור אותו להמשך, כי בהתחלה מספיק מבלבל כל הכלים האחרים, מה דעתכם ונסיונכם?
אשמח לשמוע!

Graphic

משתמש צעיר
לדעתי, זה די תלוי אם יש רקע קודם בגרפיקה וקטורית או לא.

אני מלמדת את המסלולים ב"סיבוב השני" - כלומר, בתור כלי בחירה מתקדמים, לאחר שליטה בכלי הבחירה הבסיסיים, שכבות וכלי הציור.

ייתכן, שתלמידות ששולטות היטב בעריכת מסלול באילוסטרייטור - יכולות ללמוד את כלי המסלולים כבר בהתחלה, מבחינת רצף ההבנה.

הנקודה, לדעתי, היא אחרת:
תלמידות שניגשות ללימוד פוטושופ - מחפשות את ה"אקשן" בתוכנה.
כלי הבחירה הם נושא שלא כל כך מספק זאת, והמסלולים עוד יותר. (בקיצור - החלקים המשעממים של התוכנה)
לעומת זאת - כלי הציור מאפשרים יותר תחושת יצירה וביטוי עצמי, ולכן כדאי לתת להתנסות בהם מיד לאחר שיש שליטה בסיסית באפשרויות בחירה.

TIP X

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לדעתי גירסא דינקותא בכל הדברים הללו מאד חזקה. בנות שלמדו כמה שבועות לבחור אך ורק דרך הכלים, יעשו זאת כל החיים. וזה מה שקורה בלימוד המסלולים בהמשך.
לעומת זאת אם ילמדו זאת ככלי בחירה לכל דבר, ישתמשו בזה ואין עוררין על יעילותה של דרך בחירה זו.
לגבי הטענה על האקשן שבתוכנה, אל דאגה, אז נגיע אליו שיעור אחד יותר מאוחר, לא יקרה שום דבר.
ובהקשר לכך אזכיר, שבשיעור המבוא וההכרה עם התוכנה, אני מציגה פרסומות שהורדתי מכאן מפורום פרסום ושמה דגש על הפוטושופיות שבכל אחת, על הבחירות המדויקות.
התפעלות והנאת הבנות נותנת להן דלק ומוטיבציה אדירה ללימוד התוכנה.

סיכת משרד

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אני, לדאבוני, לא למדתי את המסלולים ככלי בחירה. כיום אני מרגישה היטב את העובדה הזאת כהשלכה על טכניקות העבודה שלי.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
אני לא מי יודע משתמשת במסלולים,
שיטת הבחירה והצריבה שלי היא עם מסכות ועט וואקום, תוצאות מדויקות במהירות וביעילות...

סיכת משרד

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
תלוי מה בוחרים ממה. אני גם משתמשת בוואקום, ועם כל זאת, לדעתי זה פספוס שלא למדתי את המסלולים כמו שצריך. הם יכלו להיות ברירת מחדל נהדרת, אבל זה לא המצב כרגע.

שרי

משתמש רשום
סיכת משרד - כנראה שלמדנו יחד... גם אני מצרה ע"כ, וכך גם נושא המסלולים שלמדתי בהבלעה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה