מכתב אל המשנה ליוהמ"ש הגב' דינה זילבר

גולדברג.

מעצב גרפי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
(נכתב בעקבות מאורעות הימים האחרונים בנושא האפליה המגדרית).

לכב' המשנה ליוהמ"ש גב' דינה זילבר.

נוכחתי לראות שהנושא של אפליה מגדרית נוגע מאד לליבך, ולקחת זאת כפרויקט אישי ע"מ למגר את התופעה הנוראית הזאת. אי לכך התיישבתי לכתוב מכתב על מספר בעיות בנושא, שמכאיבים לי מאד.

1. תמיד אהבתי ילדים, ובמיוחד את הקטנים שבהם. אני אוהב להאכיל אותם, נהנה לשחק איתם, כיף לי לחתל אותם, והכי אוהב את החינניות שבהם, את השובבות ואת הקופצנות שמשמשת אותם תדיר. כשאני מטפל בהם, זה מספק אותי מאד. מאד מאד. אך כשאין לי אפשרות כזו, אני מרגיש חסר, וזה מפריע לי בתפקוד היומיומי.

אני חושב שאני מקצועי מספיק בתחום, ואולי אף יותר ממטפלות רבות אחרות, ורבים יכולים להעיד על כך.
  • אני מומחה לזהות את חברת הטיטולים שהילד לבש בבוקר.
  • כשהילד בוכה תמיד אהיה הראשון שאזהה את הסיבה לכך.
  • אני יודע טוב מכולם להבחין בין סימילאק למטרנה וחלב שאוב.
  • אם הילד עייף, אני מאפשר לו תמיד לנוח, גם אם אני זקוק לעזרתו.
  • לעולם לא אגביה את קולי על הילד. ובטח שלא ארים את ידי עליו.
  • מצד שני גם לא אניח לאף ילד להרים את ידו על חברו, ובטח שלא עלי.
  • תמיד אדע להתאים לילד את המשחק המתאים.
  • אוכל תמיד לחנך אותו כפי הצורך.
ובעקבות הדברים הנ"ל, כבר זה זמן רב שאני מעוניין לפתוח משפחתון בביתי, עסק שמכניס כסף רב, ויותר מכך, כאמור, אני מחובר מאד לעבודה כזו.
וכאן מתחילה הבעיה. פניתי כבר לכל הגורמים הרלוונטיים, החל מהרכזת האזורית מטעם התמ"ת, ועד לשרים בכירים בממשלת ישראל, ועדיין לא נעניתי לבקשתי. או שלא השיבו לי על המכתב (כך נהגו רובם), או שהשיבו כי מקצוע זה נועד אך ורק לנשים שעושות חיל בתחום כבר אלפי שנים.

2. דבר נוסף שטורד את מנוחתי מאד. כבר תקופה ארוכה שאני עוקב אחר המפלגות המתמודדות לכנסת מידי כחודשיים, כל מפלגה עם התעמולה שלה. כל אחת עם מנהגיה וחוקיה, פיימריז ומחלוקות פנימיות. אידיאולוגייה שמשתנה מידי מערכת בחירות. אך על דבר אחד אף אחד לא מתפשר, הלא הוא המקום השמור לאישה, מקום של כבוד השמור במיוחד לאישה שתתנדב להתמודד במקום השלושים ושמונה.
אך דבר אחד עדיין לא הסבירו. במידה ותהיה מפלגה שחברות בה רק נשים, מלבד המקום שיהיה שמור מן הסתם לאישה, מדוע אין מקום שמור לגבר? ישנם גברים רבים שיקפצו על המציאה.

אשמח שתטפלו בבעיות המוזכרות למעלה מהר ככל היותר. דהיינו, 1. שיש צורך לאשר פתיחת משפחתונים ועבודה במעונות גם לגברים. 2. לחייב כל מפלגה שתשמור מקום מיוחד לגבר, ע"מ שיוכל להתמודד בה.

בתודה מראש.​

שמואל קומביננסקי
יו"ר שדולת הגברים
12.08.2019​

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
(נכתב בעקבות מאורעות הימים האחרונים בנושא האפליה המגדרית).

נוכחתי לראות שהנושא של אפליה מגדרית נוגע מאד לליבך, ולקחת זאת כפרויקט אישי ע"מ למגר את התופעה הנוראית הזאת. אי לכך התיישבתי לכתוב מכתב על מספר בעיות בנושא, שמכאיבים לי מאד.

1. תמיד אהבתי ילדים, ובמיוחד את הקטנים שבהם. אני אוהב להאכיל אותם, נהנה לשחק איתם, כיף לי לחתל אותם, והכי אוהב את החינניות שבהם, את השובבות ואת הקופצנות שמשמשת אותם תדיר. כשאני מטפל בהם, זה מספק אותי מאד. מאד מאד. אך כשאין לי אפשרות כזו, אני מרגיש חסר, וזה מפריע לי בתפקוד היומיומי.

אני חושב שאני מקצועי מספיק בתחום, ואולי אף יותר ממטפלות רבות אחרות, ורבים יכולים להעיד על כך.
  • אני מומחה לזהות את חברת הטיטולים שהילד לבש בבוקר.
  • כשהילד בוכה תמיד אהיה הראשון שאזהה את הסיבה לכך.
  • אני יודע טוב מכולם להבחין בין סימילאק למטרנה וחלב שאוב.
  • אם הילד עייף, אני מאפשר לו תמיד לנוח, גם אם אני זקוק לעזרתו.
  • לעולם לא אגביה את קולי על הילד. ובטח שלא ארים את ידי עליו.
  • מצד שני גם לא אניח לאף ילד להרים את ידו על חברו, ובטח שלא עלי.
  • תמיד אדע להתאים לילד את המשחק המתאים.
  • אוכל תמיד לחנך אותו כפי הצורך.
ובעקבות הדברים הנ"ל, כבר זה זמן רב שאני מעוניין לפתוח משפחתון בביתי, עסק שמכניס כסף רב, ויותר מכך, כאמור, אני מחובר מאד לעבודה כזו.
וכאן מתחילה הבעיה. פניתי כבר לכל הגורמים הרלוונטיים, החל מהרכזת האזורית מטעם התמ"ת, ועד לשרים בכירים בממשלת ישראל, ועדיין לא נעניתי לבקשתי. או שלא השיבו לי על המכתב (כך נהגו רובם), או שהשיבו כי מקצוע זה נועד אך ורק לנשים שעושות חיל בתחום כבר אלפי שנים.

2. דבר נוסף שטורד את מנוחתי מאד. כבר תקופה ארוכה שאני עוקב אחר המפלגות המתמודדות לכנסת מידי כחודשיים, כל מפלגה עם התעמולה שלה. כל אחת עם מנהגיה וחוקיה, פיימריז ומחלוקות פנימיות. אידיאולוגייה שמשתנה מידי מערכת בחירות. אך על דבר אחד אף אחד לא מתפשר, הלא הוא המקום השמור לאישה, מקום של כבוד השמור במיוחד לאישה שתתנדב להתמודד במקום השלושים ושמונה.
אך דבר אחד עדיין לא הסבירו. במידה ותהיה מפלגה שחברות בה רק נשים, מלבד המקום שיהיה שמור מן הסתם לאישה, מדוע אין מקום שמור לגבר? ישנם גברים רבים שיקפצו על המציאה.

אשמח שתטפלו בבעיות המוזכרות למעלה מהר ככל היותר. דהיינו, 1. שיש צורך לאשר פתיחת משפחתונים ועבודה במעונות גם לגברים. 2. לחייב כל מפלגה שתשמור מקום מיוחד לגבר, ע"מ שיוכל להתמודד בה.

בתודה מראש.​

שמואל קומביננסקי
יו"ר שדולת הגברים
12.08.2019​
כל כך חזק שאתה פשוט חייב לשלוח לה את זה!

ח.נוי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
דומני שאת זילבר מעניינת שדולת הנשים ולא שדולת הגברים, ועל כך הקובלנה.
אוקיי, אם כך, יש לי מכתב משדולת הנשים:

נוכחתי לראות שהנושא של אפליה מגדרית נוגע מאד לליבך, ולקחת זאת כפרויקט אישי ע"מ למגר את התופעה הנוראית הזאת. אי לכך התיישבתי לכתוב מכתב על בעיה רצינית מאד, הדורשת תיקון דחוף.
הנושא הוא: השקעת האישה מול השקעת הגבר בתינוק.
חושבת אני כי מדובר באפליה חמורה שבחמורות. מדוע האישה היא זו שצריכה לעמול קשה כל כך? מדוע היא זו שצריכה לשאת את הילד ברחמה 9 ירחים, ולסבול את כל התופעות הנגזרות מכך? מדוע היא זו הצריכה לסבול את חבלי הלידה?
אולי כדאי לחוקק חוק האומר כי על הגבר לסייע בעניין? לחלוק עם האישה את העמל וההשקעה? אולי לפחות חוק האומר כי על האב לטפל בילד לאחר הלידה, להאכיל, להרגיע בלילה וכל היוצא מכך... בחלוקה הוגנת של 9 חודשים- 9 חודשים??
אשמח שתטפלי בעניין הזה ובאפלייה החמורה הנובעת ממנו.
בברכה,
משועממת משדולת הנשים, אשר כל רצונה לקעקע יסודות מובנים....

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מישהו כתב לי בפרטי, שהכיר בעבר בחור שעבד כגנן, כלומר גננת. גם זה קורה.
איש מוזר בכל קנה מידה.

אפילו את צווחות השטייגן של הפרגיות מהישיבה קטנה שממלאים עכשיו את הבית כנסת אני בקושי סובל.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
איש מוזר בכל קנה מידה.

אפילו את צווחות השטייגן של הפרגיות מהישיבה קטנה שממלאים עכשיו את הבית כנסת אני בקושי סובל.
איתך עם זה...
למרות שאני חייב לציין לשבחי(...) שקיבלתי על עצמי בל"נ שלא להעיר אף פעם לבחור צעיר שלומד בקול (צווחני) ובשקיקה, כי לך תדע מה ההערה הקטנה שלי תעשה לו, וק"ל. אם מדובר במצב שאינני יכול לסבול, אני פשוט עובר ללמוד במקום אחר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה