מי מבין ב'סיקים'?

אסתי אחת

משתמש מקצוען
אכתוב את הנתונים בתלוש ואשמח אם מישהו יסביר לי מה זה אומר למעשה
כמה יכולה לנצל?
כמה ואיך זה ניתן לאחר היציאה לפנסיה?

מכסה-35
י.קודמת-343.95
זיכוי-3.50
ית.חדשה-347.45

honey

משתמש פעיל
זה אומר שאת יכולה לשבת בבית כמעט שנה. להוציא חופשת מחלה ולקבל משכורת. זה לא יצטבר לך לפנסיה. אבל גם ככה לא כל ימי המחלה מצטברים. רק חלק מהם. ניתן לבדוק עם אחד הארגונים כמה ימי מחלה כן נצברים לפנסיה.
מסקנה שלי- אם אפשר לנצל, אז למה לא?!

אסתי אחת

משתמש מקצוען
זה אומר שאת יכולה לשבת בבית כמעט שנה. להוציא חופשת מחלה ולקבל משכורת. זה לא יצטבר לך לפנסיה. אבל גם ככה לא כל ימי המחלה מצטברים. רק חלק מהם. ניתן לבדוק עם אחד הארגונים כמה ימי מחלה כן נצברים לפנסיה.
מסקנה שלי- אם אפשר לנצל, אז למה לא?!
מתוך סך ימי המחלה שכתבתי-כמה מהם ישולמו בפנסיה אם לא אנצלם?

MIRIBZ00

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
יש תלושים שהציון הוא בשעות. יש תלושים שהציון הוא בימים. (מה שידוע לי שבחינוך העצמאי ובמשרד החינוך זה בימים)
תלוי אם את עובדת שעתית או יומית. וגם כמה שנות וותק יש לך.
מידע מפנסיונרית ששמרה את שעות המחלה לפנסיה והגיעה לעבודה בקנאות גם כשהיה לה מאד קשה.. רק אחוז מסוים נשמר לפנסיה ואז מגיע מס הכנסה ומנכה 50%. היא אמרה בפרוש לא היה שווה כל המאמץ שעשיתי בשביל הסכום הזה.
אז למי שיש אפשרות כמו לפני ואחרי לידה להאריך. שאז זה הכי פחות פוגע במערכת. שתנצל.

MIRIBZ00

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
וגם צריך לבדוק הסכמים, לא כל מקום עבודה מעביר שעות מחלה לפנסיה.
משרד החינוך כן. בין 7 ל8ימים על כל 30 יום. ורק אם לא נוצלו יותר מ65% מימי המחלה.

honey

משתמש פעיל
מה שידוע לי שעל כל 3 ימים שלא ניצלת רק יום אחד נצבר לפנסיה. ניתן לברר זאת. עוד דבר- ימי הצהרה לא נצברים. אם לא ניצלת- הפסדת. ונראה לי שגם 8 ימי מחלת ילד.
בתלוש זה מופיע לפי אחוזי משרה. זה לא בדיוק חופף לימים ושעות.
אם יש לך יתרה של 343.95, הכוונה היא לאו דווקא לימים. יכול להיות שאת יכולה להוציא סיקים אפילו יותר משנה. תלוי באחוזי משרה ווותק.
תקחי בחשבון שמדובר על ימי עבודה נטו. בלי שבתות, חגים וחופשות.

honey

משתמש פעיל
וגם צריך לבדוק הסכמים, לא כל מקום עבודה מעביר שעות מחלה לפנסיה.
משרד החינוך כן. בין 7 ל8ימים על כל 30 יום. ורק אם לא נוצלו יותר מ65% מימי המחלה.
לי ידוע שאם לא נוצלו יותר מ-40 אחוזים.

ירושל

משתמש מקצוען
אל תשכחו שמישהו משלם את המשכורת על ימי המחלה האלו. הם נועדו למחלה ומעבר לזה שכל אחד ישאל את רבותיו האם וכמה לנצל אותם.

במקום שאין אנשים ;)

משתמש מקצוען
ימי הצהרה לא נצברים. אם לא ניצלת- הפסדת. ונראה לי שגם 8 ימי מחלת ילד.
ימי הצהרה וימי מחלת ילד הם מתוך המכסה הכללית של ימי המחלה לאם.
הזכות להשתמש בהם כימי הצהרה או כימי מחלה לא עוברת משנה לשנה, אבל ימי המחלה עצמם נשמרים לגמרי.

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
אל תשכחו שמישהו משלם את המשכורת על ימי המחלה האלו. הם נועדו למחלה ומעבר לזה שכל אחד ישאל את רבותיו האם וכמה לנצל אותם.
דבריך נכונים למעסיק פרטי.
אצל עובדי הוראה, הכללים שונים,
וימי מחלה נצברים משנה לשנה, ונפדים עם סיום העבודה (ויש על זה כללים מסוימים)

אצל מעסיק פרטי
אין צבירת ימי מחלה מעבר ל85-90
אין פדיון ימי מחלה בסיום העבודה

ירושל

משתמש מקצוען

אצל מעסיק פרטי

תודה על התיקון! לא הכרתי את הכללים אצל עובדי ההוראה.
(קצת מפחידים אותי דיונים כאלו בפורומים שנגישים לכל הציבור - א"א לדעת מי יצטט אותם ומה יבינו מהם...)
אגב, יש גם מעסיקים פרטיים שמאפשרים צבירה (ואולי גם פדיון) של ימי חופשה ללא הגבלה.

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
תודה על התיקון! לא הכרתי את הכללים אצל עובדי ההוראה.
(קצת מפחידים אותי דיונים כאלו בפורומים שנגישים לכל הציבור - א"א לדעת מי יצטט אותם ומה יבינו מהם...)
אגב, יש גם מעסיקים פרטיים שמאפשרים צבירה (ואולי גם פדיון) של ימי חופשה ללא הגבלה.
ראשית, דיברנו כאן על ימי מחלה, את ענית על ימי חופשה.
שנית, יש חוקים מאד ברורים על הכמות של ימי מחלה/ ימי חופשה הניתנים לצבירה כל שנה + כמה חובה לממש + איך יבוצע המימוש + כמה שנים מותר לצבור וכו'

ירושל

משתמש מקצוען
@שריתיש,
אופס, נכון! כתבתי ימי חופשה, התכוונתי ימי מחלה. (מכירה אישית מעסיק הצובר ימי מחלה ללא הגבלה. חופשה הוא דווקא מוחק מעל תקרה מסוימת...)

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
@שריתיש,
אופס, נכון! כתבתי ימי חופשה, התכוונתי ימי מחלה. (מכירה אישית מעסיק הצובר ימי מחלה ללא הגבלה. חופשה הוא דווקא מוחק מעל תקרה מסוימת...)
ימי מחלה אפשר לצבור עד85 ימים.
ניתן לפדות רק כשבאמת חולים עם אישור מחלה רפואי.

chayam

משתמש צעיר

אצל מעסיק פרטי

עובדי הוראה בעמותות ג"כ הימי מחלה נפדים עם סיום העבודה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה