מישהו פה סגר פולדר לדפוס?

ירושלמי

משתמש צעיר
הבעה"ב של הדפוס לא מבין בזה...

השאלה היא ככה, האם סוגרים על דף אחד כביכול כולל הכיס, ובדפוס מסדרים את זה? או שאני אמור לסגור כל צד בנפרד, אם הכיס או בלי?

תודה רבה.

gadk770

משתמש צעיר
דבר ראשון תמיד תדבר עם הדפוס תשאל שם כמה גלישה ואיזה גודל כיס. והאם הכיס נחתך בפינה מעוגלת.. (אף פעם אל תעבוד לפי ניחושים)...
ולפעמים הדפוס שולח לך פורמט לעבוד לפיו.

בכל אופן למיטב הבנתי אתה צריך לשלוח להם את הכל ביחד.. ואתה צריך לתכנן את הכל.
בכל אופן לא שמעתי מעולם ששולחים את הכיס בנפרד.. כי הם לא מדפיסים בנפרד..

בהצלחה!

מעיינות21

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
א.תשלח את כל הקובץ ביחד.תרשום קיפול חיתוך כיס וכו'
ב.אתה הולך לקבל מהדפוס דוגמא לפני כל הכמות שעליה תחתום!אל תדפיס בשום אופן לפני שאתה רואה דוגמא.
ג.תיתן גלישה של 3 מ"מ.

Ayelet Maimon

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לפי מיטב ידיעתי, אתם מקבלים שרטוט של הסכין (השטנץ) מבית הדפוס (אותו אתם צובעים בצבע חמישי ע"מ שיוכלו רק למקם את הסכין ולסלק לפני ההדפסה), השירטוט אמור להיות פרוש (תדמיינו שאתם מפרקים את הפולדר מהדבק ופורשים אותו) ולפי זה מתכננים את הגרפיקה. פנים-לפנים ועוד קובץ לחוץ. גודל נטו של הדף הוא הפולדר הפרוס ונפתח לפי גודל השירטוט 1:1. כמו"כ אם יש גלישות מוסיפים. (קיפולים לסמן בצלבים מקווקוים.)

ירושלמי

משתמש צעיר
נכתב ע"י מימון;64913:
(אותו אתם צובעים בצבע חמישי ע"מ שיוכלו רק למקם את הסכין ולסלק לפני ההדפסה)

תודה על ההסבר הארוך והפשטני. תודה.

דבר אחד לא הבנתי, איך אני צובע בצבע חמישי?

(שכחתי לכתוב, אולי זה משנה, הפולדר הוא רק שני צבעים).

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
צבע פנטון.
אגב, איך אתה מכין את העבודה של 2 צבעים? ואיך אתה מכין לעצמך שילוב צבעים, של 2 צבעים אלו? (אם אתה עשית את זה)

Ayelet Maimon

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אתם צריכים לקבל שירטוט ווקטורי. תפתחו בפריהנד או קורל או אילוס', פיתחו את ספריית הPANTONE, שהיא בעצם ספריית צבעי SPOT (לא מורכבים מארבעת הצבעים הקלאסית של CMYK, אלא הם כבר מוכנים ומקוטלגים במספרים), תיבחרו צבע לא בולט, נגיד אם בעבודה יש ירוק וכתום, תבחרו אחד מהגוונים הללו, כך שאם תהיה שגיאה וישכחו לזרוק את הצבע הזה, העבודה לא תתקלקל. תצבעו את הקווים בצבע שבחרתם. בסגירה תשימו לב בהפרדות, שמופיע לכם צבע נוסף על הארבעה הרגילים. באקרובט אפשר לבדוק את הצבע (ייתכן שיהיה צורך באוברפרינט, אם הפולדר צבוע כשטח ולא לבן ע"מ שלא יופיעו פסים לבנים מתחת לקויי השירטוט)
בבית הדפוס משתמשים בצבע הנוסף כדי למקם את הסכין. ובעצם לא משתמשים בו פיזית.
אך הצעד הראשון הכי חשוב, זה לקבל שירטוט מדוייק של הסכין ולוודא שהסכין המתאימה לשירטוט אכן נמצאת בבית הדפוס. בהצלחה.

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
נכתב ע"י מימון;64940:
תיבחרו צבע לא בולט,
תבחר צבע בולט, שאם בדפוס יעשו טעות, שיצטרכו להדפיס מחדש ולא יתחמקו שלא ראו.

מיכל וובר

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מטרת שרטוט השטאנצ' היא רק בשביל הגרפיקאי - - -
שידע מהם הגבולות וכו'

בדפוס בינכה לא מוציאים פלטה חמישית (עם צבע השטנצ') כדי למקם את הסכין,
ככה שזה לא משנה כי הם פשוט לא מתייחסים לצבע החמישי - - -
יש להם שיטוט אחרות.

אז כדי שלא יצא בטעות וכל מיני צרות מהסוג הזה, פשוט לא שולחים לדפוס את שירטוט השטאנצ' וזהו - - -

מה שכן, אם ייצרת שטאנצ' מיוחד ואתם צריכם להעביר כדי ליצור סכין,
אז שולחים את השירטוט בלבד (בלבד, לא כולל גרפיקה)
ואת הגרפיקה בלבד (לא כולל השטאנצ')

וכדי להמחיש לדפוס מה אמור לצאת אפשר לשלוח קובץ באיכות נמוכה כולל השטאנצ'
או דוגמאת קיפול של השטאנצ'

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
בלה בלה פשוט צודק.

ירושלמי

משתמש צעיר
אז למה בדפוס אמרו לי בפירוש להכין צבע חמישי?

ועוד משו -העבודה נעשתה בפוטושופ. איך אני מפריד כל צבע בנפרד.
את האמת. שבדפוס אמר לי להכין את הכל פרוצס, אולי הוא מתכוון לעשות לי פרוצס במחיר שתי צבעים? אבל לא מסתבר. השאלה אם לשמוע לו? בכל אופן הוא בעל הדפוס או שפשוט לריב איתו.

עלול לצאת מזה פאשלה?

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
הדפוס גם צודק.
הדפוס רוצה את זה כצבע חמישי, כי ככה זה לא נכלל בצבעי הCMYK, והם יכולים להפריד בין זה ובין הצבעים האחרים בריפ. בקיצור הם יכולים גם לראות על המחשב איך אתה רוצה שיהיה וגם לא להדפיס את זה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה