מטעים בגולן

L

la5

אורח
נכתב ע"י צברית;726053:
הבנתי שהתכוונת אלי?

לידעתך אני כבר 3 שנים עמוק בתחום,
וזה שאני קוראת לעצמי מתחילה זה בגלל שרף הדרישות שלי מעצמי הוא גבוה מאוד.
מקווה שאחרי 3 שנים עמוק בתחום אני לא אצטרך לקרא לעצמי מתחילה וזה בגלל שרף הדרישות שלי מעצמי גבוהה מאוד.

שוב, אני עונה לך בסגנון שאת מצהירה בפירוש שאת לא נעלבת ממנו, לא אישי בכלל
בהצלחה

שלמה

משתמש מקצוען
יש מספיק אתרי זבל ברשת שלא אציין כאן את שמם שהוקמו בשביל ברברת ושריפת זמן.
פורום "פרוג" נוסד על מנת לתת במה מקצועית נטו.
אחת הסיבות שמפורום ראשי צילום הושמטה המילה "מקצועי". זה שלא להרתיע חובבים להעלות תמונות בשביל לקבל ביקורת חיובים ובונה ולא איזה ביקורת שקוברת (יש כאן כמה מומחים בזה:))
נכון, יש כאלו שנכנסים על מנת לדעת ולהתמקצע. ויש כאלו הנכנסים רק בשביל להיות "בעניינים" או לקבל השראה וכיווני מעוף יצירתיים שלא היו מגיעים לזה בכוחות עצמם.
זכור שכל מקצוען היה פעם חובבן ולפעמים גם זה לא.

הערת אגב, יש אחד שהמקצוע שלו בצילום מתבטא בתור סוג של פרנסה ולא יותר מזה.
ויש אחד שהוא מתמקצע בצילום ורואים על התמונה, את הנשמה ונשימה שלו ביצירה.
מאיזה צד אתם?

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
שלמה,

האם אתה מסכים שיש איזשהו רף (לא בשמים) שגם חובבנים אמורים לעמוד בו?
אם גם בו הם לא עומדים הם לא חובבנים... הם סתם אנשים נחמדים ומוערכים בזכות עצמם.. שלחצו על כפתור החשיפה במצלימה

אם רמת הפורום תרד עוד קצת- גם מתחילים מוכשרים ותאבי ידע לא ימצאו בו ענין... ואז מה יהיה?

שלמה

משתמש מקצוען
ברור שיש רף ויש גם מבחני כניסה מינימליים.
הניק "MIG" העלתה נקודה חשובה מאוד שלפעמים יש אנשים יצרתיים ביותר שיש להם רעיונות אבל לא תמיד הביצוע יוצא מושלם. אם מחוסר ידע צילומי או מחוסר ציוד מקצועי מתאים.
אם אראה לכם עבודות של מקצועני על כאן בפורום כולל עיצוב גרפי בראשית דרכם, הייתם בהלם איך הם העיזו להתפאר ביצירות שלהם ואיך הם "עלו כיתה" רק בזכות תמיכה, הכוונה וביקורת בונה.

הבעיה הגדולה היא, באלו שמעלים "יצירות אומנות" והם כל כך מנופחים בזה שהם יודעים הכול וכו'
וברגע שמשהוא יעז לתת ביקורת, הוא יקבל תגובות חוזרות בסגנון: "אל תקבע לי מה זה אומנות"; "לא מתאים לך העבודה שלי - אל תיכנס!!
כבר אמרו חז"ל לא הביישן למד ולא הקפדן מלמד.
נ.ב. יש איזו רעיון מתגבש לתת איזה אייקון דירוג על "סטודנט צילום","צלם מתחיל", צלם מתקדם וכדומה. כך שהתגובות וההערות יהיו לפי רמת ההישגים.

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
איזה מבחני כניסה יש פה? דגם של מצלימה?

לא שאכפת לי..... מצידי כל אחד יכול להגיב פה, ובכייף, כי בתכלס צריך לשמוע גם מה המון העם אומרים
אבל שלא יעלבו אם אומרים להם עוד ארוכה הדרך למיקצוענות.....

אגב, הדירוג הזה לדעתי לא יהיה כ"כ אפקטיבי בדיוק כמו מה שכתבה מיג, יש סטודנטים מוכשרים בטירוף עם כישרונות-על שההעירות שלהם שוות יותר מהעירות ממי שמצלם כבר 7 שנים ( ואני לא מתכונת ספציפית לאף אחד) שהוא לא ממש מוכשר...
הרי יש צלמים שנים שלא מוציאים תמונות מיוחדות, נכון?

וכל הדיבורים על מתחילים וכו..... אחרי 3 שנים אולי לא נחשבים למתחילים אבל גם עדיין לא נחשבים למאסטרים.

L

la5

אורח
נכתב ע"י יונה יונה;726169:
וכל הדיבורים על מתחילים וכו..... אחרי 3 שנים אולי לא נחשבים למתחילים אבל גם עדיין לא נחשבים למאסטרים.
ולכן המתבקש הוא שחוות דעת מקצועית תינתן על ידי המאסטרים (כלומר אלה שיותר מ-3 שנים). מתחילים שיש להם משהו חשוב להגיד והם חושבים שהם יכולים לעזור לשפר-ייתכן, אבל לא ההתכבדות בכלון חברו שהיתה כאן כלפי מעלת העבודה שבגללה בכלל נגררתי להגיב, ולדעתי חשוב לא פחות להעמיד את זה אם קוראים לזה פורום חרדי (דהיינו לפי התורה). אחרת לא כל מי שמקצועי או לא מקצועי יברח מכאן, אלא כל מי שיש בו טיפת הערכה לזולת.
וסליחה על כל התגובות שבהן נגררתי לציניות, כמו שכתוב "אל תעמידני לידי ניסיון."

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
לא רק מאסטרים יכולים להעיר....
קבל את האמת ממי שאמרה זה הרמב"ם כבר אמר

מאסטר הכונה מיקצוען-על
ואני מסכימה לשמוע ביקורת גם ממי שרק קרא כמה מאמרים על צילום באינטרנט. רק מה, לפי רמת התמונות (וההבנה) של המגיב אני אחליט כמה משקל לתת לתגובה שלו.

אם נחכה שרק המאסטרים יגיבו לא תהיה שום תגובה...
כי מי שלא- לא יגיב
ומי שמאסטר- מקוה בשבילו שלא יהיה לו זמן להגיב, ות'אמת כנראה שגם הוא לא ידע כ"כ טוב להסביר כי הוא כבר אי שם..........

ונראה לי שהדגשנו שוב ושוב שהנושא סטה מזמן מכונת פותחת האשכול והוא פשוט לא קשור אליה,

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
הבעיה שונה,
היא לא מתחילים ומקצועיים, ולא כמה שנים או דגם מצלמה הם פרמטר להגדרת המקצוענות.
(מוטי A העלה תמונות יפות מאד גם מקומפקטית...)

הבעיה היא קבלת הביקורת על הצילום,
כאשר משהו מעיר ומעלה התמונה מתרץ, או דוחה והופך את המגיב לנלעג בשעה שהביקורת במקומה עומדת.

הדרך לעלות ולהשתפר - היא קבלת הביקורת באשר היא ממי שהיא נאמרת,
קן תרוצים לא יכשירו תמונה פגומה.

מירי קוגלמן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י יונה יונה;726169:
איזה מבחני כניסה יש פה? דגם של מצלימה?
אני כל פעם עוצרת מלתקן אותך לגבי המצלימה: מצלמה :)

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
מודה.... :)
אבל ככה זה נשלף לי
לא נורא שזה תהיה הטעות הכי גדולה שלי בחיים...

אבל, בשביל להראות שמותר להפנים ביקורת אני ממש אשתדל לשים לב, תודה.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י יונה יונה;726187:
לא רק מאסטרים יכולים להעיר....
קבל את האמת ממי שאמרה זה הרמב"ם כבר אמר

מאסטר הכונה מיקצוען-על
ואני מסכימה לשמוע ביקורת גם ממי שרק קרא כמה מאמרים על צילום באינטרנט. רק מה, לפי רמת התמונות (וההבנה) של המגיב אני אחליט כמה משקל לתת לתגובה שלו.

אם נחכה שרק המאסטרים יגיבו לא תהיה שום תגובה...
כי מי שלא- לא יגיב
ומי שמאסטר- מקוה בשבילו שלא יהיה לו זמן להגיב, ות'אמת כנראה שגם הוא לא ידע כ"כ טוב להסביר כי הוא כבר אי שם..........

ונראה לי שהדגשנו שוב ושוב שהנושא סטה מזמן מכונת פותחת האשכול והוא פשוט לא קשור אליה,

יונה יונה, תרגעי, אין לי כל כעס עלייך פשוט הבעתי את דעתי ללא קשר, בצורה אוביקטיבית, הסברתי את כיוון החשיבה שלי בנושא שכן רק בגלל השאיפה שלי להמשיך, להתקדם, ליצור, אבל מאהבה. אני לא מקצועית, אני יודעת את זה אבל שואפת להיות כזו. קניתי עכשיו סוףסוף תאורה עבור הסטודיו שלי (חכו לתוצאות...) וקיבלתי פה מהפורום המון נקודות חשובות כדי להתפתח, כשנותנים לי בקורת אני שמחה לשמוע, לקבל, אבל בלי עליהום, אני מרגישה שיש פה סוג תחרותיות מי הציניסט הגדול הדוקרן החזק שיש לו את המילה האחרונה שלאחריה מרגישים כאילו פשעתי בעצם העלתי תמונה מפוקששת שכזו לפורום...
נכון, הפורום מקצועי למדתי צילום ואני רוצה לעבוד בו ןליצור, אבל אני מצטערת לא ידעתי שהפורום לא מיועד לי,
קטונתי...:eek:

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
קחי אותם באיזי- ת'עוקצנים
מה איכפת לך שהם נהנים?

אם הם צודקים- תקבלי ואם לא- אז לא.....

ברור שהפורום מיועד לכל רמות הצלמים......

צברית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
נכתב ע"י הלו קיטי;726077:
שמתי לב שאם מעלים תמונה טובה היא לא זוכה להרבה תגובות (כי זה לא באמת מענין להחמיא, נכון?)
אבל בקטילות אנשים פה מומחים. תנו להם תמונה עם פיקשוש קל ועושים ממנה (ומיוצרה) מטעמים

ואם דיברתם על רמה, אני חושבת שהרמה יורדת מהתגובות ולא מהתמונות!
נכון היא יורדת מתגובות כמו מקסים וחבריו............על תמונות שעדיף שלא היו עולות.....

נכתב ע"י ליבי עיצוב;726083:
.

שוב, אני עונה לך בסגנון שאת מצהירה בפירוש שאת לא נעלבת ממנו, לא אישי בכלל
בהצלחה
אני לא יודעת להעלב..........;)

sara770

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
ניקים יקרים!
למה אתם לוקחים אישית,
במקום לקבל ביקורת לשם ביקורת לוקחים את זה אישי...

אני גם חושבת שהפורום קצת ירד בזמן האחרון, תמיד הייתי נהנית להכנס ולראות איזה תמונות לעשות
ובזמן האחרון אני רואה תמונות של מה לא צריך לעשות....
ניקים חשובים החלו להיעלם פה מהפורום....

וחוץ מזה אני חושבת שצריך לומר תודה על כל תגובה שניק נותן לחברו,
(ובמיוחד ליונה יונה) ע"כ שהם נותנים מזמנם עבור כלל הניקים ועבור המקצועיות
ומפרטים במדוייק את תגובותיהם!!!

באמת זה אמור להיות פורום גם למתחילים אבל אם רואים שהם לא מפנימים מאשכול לאשכול ולא נראה שיפור מתמונה לתמונה אז מה עשינו בזה???

בהצלחה לכל הניקים באשר הם!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה