מומחים יקרים אני צריך את עזרתכם! האם זה יכול להיות קובץ sql?

מצב
הנושא נעול.

חיים דיקמן

Administrator
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
חברים יקרים אני צריך את חוו"ד המקצועית למקרה שקרה לי..

להלן השתלשלות הדברים:

1.
פנה אלי לקוח שרוצה לאחסן אצלי בשרת את האתר שלו, מדובר באתר ג'ומלה.
מתברר שעד היום אותו אחד (להלן המתכנת..) שהקים את אתר הג'ומלה דאג גם לקניית הדומיין האחסון וכו'.
אמרתי לו שלא נראה לי שתהיה בעיה וכו', ושיביא את החומרים של האתר וכו'.

2.
חזר אלי הלקוח ובפיו: זה המתכנת טוען שאתר ג'ומלה עובד רק על לינוקס.... - אמרתי לו שככל הידוע לי השרת שלנו הוא וינדוס, ויש לי על השרת גם אתרי ג'ומלה, ואין הגיון שזה לא יעבוד עם שרת וינדוס+IIS, (הפוך.. שרת לינוקס עם כל יתרונתיו הרבים עדיין לא מריץ ASP משא"כ וינדוס שמריצים הכל).

3.
חזר אלי הלקוח, עם בעיה חדשה: המתכנת שבעבר גם קנה בעבורו את הדומיין והוא לא מוכן לתת לו שם משתמש וסיסמה בשביל להפנות DNS לשרת שלי, - אמרתי לו שיגיד למתכנת שזה רכוש פרטי של הלקוח, הוא שילם על זה ואין למתכנת שום זכויות בדומיין גם אם הוא הגדיר את זה.

4.
חזר אלי שהמתכנת הסכים להעביר את הדומיין מחשבון משתמש שלו לחשבון משתמש אחר בגו-דדי. ברוך השם, רק חבל שלא הציע מלכתחילה.... כמו כן הוא ניאות להעלות את החומרים לאפטיפי של הלקוח. אגב, המתכנת לא מגיב בטלפונים בכלל, רק במיילים, ולא מתוך נכונות רבה.

5.
בדקתי את מה שיש באפטיפי.
יש שם תיקית קבצים של האתר, וכן קובץ נתוני sql, למיטב ידיעתי הנתונים של ג'ומלה אמורים להיות בקידוד utf8 בטקסט נקי, אך הקובץ הזה שהוא בס"ה 400 אלף תוים אני לא מצליח לייבא אותו ל mysql, וכאשר אני פותח את הקובץ בכתבן רגיל זה מה שאני רואה (תמונה מצורפת), מה זה אומר, אולי זה קידוד לא נכון, אולי חסר לי משהו בדרך? בידע? אני מוכן ללמוד, אולי באמת יש כאן איזה טעות או משהו שונה...
אגב, התקנתי כמה פעמים DB בחיי, כולל של אתרא קדישא הדין...

אני באמת לא יודע האם מדובר במתכנת שמנסה להקשות על הלקוח להעביר את האחסון למקום אחר, או שאכן יש חוסר תאימות/ הבנה אצלי בהתקנת אתר ג'ומלה לא מורכב מאד.

קבצים מצורפים

• קידוד-גומלה.jpg
    KB 518.4 · צפיות: 0

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
זה מה שנקרא עבודה בעיניים
ג'ומלה על גרסאותיה הקודמות לא היתה utf-8 ולדעתי זאת הבעיה
תמיר את הקידוד לutf-8 והכל יסתדר

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אז מה כן?

יריב

משתמש רשום
אל תפתח את הקובץ ואל תתעסק, תייבא אותו ל-mysql וזהו
הייבוא מבוצע ב-utf8 התוכן בקידוד אחר
לא לקלקל את הקובץ

חיים פ

משתמש צעיר
איזה שירות של מתכנת...

דבר ראשון תעשה לקובץ עותק ותעבוד על העותק בלבד.
אתה יכול לנסות להפוך את הקידוד לUTF8 או UTF16 לא בטוח שזה יעזור.
מה סיומת הקובץ שלך?

wmw

משתמש פעיל
D I G I T A L
אם אתה חושב שזה דאטא, שים אותו כמו שהוא
אל תגע בכלל

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
לדעתי [ואני לא מומחית ג'ומלה, רק סיימתי לימודים], זו יכולה להיות שגיאה שקשורה או בהעלאת ה DB לאתר בייבוא, או שלא שינו ב configuration.php את הפרמטרים, לא שינו מספרי DNS וכולי.

צריך לשנות את הפרמטרים הבאים ב- configuration.php:

PHP:
public $host = 'localhost';
public $user = 'root';
public $password = '';
public $db = 'xxx'; 
public $dbprefix = 'jos_';
public $log_path = 'http://www........';
public $tmp_path = 'http://www........';

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה