מה עושים?

Graphic

משתמש צעיר
המקצוע שלנו הוא תלוי-טכנולוגיה.

מה עושים כהמחשבים קורסים/ וירוסים משתוללים/ הפסקת חשמל/ תקלה בתוכנה משבשים את מהלך השיעור המתוכנן?

השנה שידרגנו את הכיתות ל-CS4. המפרט הטכני של המחשבים מצוין, לכאורה. המחשבים חדשים למדי (בני שנה בסה"כ) ומתוחזקים היטב, התוכנה תקינה (רכשתי דרך ביה"ס רשיון נוסף והתקנתי אצלי בבית וזה עובד מצוין), ובכל זאת - - -

הגעתי לשיעור מצוידת בשכפולי הסבר, בחוברות מודפסות להדגמה, ובדף הוראות לתרגיל.
הפעלתי את תוכנת השליטה, התחלתי להסביר ולהדגים.
ואז -
בלי כל התראה מוקדמת -
האינדיזיין קרס והפיל איתו את כל הווינדוס.....

ו...לא.... זה לא קרה גם במחשב המורה....

בהמשך השיעור, כשניסתי לאלתר ולהראות שיש דברים שאפר לעשות גם באילוסטרייטור (חלונות התו, הפסקה, וסגנונותיהם) - הוכיח האילוס. שהוא לא פחות מוצלח מאחיו, ויודע לעשות בדיוק אותו דבר.....

מה עושים????

יש לכם הצעות ורעיונות לאילתור במצבים כאלה?

:confused::confused::confused:

BRO

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
מוכר

בעיה מוכרת, מחשב זה אחד הדברים הכי פחות צפויים בעולם, אני חושבת שנהגת מצוין, מצאת דרכים חלופיות ואין יותר טוב מזה, מה שכן, נותר רק להתפלל לפני השיעור שאנו עשינו את ההשתדלות שלנו, והשאר ה' יעשה עבורנו......

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
זה מק או פיסי?, אני מהמר על פיסי, ולכן בכיתות מחשבים יותר מומלץ המק כיוון שזה קריטי אם הוא נופל, וזה לא כמו בבית שאפשר להמתין.

Graphic

משתמש צעיר
נכתב ע"י פופקו;305407:
זה מק או פיסי?, אני מהמר על פיסי, ולכן בכיתות מחשבים יותר מומלץ המק כיוון שזה קריטי אם הוא נופל, וזה לא כמו בבית שאפשר להמתין.

מצוין!
עכשיו רק תגיד את זה למשרד החינוך....

sara100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לי יש נס שאני מלמדת גם מעט צילום, אז מקסימום יוצאים לשיעור צילום...

סיכת משרד

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
יש נושאים שתמיד אפשר לעסוק בהם, גם ביד. ציור, איור, הבנה של כלים וטקסטורות (זכוכית למשל), ועוד נושאים שונים שלא חייבים מחשב על מנת ללמד את העקרונות שלהם. אלו הם דברים שאפשר להפנים אותם הרבה יותר בקלות כאשר עוסקים בנושא במישוש, נוגעים בו, ומתחככים עימו באופן הכי ישיר שיכול להיות.

לדעתי, כל מורה חייבת להכין כמה נושאים כאלו בצד, גם לשעת חרום וגם סתם, כשהיא רוצה לגוון את הלימוד לתלמידות.

Graphic

משתמש צעיר
צודקות שרה וסיכה, אני אכן משתדלת לעשות כך, אבל לא תמיד זה אפשרי.
(למשל במקרה הנ"ל אלו תלמידות שכבר למדו יסודות העיצוב והאיור, אילוס, פוטושופ, פלאש, צילום והבאה לדפוס. מה נשאר לי?)

ואחרי הכל, יש לנו קצב של הספק מסוים שחייבים לעמוד בו, ולכו תגידו לאחראים עליכם בסוף שנה שבמשך כך וכך שיעורים בתחילת שנה האינדי זרק אותנו החוצה כל כמה דקות... בסוף גם הבוס יזרוק אותנו אחרי כמה דקות... (טוב, כאן כבר הגזמתי...:))

סיכת משרד

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
תמיד יש כיוונים מסויימים לאן להתפתח. ותמיד יש גם נושאים שאפשר להכין אותם, וצורת המסירה תתאים למחשב או לעבודה ידנית. למה לפתח תלות מוחלטת במחשב?

Graphic

משתמש צעיר
עידכון:

היום הפתרון היה שדחסנו שתי כיתות בתוך חדר אחד, שעדיין לא הסירו ממנו את ה-CS2...
(תראו כמה ציפורים במכה אחת...)

האם יש מכם שנתקלו בבעיה בהפעלת חבילת CS4 בכיתה שבה יש רשת וכרטיס הגנה?

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
לכאורה, לא אמור להיות קשר.

טוב, לכו תבינו ראש מרובע. אני עדיין לא מבינה...

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
לכאורה, לא אמור להיות קשר.

טוב, לכו תבינו ראש מרובע. אני עדיין לא מבינה...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  31  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה