מה ההבדלים בין מצלמת פול פריים למצלמת SLR רגילה?

מנדי אור

משתמש צעיר
צילום מקצועי
במה מתבטא ההבדל, מלבד כמובן הגודל של הפריים, ויחס העדשות.

מנדי אור

משתמש צעיר
צילום מקצועי
בתחילה הייתי סגור שאני רוצה D300S אבל עכשיו אני מתחיל להתלבט האם שווה לי להשקיע עוד 3000 ש"ח בD700.

מה עוד יתן לי פול פריים (ואני מדבר ספציפית על שני הדגמים האלו) יותר מאשר המצלמה עם קרופ 1.5? מלבד עוד 10mm לרוחב... מכל בחינה שהיא... אני לא שולט בתחום הזה בכלל אני רוצה לדעת עליו מאפס, על ההבדלים בין מצלמה רגילה למצלמת פול פריים, מכל צד שאפשר להעלות על הדעת.

סליחה שאני מעמיס, ותודה רבה.

Y

yossmor2

אורח
להסביר את זה ייקח המון זמן (וגם המון שורות:)),

העובדות היבשות הן, שיש איכות תמונה גבוהה יותר ויכולת להגיע לISO גבוה יותר ללא גרעיניות,
הנתונים היבשים הללו מגובים בהמון פיזיקה, אופטיקה ומתמטיקה.

לקריאה בנושא חיישן CMOS וההבדלים בין Full frame ל - APS-C קרא כאן:
צפה בקובץ המצורף 55347
(המאמר באנגלית, פרק III עמוד 10)

קבצים מצורפים

• Canon_CMOS_WP.pdf
    1.1 MB · צפיות: 13

yitzy

משתמש פעיל
צילום מקצועי
D I G I T A L
בקצרה

החיישן יותר גדול מה שנותן:
תמונות יותר נקיות באסא גבוה
איכות תמונה כללית יותר גבוהה (בד"כ)
אין קרופ פקטור על העדשות (לטוב ולרע)
עומק שדה יותר רדוד (זה אמנם לא קשור ישירות לגודל החיישן, אבל כדי לקבל את אותו הפריים צריך להשתמש בעדשה יותר ארוכה = עומק שדה יותר רדוד)

עוד הבדל הוא המחיר כמובן (לטובת מצלמות קרופ)

צריך לזכור שעדשות DX לא מתאימות למצלמות FF (בניקון זה אפשרי על חשבון מספר הפיקסלים...אבל זה רק 'בדיעבד'...)

לכל אחת מהפורמטים יש את היתרונות וחסרונות שלהם
תלוי מה אתה מצלם (ובתקציב) אפשר יהיה להמליץ לך על פורמט מסוים

נ.ב. אם אני זוכר נכון יש לך כרגע עדשות DX...תצטרך להחליף אותם בעדשות FF ועדיף איכותיות...גם זה צריך להלקח בשיקלול התקציב...

אולי מעניין אותך גם...