לימודי learning machine

esttyk

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
האם כדאי להוסיף לימודי בינה מלאכותית במסגרת לימודי הנדסת תוכנה בסמינר?
הסמינר מציע תמורת תוספת תשלום, ונותן תעודה פנימית.
מוסיף משהו לקורות חיים? מעשי לקראת יציאה לשוק העבודה?

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני מעריך שיש סיכוי שזה יעזור בצורה עקיפה.
כלומר.
התעודה עצמה ושורה נוספת בקורות חיים ללא ידע ברמה סבירה לא יעזרו לדעתי.
לצבור ידע ברמה סבירה במסגרת לימודים שכאלה (שזה לא התחום העיקרי, אלא משהו שבא כתוספת) זה לא נשמע הגיוני.
גם אם הייתה אפשרות להתמקצע בשני התחומים - תכנות ולמידת מכונה אני לא בטוח כמה זה שווה:
תחום למידת מכונה זה תחום שעומד בפני עצמו, וקשה לראות אותו כשדרוג למיומניות של מתכנת קלאסי.
כלומר, אם למשל מתכנת מבין גם בdevops אז הוא שווה יותר. אבל אם מתכנת מבין גם בלמידת מכונה, אני לא בטוח כמה זה יוסיף לו. כי רוב רובן של המשרות זה או זה או זה - או תכנות או ml. [מה שכן, אחד שהולך לעבוד בML והוא יודע גם לתכנת טוב, זו מעלה מאוד גדולה. אבל זה קורה מאוד נדיר. רוב אנשי ML הם מפתחים ברמה מתחת לבינונית]

אבל מה שכן יכול לעזור, זה שתכירי את החתום, ואולי תרצי בהמשך להשקיע יותר בתחום ML ולחבור את זה כתחום העיקרי שלי.

ירושל

משתמש מקצוען
כעובדת בתחום,
מסכימה עם זה:
אני מעריך שיש סיכוי שזה יעזור בצורה עקיפה.
כלומר.
התעודה עצמה ושורה נוספת בקורות חיים ללא ידע ברמה סבירה לא יעזרו לדעתי.

אם מתכנת מבין גם בלמידת מכונה, אני לא בטוח כמה זה יוסיף לו.
לא כ"כ מסכימה. התחום הולך ומתרחב והרבה מקומות מוסיפים את זה עם הזמן. לא תמיד יש תקציב לבעלי תארים מתקדמים, ואז שמחים להוסיף גם מתכנתים טובים עם ידע בתחום.

רוב רובן של המשרות זה או זה או זה - או תכנות או ml
לא מסכימה. אנשי ML הם מתכנתים.
רוב אנשי ML הם מפתחים ברמה מתחת לבינונית
חולקת לחלוטין. מכירה באופן אישי כמה וכמה צוותי data science / ML, מפתחים מהשורה הראשונה ברובם. לא פגשתי מפתח ML אחד שהוא ברמה מתחת לבינונית, ומכירה הרבה, ביותר מחברה אחת.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
חולקת לחלוטין. מכירה באופן אישי כמה וכמה צוותי data science / ML, מפתחים מהשורה הראשונה ברובם. לא פגשתי מפתח ML אחד שהוא ברמה מתחת לבינונית, ומכירה הרבה, ביותר מחברה אחת.
אולי את מדברת על אנשים שהתחילו את הקריירה שלהם כמתפחים? אני דיברתי על אלה שמלכתחילה הלכו על ml.
בכל מקרה אני רוצה לסייג, שאיני מדבר מהיכרות אישית עם צוותי ml אלא מתוך ממה ששמעתי מחברים שעוסקים בתחום.

ירושל

משתמש מקצוען
אולי את מדברת על אנשים שהתחילו את הקריירה שלהם כמתפחים? אני דיברתי על אלה שמלכתחילה הלכו על ml.
בכל מקרה אני רוצה לסייג, שאיני מדבר מהיכרות אישית עם צוותי ml אלא מתוך ממה ששמעתי מחברים שעוסקים בתחום.
תכניות הלימוד מוכוונות ML פרופר, ולא כקורסים או התמחות קרובה כמו עיבוד אותות, הן די חדשות - כתחום התמחות לתואר שני (ממה שאני מכירה). נפגשתי באמת בעיקר עם מנוסים יותר שהגיעו מרקע של מפתחי אלגוריתמים או סטטיסטיקאים, אבל גם אלו שפגשתי בהם ושהגיעו ישר מהלימודים היו מצוינים ברובם.
מה שכן, בהרבה מקומות אין מתודולוגיות מסודרות של code review ואין דגש על קוד יעיל (אלא על יעילות ברמת האלגוריתם) ולכן ייתכן קוד מבולגן, משוכפל, לא סקלבילי ולא "יפה". במובן זה, ייתכן שצוותי ML/DS בונים מפתחים "גרועים".

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  23  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה