להיכן נעלם המקום בדיסק קשיח

משה פישר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
שלום

יש לי במחשב כונן SSD 128 ג'יגה שמחולק לשניים

בכונן של מערכת ההפעלה הוא כותב שנשאר 4 גיגה מתוך 59, בבדיקה שלי על כמה שוקל הקבצים שם כוול מוסתר וקבצי מערכת מוסתרים המשקל הכולל מגיע ל30 גיגה לכל היותר, אז להיכן נעלמו לי למעלה מ20 גיגה מה תופס את המקום הזה? איך אני יכול לפנות אותו? יש אולי קובץ שאני לא בדקתי אותו והוא שוקל 20 גיגה?

בכונן השני הוא כן מחשב בסדר את הנתונים.

מערכת הפעלה פלוס תוכנות סטנדרטיות אמור לשקול 30 גיגה?

וינדוס 10 גרסה 1803

תודה רבה

סוגרים שידוך

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
לאחר עדכון מערכת אם מתאים לך העדכון החדש ולא תרצה לשחזר למה שהיה לפני כן אתה צריך למחוק נתוני הפעלה קודמים
זה בהחלט שוקל הרבה

סוגרים שידוך

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
"פינוי שטח באמצעות ניקוי הדיסק"

1. כנס להגדרות > מערכת > אחסון .
  2. בחר קבצים זמניים בפירוט האחסון. הערה: אם אינך רואה קבצים זמניים מפורטים, בחר הצג קטגוריות נוספות.
  3. Windows יקבע במשך כמה דקות אילו אפליקציות וקבצים צורכים את השטח הרב ביותר במחשב שלך.
  4. בחר את כל הפריטים שברצונך למחוק ולאחר מכן בחר הסר קבצים.

סוגרים שידוך

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
  1. בחר את לחצן התחל , הקלד ניקוי הדיסק, ובחר ניקוי הדיסק מרשימת התוצאות.
  2. בחר את תיבת הסימון ליד סוג הקבצים שברצונך למחוק. (כדי להציג תיאור של כל סוג קובץ, בחר את השם.) כברירת מחדל, האפשרויות קבצי תוכניות שהורדו מהאינטרנט‬, קבצי אינטרנט זמניים ותמונות ממוזערות נבחרות.
  3. כדי לפנות שטח רב יותר, בחר ב-נקה קבצי מערכת, ולאחר מכן בחר את סוג קבצי המערכת שברצונך למחוק.

הערה: אם חלפו פחות מעשרה ימים מאז השדרוג ל- Windows 10, הגרסה הקודמת של Windows תופיע כקובץ מערכת הניתן למחיקה. אם אתה צריך לפנות שטח בכונן, תוכל למחוק אותה אבל זכור שאתה מוחק את התיקייה Windows.old, המכילה הקבצים המאפשרים לך לחזור לגרסה הקודמת של Windows. אם תמחק את הגרסה הקודמת של Windows, לא תוכל לבטל את הפעולה.

משה פישר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני כבר הפעלתי את כל סוגי הניקוים של סיקליינר גלורי וכו'

יכול להיות שקניתי את המחשב אצל טכנאי הוא עשה עדכון מערכת ולא מחק את הקבצים ? זה היה לפני יותר משנה, זה עדיין נשמר?

תודה

סוגרים שידוך

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
תנסה להפעיל את הקובץ המצורף לאחר חילוצו
זה מנקה קבצים זמניים

קבצים מצורפים

• ניקוי קבצים מיותרים.rar
    719 ביטים · צפיות: 38

סוגרים שידוך

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אני כבר הפעלתי את כל סוגי הניקוים של סיקליינר גלורי וכו'

יכול להיות שקניתי את המחשב אצל טכנאי הוא עשה עדכון מערכת ולא מחק את הקבצים ? זה היה לפני יותר משנה, זה עדיין נשמר?

תודה
בהחלט נשמר

aeb

משתמש סופר מקצוען
יכול להיות שקניתי את המחשב אצל טכנאי הוא עשה עדכון מערכת ולא מחק את הקבצים ?
בהחלט, וזה לא נמחק ע"י תוכנות ניקוי למיניהם, אפשר להשתמש בזה למחיקה,
חשוב שלא להשתמש בו אלא כעבור זמן מהעדכון, כי לאחמ"כ לא יתאפשר לחזור אחורה ולבטל את העידכון

קבצים מצורפים

• CleanOldPreviousWindows.zip
    650 ביטים · צפיות: 24

משה פישר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
בהחלט יתכן, וזה לא נמחק ע"י תוכנות ניקוי למיניהם, אפשר להשתמש בזה למחיקה,
חשוב שלא להשתמש בו אלא כעבור זמן מהעדכון, כי לאחמ"כ לא יתאפשר לחזור אחורה ולבטל את העידכון

זה מוחק רק את קבצי העדכון, או גם ניקוי קבצים נוספים?

aeb

משתמש סופר מקצוען
את קבצי העדכון
קבצי עדכון מוחקים דרך ניקוי הדיסק כפי שכתב @סוגרים שידוך, צריך לסמן נקה קבצי מערכת, סימנתי בצהוב
upload_2019-7-25_11-2-35.png

משה פישר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
יש סיכון למחוק את קבצי העידכון?

[כמובן שלפני זה אני עושה תמונת מערכת על כל צרה שלא תבוא]

תודה

משה פישר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
זה מוחק את קבצי העדכון? לא צריך אותם לעתיד? אז למה עושים עדכון?

אשמח להסבר בשביל הידע

תודה

aeb

משתמש סופר מקצוען
זה מוחק את קבצי העדכון? לא צריך אותם לעתיד? אז למה עושים עדכון?
לגבי הקובץ שהעליתי: כאשר מעדכנים גירסת מערכת, כגון מווינדוס 8.1 לווינדוס 10, ווינדוס שומר את הגירסה הקודמת בתיקייה בשם ווינדוס old, אחת הסיבות הוא כדי לאפשר לחזור אחורה במידה ויהיו בעיות עם הגירסה החדשה.
לגבי קבצי עדכון: בעדכונים תדירים יורדים קבצי העדכון, לאחר ההתקנה המחשב אינו מוחק את הקבצים, בין היתר גם כדי שיהיה אפשר לבטל עדכונים ספציפיים.

משה פישר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לגבי קבצי עדכון: בעדכונים תדירים יורדים קבצי העדכון, לאחר ההתקנה המחשב אינו מוחק את הקבצים, בין היתר גם כדי שיהיה אפשר לבטל עדכונים ספציפיים.

וכשאני מוחק את העדכונים אז זה כאילו לא עדכנתי את המחשב?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה