כמה נהוג לקחת על עיצוב אתר למתכנת?

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
אשמח לדעת כמה עלי לבקש.
מדובר בעיצוב וחיתוך בלבד, ללא בניה.

riki

משתמש צעיר
מתחיל ב 3,000 ש"ח [לעיצוב דף הבית + עיצוב דף פנימי]
כמובן תלוי בנסיון שלך....

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
3000 ש"ח נראה לי לא ריאלי, כשלאתר שלם עם העיצוב ועם ה HTML ו- CSS לוקחים מחיר כזה.

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
עכשיו אני נזכרת באיזה אשכול פה בעבר אבל לא מצליחה למצוא אותו. הגיבו שם נעמה מהמעבדה וצמרת
אולי תצליח את למצוא.

Shlomi

משתמש פעיל
D I G I T A L
הכל לפי איך שאת מעריכה את עצמך..

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י Shlomi;544986:
הכל לפי איך שאת מעריכה את עצמך..

לא הכל לפי איך שהיא מעריכה את עצמה.
אולי בעולם חלומי כל אחד דופק מחיר לפי מה שהוא מעריך את עצמו, אבל במציאות, צריך להתחשב במחירי השוק, צריך לערוך אומדן של כמות העבודה (שעות), וכדאי להעריך את מידת הקושי. ואחרי שיקלול של כל הנ"ל והוספה של מרווח ביטחון כלשהו, אפשר להחליט "כמה אני מעריך את עצמי".

לדוגמה, אם יש עיצוב של דף ראשי + 3 תבניות לדפים פנימיים כולל עיצוב של כל מיני אלמנטים כמו כפתורים, שדות לטפסים, עיצוב טקסט רץ ורולאוברים לתפריטים, כולל 2 סקיצות לדף הבית + שני סבבי תיקונים. נניח שכל זה מוערך בסביבות 15 שעות עבודה ברמת קושי בינונית, נניח שמקובל לגבות בסביבות 100 ש"ח לשעת עבודה, יצא לנו 1500 ש"ח + 20% מקדם בטיחות, אם לא הערכנו נכון, יוצא 1800 ש"ח,
נניח שאנחנו חושבים שאנחנו יותר טובים מהממוצע בשוק, אפשר להציע 2000 ש"ח
נניח שאנחנו חושבים שאנחנו שווים הרבה יותר מהשוק, אפשר להציע 2500 ש"ח
נניח שאנחנו רוצים לשבור את השוק, אפשר להציע 1500 ש"ח

אז קיבלנו טווח מסויים, שמשאיר מקום להערכה עצמית, אבל יש בסיס שממנו צריך לצאת.

dn

משתמש צעיר
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
סתם שאלה..
כמה מקבלים על בנית אתר?
(אני מתלבטת בקשר לקורס של בנית אתרים בפרוג, רציתי לדעת מה המחירים, האם שווה ללמוד את זה וכו')

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י dn;545088:
סתם שאלה..
כמה מקבלים על בנית אתר?
(אני מתלבטת בקשר לקורס של בנית אתרים בפרוג, רציתי לדעת מה המחירים, האם שווה ללמוד את זה וכו')

כמה עולה חליפה ליתום?

דינקיס

משתמש פעיל
D I G I T A L
שעיה, אני חלוק עליך מכל וכל.
זה ממש לא פונקציה של שעת עבודה!

זה פונקציה של הידע הרב שצברת בתחום, הניסיון שלך, הכישרון שלך, וכמובן, רמת הביצועים הסופיים שלך.

אי אפשר למדוד רעיון - קריאייטיבי, אפיוני, עיצובי - במדד של שעות עבודה. משלמים על הכישרון והניסיון, לא על הזמן שבזבזת.

סורי, זו דעתי.

על לוגו אפשר לשלם 500 ש"ח ואפשר לשלם גם 5000$.
אותו דבר גם בתחום פיתוח ועיצוב אתרי אינטרנט.

אמנם בשביל התחלה אפשר להיעזר במדד השעות כדי לתת הצעות מחיר ראשוניות, אבל עם הזמן צריך לדעת לדרוש יותר תשלום על עבודה איכותית יותר, ולא כזו שקשורה לשעות עבודה.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
דינקיס ידידי היקר
הגישה שלך לגמרי מקובלת עלי, כנראה שבנסיבות מסויימות גם אני אנהג באופן דומה לאופן שאתה מתאר, בכל מקרה צריך לזכור שני דברים:

1. לזרוק מחירים סתם באוויר זה לא מקצועי, לא משנה כמה אתה תותח בתחום שלך וכמה ידע, נסיון ומוניטין צברת, התמחור צריך להתבסס על הנתונים של העבודה שאתה מתמודד עליה.
אין לי שום בעיה עם מישהו שבאופן מודע גובה פי 3 ממה שנהוג בשוק (נגיד 300 ש"ח לשעה). אדרבא, אם יש לו חוג לקוחות שמוכן לשלם תעריפים מפולפלים כאלה, צריך להיות טיפש כדי לקחת פחות. - מה שמביא אותנו לנקודה השניה-

2. רוב העוסקים הקטנים בתחום, נאבקים על כל לקוח ואין להם את הפריבילגיה לתמחר כאוות נפשם.
הם מרגישים את המתחרים נושפים בערפם והמשימה העיקרית העומדת מול עיניהם היא: לתת הצעת מחיר שתהיה מספיק רווחית ומשתלמת עבורם, אבל שלא תהיה יקרה מידי, כדי שלא יפסידו את העבודה.
לאלה כיוונתי כשהסברתי איך לתמחר עבודה כזו.

דינקיס

משתמש פעיל
D I G I T A L
נכתב ע"י דינקיס;545260:
אמנם בשביל התחלה אפשר להיעזר במדד השעות כדי לתת הצעות מחיר ראשוניות, אבל עם הזמן צריך לדעת לדרוש יותר תשלום על עבודה איכותית יותר, ולא כזו שקשורה לשעות עבודה.

בדיוק בשביל התגובה הבאה שלך כתבתי את השורות הללו :)
אני אכן מסכים שבתור התחלה זה יכול להיות אינדיקטור כלשהו לתימחור עבודה. אך עדיין היה חשוב לי לחדד את האמירה שכתב שלומי "הכל לפי איך שאת מעריכה את עצמך.."

ככה זה בתחום שדורש יצירתיות ומעוף ולא עבודה טכנית מקובעת.

חיים פ

משתמש צעיר
נושא ההמחרה של עבודות מכל סוג שהוא הוא נושא לא פשוט שאינו קשור למקצוע זה או אחר.. זהו נושא שיווקי ועסקי גרידא.

לגופו של עניין ,
אם כבר יש לך נסיון בתחום מומלץ לדרוש מחיר גבוה ולא להתפשר יותר מידי. - אין לאף אחד בתחום רצון לגרום לזילות המקצוע - בסופו של דבר זהו "גול עצמי"..

אם אין לך עדיין נסיון רב או בכלל ועבודה זו הינה מהעבודות הראשונות שלך נהוג לקחת מחירי בסיס כדי לזכות בנסיון ולייצר תיק עבודות..

מי שלוקח מעצב/מפתח מתחיל בד"כ יודע שהוא חוסך בכסף על חשבון האפשרות (לא בהכרח) שחוסר הנסיון יתבטא בסופו של דבר בעבודה.

בסופו של יום עלינו לשאוף ליציאה מתחרות בזירת המחיר. - שבה בסוף רובם מפסידים..
ולעבור לתחרות בזירת התועלת..
נושא זה נדון בתורת השיווק, אתייחס אליו כרגע במילים ספורות ואולי בהזדמנות אחרת ארחיב.
בעיקרון עלינו ליצור 3 דברים בסיסיים:
1) בידול- בינינו לבין המתחרים. (ליצור יתרון מבדל, רציונאלי אמוציונאלי או שניהם יחד)
2) מיצוב -(מיקומנו בשוק כמוצר פרמיום יקר או מוצר בסיסי וזול) ככל שהמיצוב יהיה גבוה יותר נוכל לדרוש מחיר גבוה יותר. כמובן שחייבים גם להצדיק את המחיר.
3) מיתוג - להפוך את המוצר שלנו למותג. - מוצר עם אישיות ואופי ברור (או את עצמנו למותג) ע"י אסטרטגיות שונות. ובכך לגרום לצרכן להתחבר אלינו, להעדיף אותנו ע"פ מתחרים אנונימיים וחסרי אופי..

בהצלחה!

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
יישר כח חיים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה