עזרה ראשונה! כואבת לי הרגל

ענבים טעימים

משתמש רשום
הבן שלי בן 4 מתלונן כבר תקופה ממש ארוכה על כאבי רגליים , הכאב מתחלף בין רגל לרגל ,
בעיקר באזור שמתחת לברך ,
הוא לעיתים ממש קרובות מתעורר מזה בלילה- שזה לפי דעתי מעיד על כאבי גדילה...
הייתי איתו לפני שנה אצל הרופא ועשו לו כמה בדיקות , שלחו אןתי עד צילום בבית חולים- ולא היה כלום.
לאחרונה, הוא מתלונן גם בבוקר ובוכה ממש!!!
מישהי נתקלה בזה?
האם יכול להיות שאלו אכן כאבי גדילה והילד משתמש בזה בזמנים אחרים בגלל מצב רגשי?(קורה שכשלא רוצה לישון בלילה פתאום הוא "נזכר" שכואבת לו הרגל... התחזק עכשיו בתחילת שנה...)
מציינת רק שהוא ילד ממש נח ובד"כ לא מתלונן סתם...
אשמח אם יש למישהו מידע, נסיון, וכל עצה תתקבל בברכה.

איקס-עיגול

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
מוכר, אלה כאבים אמיתיים
תחבושת אלסטית ומסז' מתחת לברך אמורים להקל
שמעתי שתוספת ויטמין D גם עוזרת לזה.

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
לפעמים זו פשוט התכווצות שרירים - מששי את המקום בשעה שהוא מתלונן אם השריר אינו מכווץ. אחד מנכדי הקטנים הרבה להתלונן ולבכות מרה על כאבים ברגליים, והתברר שזהו זה.

-פרידמן-

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L

יונלה

משתמש מקצוען
הבן שלי עכשיו במצב גדילה, ואני רואה על הבגדים שלו את קצב הגדילה,
הוא התלונן אתמול על כאבים בפרקי הידיים והרגליים,
זה גם קשור לגדילה?

נחמה למה

משתמש פעיל
הבן שלי בן 4 מתלונן כבר תקופה ממש ארוכה על כאבי רגליים , הכאב מתחלף בין רגל לרגל ,
בעיקר באזור שמתחת לברך ,
הוא לעיתים ממש קרובות מתעורר מזה בלילה- שזה לפי דעתי מעיד על כאבי גדילה...
הייתי איתו לפני שנה אצל הרופא ועשו לו כמה בדיקות , שלחו אןתי עד צילום בבית חולים- ולא היה כלום.
לאחרונה, הוא מתלונן גם בבוקר ובוכה ממש!!!
מישהי נתקלה בזה?
האם יכול להיות שאלו אכן כאבי גדילה והילד משתמש בזה בזמנים אחרים בגלל מצב רגשי?(קורה שכשלא רוצה לישון בלילה פתאום הוא "נזכר" שכואבת לו הרגל... התחזק עכשיו בתחילת שנה...)
מציינת רק שהוא ילד ממש נח ובד"כ לא מתלונן סתם...
אשמח אם יש למישהו מידע, נסיון, וכל עצה תתקבל בברכה.
הבן שלי עכשיו במצב גדילה, ואני רואה על הבגדים שלו את קצב הגדילה,
הוא התלונן אתמול על כאבים בפרקי הידיים והרגליים,
זה גם קשור לגדילה?
בטח!
לא כולם רגישים ומרגישים את כאבי הגדילה
אבל אופיני מאד להשכב במיטה ולהתחיל לבכות שכואב - רק כששוכבים בלי להיות עסוקים במשהו אחר
הכאב מתחזק ומורגש ממש.
את יכולה לתת משכך כאבים - אין שום ענין שיסבול.
ותספרי לו שזה בגלל שהוא נהיה גבוה, וחזק, וכמו אבא...
קיצור, דברים שיעודדו ויתנו משמעות לסבל. זה ממש עוזר 'לקרוא לילד בשמו' ולומר 'אה, יש לך כאבי גדילה...'
שהוא ירגיש שאת מאמינה ובטוחה שכואב לו ושזה מוצדק שהוא כאוב ומתלונן

מרחבית

משתמש מקצוען
אם מדובר בהתכווצות שרירים, לפעמים זה נגרם כמו שכתבו מחוסר בויטמין D. לפעמים מחוסר מגנזיום.
במקביל לבירור הסיבות, כדאי לשאול רופא על תרופה מתאימה נגד כאבים כשהוא מאוד סובל.

מחזיק מפתחות

משתמש מקצוען
אני אומרת לא רק לשואלת אלא לתועלת כולם
מניסיון של קרובת משפחה
שחשבו שמדובר בכאבי גדילה תקופה ארוכה עד שעלו על דלקת מפרקים
אני לא רוצה להלחיץ ושאנשים יתחילו לפחד מכל כאב ברגל
אבל כן חשוב לדעת שאם מדובר דווקא בכאבים במפרקים בעיקר מיד אחרי הקימה בבוקר
אפילו קשה קצת ללכת
אז כדאי לבדוק יסודי

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נשמע כיווץ שרירים, וחוץ מהפתרונות שכתבו אני אתייחס גם לזה-
קודם כל כיווץ שרירים יכול לקרות גם בזמני לחץ ככה שגם אם זה בגלל לחץ/שינוי וכו' **באמת** כואב לו.
אבל גם אם זה כאבי גדילה והוא 'משתמש' בזה בזמנים אחרים, יש סיבה למה הוא 'משתמש' בזה, וחשוב לכבד אותו כאדם גם אם זה נראה לנו לא אמיתי או רצון להשיג דברים או כל דבר אחר
ממליצה לך להתייחס קונקרטית לכאב אבל לא לגרור את זה כפתרון למה שהוא לא רוצה לעשות. למשל אם הוא מתלונן על זה כשצריך ללכת לגן אז לעזור לכאב ע"י פתרון וגם לשלוח לגן- בוא מותק, אני אעשה לך את הרגל ובע"ה זה יעבור הכאב ונלך לגן. יכול להיות שהכאב לא יעבור מיד אז בגן תנוח על הכיסא עד שזה יעבור.
וגם מאוד חשוב לתמלל להם את הרגשות, אבל לא דווקא מיידית.
זה יכול להיות גם בערב, לפתוח שיח על תחילת שנה וחששות, ושלפעמים זה יכול לגרום לנו לכאבי בטן או ראש או רגליים אבל זה יעבור כשנתרגל לגן החדש.

ברכה וישועה

משתמש פעיל
מניסיון של קרובת משפחה
שחשבו שמדובר בכאבי גדילה תקופה ארוכה עד שעלו על דלקת מפרקים
אני לא רוצה להלחיץ ושאנשים יתחילו לפחד מכל כאב ברגל
אבל כן חשוב לדעת שאם מדובר דווקא בכאבים במפרקים בעיקר מיד אחרי הקימה בבוקר
אפילו קשה קצת ללכת
אז כדאי לבדוק יסush
כנ"ל בדרך כל זה סוג של כאבי גדילה אבל מהכרות על ילד שהיה לו כאבי רגלים והוא היה בוכה וצורח בלילות ועשו לו בהחלטה של רופא מסויים צילום סיטי בטן ..... וב"ה הוא התרפא אבל זה מקרה נדיר קצת

perfect100

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הבן שלי בן 4 היה לפני תקופה קצרה עם אותם תסמינים כמו שאת מתארת, כאבי רגליים חזקים בלילה ,התלונן הרבה גם במהלך היום, הלכתי לרופאה שלחה אותנו לבדיקות דם מקיפות, ב"ה הכל תקין חוץ מברזל וויטמין D מאד נמוכים,
התחלנו לטפל וב"ה הפסיקו הבכיות והתלונות

אתי פרידלנדר

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
כאב גדילה
כואב מ-א-ו-ד
היו מקרים של אישפוז עד שהתברר שהכאב מגדילה
רצוי כמו שנכתב לתת ויטמין D
וחלבון- יש בשפע בעולם - ביצים וכו'

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה