טיפול שיניים לתינוקות

משה שפיאצקי

משתמש חדש
לתינוק שלנו בן שנה וחצי נשברו 2 השיניים הקדמיות מריבוי חורים (לכאורה בעקבות הנקה בלילה)
המליצו לנו לטפל בהרדמה כללית במשגב לדך
יש למשהוא ניסיון בנושא ויכול להמליץ האם כדאי לטפל בכזה גיל וכן על רופאים / מקום מקצועי לטפל
נשמח לשמוע זה דחוף לנו ביותר
תודה!

yakovmalka

ללמוד וללמ[ו]ד...
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אני כותב מניסיון ארוך עם בני [כעת בן 4.5] שכבר נקבע לו תור לטיפול בהרדמה בהדסה אך בס"ד עצומה הוא הסכים לטפל ללא צורך בהרדמה.
א. הנקה בלילה לא אמורה להוות בעיה, בקבוק [בפרט עם משקים שאינם מים] - כן!!!
ב. רופאי שיניים רבים כלל אינם מטפלים בשיניים הקדמיות, כיון שזה לא מחזיק מעמד הרבה זמן. אם יש נפיחות או תלונות על כאב - עוקרים אותן! [גם אנחנו כהורים ממש לא רצינו להגיע למצב זה, ב"ה עדיין לא הגענו, שלא נגיע]
ג. נראה לי שבגיל כזה עדיין מוקדם לטפל [אם לא כואב או דלקתי], אם כבר עושים הרדמה - עדיף לכלול בה טיפולים רבים ככל האפשר. במצב של שיניים רקובות בגיל כזה - כנראה שבעתיד הלא רחוק גם שיניים אחרות יזדקקו לטיפול. הלוואי שלא.
ד.

גילי שוהם

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני גם חושבת שהנקה בלילה לא גורמת לחורים.

חורים בשיניים בגיל כזה צעיר זה המון עניין של גנטיקה.

הילד היחיד אצלי שהיה צריך בגיל 3 טיפולי שיניים בהרדמה, היה היחיד שישן לילה שלם מגיל מאוד מוקדם.

לאומתו יש לי ילד ששתה מטרנה פעמיים בלילה עד גיל 4!!! ברוך השם פיו שלם , ושיניו ללא רבב.

studentit1

משתמש פעיל
לי אישית לא המליצו על משגב לדך,
בהדסה עין כרם תורות לשנה פלוס מינימום ואין שרפ...
כנל בהר הצופים
לגבי קדמיות אם לא מטפלים בהם ישר אז עוקרים, ככה לצערי אמרו לי. כתר לא מחזיק אם הם מידי אכולות או שבורות.
עדין מחכים לתור...:(
יש לשים לב שניתן לדרוש התחיבות מהקופה לאן שרוצים ולא רק למשגב לדך כמו שהם מעדיפים...(אני מבינה שמדובר במאוחדת...)

טנק

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
מנסיון רב בהנקה ב"ה, אכן הנקה גם גורמת לחורים בשיניים למרות שכולם יאמרו שרק בקבוק גורם לזה, אצלינו מכל הילדים היונקים רק לאחד נגרמו חורים באופן של עששת דוהרת שזה אומר יום אחד ראיתי כתמים על השיניים למחרת כבר היו שם חורים והדרדרות מהירה עד לשיניים אכולות, המענה היחיד היה עקירת השיניים הקידמיות, בפנימיות אנחנו כעת מטופלים אצל דר' פאדי בי-ם.

yakovmalka

ללמוד וללמ[ו]ד...
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כנל בהר הצופים
לכן אם יש סבירות כלשהיא שתצטרכו טיפול בהרדמה בהמשך, כדאי ללכת להיבדק שם כבר עכשיו, כשהתור יגיע בעוד שנה - תהיה כנראה סיבה מספיק טובה לכך.

משה שפיאצקי

משתמש חדש
לי אישית לא המליצו על משגב לדך,
כנל בהר הצופים
לגבי קדמיות אם לא מטפלים בהם ישר אז עוקרים, ככה לצערי אמרו לי. כתר לא מחזיק אם הם מידי אכולות או שבורות.
עדין מחכים לתור...:(
יש לשים לב שניתן לדרוש התחיבות מהקופה לאן שרוצים ולא רק למשגב לדך כמו שהם מעדיפים...(אני מבינה שמדובר במאוחדת...)

חושבת לעומק

משתמש מקצוען
לעיתים ניתן לעכב את הדרדרות העששת ע"י מריחת משחה (לצערי אינני זוכרת את שמה), שאמורה למנוע את המשך התפשטות העששת.
זה נעשה במרפאה ע"י רופא השיניים.
החלק הפחות נעים בתהליך הוא שכל מקום בשן בו יש עששת יהפך לשחור.
השחרת השיניים היא לא הפיכה. במקום בו יש עששת השן תהפוך לשחורה.
המראה לא מלבב. (במידה והעששת התפשטה)
אולם אצל תינוקות זה "קונה" זמן טרם הטיפול בהרדמה מלאה.
יש לחזור על הטיפול כל חצי שנה.

תהילה רוזן

משתמש צעיר
הכי קל להאשים את ההנקה
כשלמעשה לאוכל שהילד אוכל במהלך היום יש הכרעה יותר משמעותית.
כל מזון שמחליש את הגוף כגון בסקויטים (קמח לבן מרגרינה וסוכר) במבה (חמאת בוטנים מלח סוכר) לחם לבן, עוגיות וסוכריות
כמובן רק מעט ורק בשבת וחג וביום הולדת ובראש חודש כדי שיהיה שמח...
סוכר סוכר סוכר סוכר
ועוד לא נגעתי במרגרינה ובחומרים משמרים וחומרי טעם וריח וצבעי מאכל....
כל אלו מחלישים את הגוף והשיניים
להיות בריא זה גם להיות יפה.
מי שחשובה לו הבריאות ועל הדרך להיות יפה יותר... יתחיל מגיל 0 או מאיפה שהוא עומד עכשיו
ב"ה מניסיון... מי שמשקיע מרוויח ילדים בריאים וחזקים!!

חושבת לעומק

משתמש מקצוען
הכי קל להאשים את ההנקה
כשלמעשה לאוכל שהילד אוכל במהלך היום יש הכרעה יותר משמעותית.

אין ספק שלאוכל שילד אוכל במהלך היום יש תפקיד במצב השיניים, אולם יש תינוקות שהעששת "הקדימה" את אכילת המוצקים שלהם...

מה שגורם לעששת הוא סוכר. הלקטוז נמצא לא רק באוכל מתועש, אלא גם באוכל הטבעי ביותר לתינוק.

מעבר לכך גם הגנטיקה משחקת תפקיד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה