זהב לבן / שוחד במחסני הסופר

שיילה

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
"מה קורה פה?", שאל אותי עבדקן מרוקאי ליד המקררים בסופרמרקט, "למה רצים? למה דוחפים?",

"אמרו שיגיע משלוח של חמאה", המהמתי אגב חסימת נחיל ילדים שניסה להשתחל בינות לעגלות, כנראה בשליחות הורה שמתפנק באזורי השימורים.

"מה זה חמאה?", שאל במבטא מרוקאי אותנטי, "זה המרגרינה הזו? החלבית?".

"כן, בדיוק זה", עניתי קצר רוח, נשמתי עמוק וצללתי עוד שני מטרים לכיוון המקרר.

לידי עומד אדם בעל שיעור קומה, כרסו דבוקה למדפי השמנת, זקנו האדמוני נוטף זיעה, ידו האחת אוחזת בגבינה לבנה צמוד לעיניו, כאילו קורא הוא את הרכיבים ובעל כרחו נקלע להתקהלות החמאתית.

קול רוורס של משאית נשמע, הציבור השתתק ונכנס לכוננות.

אז ראיתי את גרנולוביץ' הבן של המחותן של ראש העיר חומק אל המחסן עם חיפוי של מנהל הסניף ויוצא עם שקית שחורה, השוחד במדינה הזו זה משהו.

קרטון החמאה שנכנס בהססנות נקרע לגזרים יחד עם הפועל המסכן שהיה תחתיו.

הצלחתי. חפיסה אחת מהזהב הלבן הזה הייתה אצלי, חבויה בחיקי.

ילדי האדמוני עדיין מלקקים חמאה מהפראק הקרוע, מזווית העין אני רואה את המרוקאי מביט בי בחמלה, מה הוא מבין בכלל.

"יש חמאה!!!", נכנסתי לביתי בצהלה.

"מי אוכל אצלינו חמאה?", שאלה אשתי ביבושת.

גוגלית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי

שיילה

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
קיבלתי במייל-
חמאה.jpg

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי

האגריד -בוצי פוליקמן

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
קיבלתי במייל-
לך מספיקה תמונה אחת במייל בכדי להשרות עליך מוזה לכזה טור...
אני כבר אחרי חודש שבו התגלגלתי בשלוליות, לגמתי מי גשמים, זחלתי בתעלות בוץ, התאבקתי בפרסות סוסים ועוד כהנא וכהנא נסיונות סרק לפתוח את ההשראה.
אך בינתיים לריק.
מי יתנני ואגיע לקצה גדולת כתיבתך!

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
לך מספיקה תמונה אחת במייל בכדי להשרות עליך מוזה לכזה טור...
אני כבר אחרי חודש שבו התגלגלתי בשלוליות, לגמתי מי גשמים, זחלתי בתעלות בוץ, התאבקתי בפרסות סוסים ועוד כהנא וכהנא נסיונות סרק לפתוח את ההשראה.
אך בינתיים לריק.
מי יתנני ואגיע לקצה גדולת כתיבתך!
לפי התמונה הייתי לוקח את זה לכיוון של תכנון מוקפד, מרגלים, תצפיתנים, חדר פיקוד אפוף עשן, כשבסוף התוצאה היא שוד מזוין בעיצומו של כביש 90 על משאית מסכנה מיטבתה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה