ויקיליקס חרדי, האקרים חרדים, דליפות מאגרים חרדייות

מקארתור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
עניינית בבקשה בלי פוליטיקה!!

1. האינטרנט החרדי סער בעקבות הויקיליקס החרדי בשבוע שחלף

נחשוף עוד שני מקרים בלתי ידועים שהמתנתי לשעת הכושר העניינית (ולא החדשותית)

2. בשנה האחרונה התלבשו חוקרים בפריצה מהסרטים החרמות ציוד רב וחקירות ממושכות אחר שני האקרים חרדיים אחד מב"ב ואחד ממודיעין עילית, לא בעקבות ים של חומר בלתי חוקי ששהה אצלם, אלא בעקבות פריצות מתוחכמות אך מטופשות להפליא למתקנים ממשלתיים רגישים

3. דליפת ענק של מאגר מיילים חרדיים גדול, במקום ציבורי, שגרם וגורם עד היום לחשיפת זהויות רבות של (גם בכירים) שבקשו להישאר אנונימיים, כמו גם כמויות ספאם שממשיך עד היום

אפשר לצרף נקודה נוספת: כמה פעמים עשיתי TRACKING לאימיילים של אנשים מכובדים, ונתקלתי בפרסומים של שמם במקומות בלתי ראויים וכו'...

מכל הנ"ל עושה רושם שהמודעות לאבטחה ושימוש בכלי הרשת במגזר שלנו שואף לאפס,
יתכן וצריך להטמיע מספר שיעורונים בנושא בכל מקומות לימודי המחשב ומקצועות ההייטק החרדיים
יתכן גם ליצור מודעות דרך פרסומים, למרות עדינות נושא האינטרנט והמיחשוב בפרסומים רשמיים במגזר, אם יחשבו אפשר גם ליצור רווחים מפרסומים כאלו, אולי

מה אתם אומרים

מאירי5

משתמש רשום
הויקיליקס החרדי לא קשור לאבטחת אינטרנט, זה קשור לקלות ההפצה, מיילים על פני כל העולם, העלאה לאתרים. אבל זה לא בעיה באבטחה. (פעם לדוגמא, זה ההיה מסתובב בסודי סודות מודפס ב3 עותקים ומועבר מיד ליד בליווי חרמות ונידוים לא להעביר למי שלא אנ"ש, היום, נו.. כבר כתבתי)
2. מחכים לחשיפות נוספות....
3. "אלא בעקבות פריצות מתוחכמות אך מטופשות להפליא". לא הבנתי. תסביר.
4.חוץ מכל הנ"ל, בהחלט יש ללמד את בני יהודה קשת. (אבטחה אינטרנטית). אני בהחלט מסכים. יש דברים פשוטים וברורים שניתן לעבוד על פיהם ולחסוך צרות גדולות ובושות מהדהדות שנמשכות לאורך זמן.
רווחים מהעסק? קשה לי להניח. אולי עוד שיעור בקורס שפופקו מעביר.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
לאיש הפשוט יש חשש מפריצת תיבת המייל שלו? (את מי אני מעניינת?)

מאירי5

משתמש רשום
סיסמה בת 10 ספרות לא עוקבות ולא מס' ת.ז. ולא טלפון בבית, אלא ספרות סתמיות, ולהחליף פעם בשנה בערך. (לא אמרתי 10 ספרות ומתוכם חלק שיהיו סימנים, וחלק באנגלית וחלק בעיברית..... אבטחה פשוטה)
לא להקליד את הסיסמה באתרים אלא אם כן הם מאובטחים, (סמל מנעול ליד שורת הכתובת) וגם זה לא מומלץ. בעצם את הסיסמה של המייל האישי לא להשאיר בשום מקום.

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
זה מצד אחד
מצד שני התעניינתי לאחרונה על גיבוי דרך האינטרנט, שמאד מקובלת אצל בעלי עסקים מהמגזר הכללי.
ומסתבר (כך עפ"י דברי טכנאי המחשבים שלנו), שאצל החרדים עדין יש פחד שמא המידע יזלוג החוצה
והם מעדיפים לבצע גיבוי בדרכים ארוכות ו/או לא לבצע בכלל, העיקר שלא יעלו על החומרים שלהם

wmw

משתמש פעיל
D I G I T A L
הכלל הראשון: לא להשתמש באותה סיסמה בכמה אתרים.
יש בבעלותי אתרים שונים המצריכים הרשמה, הנרשמים [בעיקר נרשמות] משתמשים באותה סיסמה של כתובת המייל שלהם, גם להרשמה למערכת.
דהיינו, בעל האתר או כל מי שיש לו נגישות למערכת יכול לדעת מה סיסמת המייל של המשתמש!

אין צורך להאמין לכל TRACKING, ובמיוחד לאישיות מפורסמת, לרוב זוהי הירשמות הכפשתית מכוונת.
כל אחד יכול להרשם לכל אתר מהסוג שמערכות הסינון חוסמות [וד"ל] ולרשום הודעה שבסופה כתובת מייל שיבחר... וכבר נוכחתי בכך.

מי ירצה לפרוץ למייל של האזרח הפשוט? כאן אנו חוזרים לראש התגובה שלי.
את אף אחד לא מעניינות ההתכתבויות שלי עם מתכנתים אחרים, אבל, אם מישהו פרץ אץ מסד הנתונים של מועדון מתכנתי WEB [דוגמה], ושם נרשמתי תחת ואתה סיסמה של המייל שלי, מישהו יקנה את זה כדי לנסות למשל למצוא סיסמה לPAY PAL ולבצע רכישות על חשבוני...

חיים פ

משתמש צעיר
נכתב ע"י wmw;523379:
הכלל הראשון: לא להשתמש באותה סיסמה בכמה אתרים.
יש בבעלותי אתרים שונים המצריכים הרשמה, הנרשמים [בעיקר נרשמות] משתמשים באותה סיסמה של כתובת המייל שלהם, גם להרשמה למערכת.
דהיינו, בעל האתר או כל מי שיש לו נגישות למערכת יכול לדעת מה סיסמת המייל של המשתמש!
.

על פי התקן אתה אמור לאחסן את הסיסמאות באופן מוצפן כדי שגם אתה כמנהל האתר לא תדע מהם הסיסמאות וגם כמובן ובעיקר כדי למנוע את גניבת הסיסמאות ע"י צד שלישי...
אם אתה לא עושה כך אתה יכול לחשוף את עצמך לתביעה.. קח בחשבון.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
בענייני סיסמאות אני לא מבינה
אבל בענייני חשיפת כתובות מיילים, אני מזועזעת עד כאב
וחושבת שאיכשהו צריך להזהיר זאת ולהחתים כל מי שידיו נוגעות לראשונה במקלדת.
שאין לעשות העבר או לשלוח מייל ליותר מאדם בודד בעותק שאינו מוסתר.
אם קיבלתם אזהרה על וירוס, בדיחה טובה, סרטון משעשע, זה עדיין לא אומר שכל רשימת התפוצה שלכם צריכה לדעת את כתובותיהם של כל מי שראה את הקובץ הזה!!!

ומי שהיה במאגר מקבלי עלון תורני מסויים יודע היטב על מה אני מדברת.
פקיד פשוט עשה "טובה" ושלח את העלון רק פעם אחת ממשרדי העלון עם כל רשימת התפוצה חשופה - והתוצאה - כואבת עד מאוד.

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י כוכב103;531951:
בענייני סיסמאות אני לא מבינה
אבל בענייני חשיפת כתובות מיילים, אני מזועזעת עד כאב
וחושבת שאיכשהו צריך להזהיר זאת ולהחתים כל מי שידיו נוגעות לראשונה במקלדת.
שאין לעשות העבר או לשלוח מייל ליותר מאדם בודד בעותק שאינו מוסתר.
אם קיבלתם אזהרה על וירוס, בדיחה טובה, סרטון משעשע, זה עדיין לא אומר שכל רשימת התפוצה שלכם צריכה לדעת את כתובותיהם של כל מי שראה את הקובץ הזה!!!

ומי שהיה במאגר מקבלי עלון תורני מסויים יודע היטב על מה אני מדברת.
פקיד פשוט עשה "טובה" ושלח את העלון רק פעם אחת ממשרדי העלון עם כל רשימת התפוצה חשופה - והתוצאה - כואבת עד מאוד.
כואבת? אנחנו בחרנו להשתעשע.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה