וידאו - קליפ חתונה

yosale

משתמש פעיל
צילום מקצועי
אני לא זעקתי, ניסתי להעיר את עינך למשפט שבא להעביר מסר מסוים אך נכתב בצורה לא נכונה. לפניך העירו שיש חוג מסוים וגם אמרו את שמו אך אף אחד לא התבטא במושג מיעוט שבמיעוט כי זה לא נכון לדבר כך
לגבי טענותיך: זה נכון מאוד שרוב הציבור עושה תנאים באירוסין, וזה נכון שגם אלו שעושים תנאים לפני החופה שוברים צלחת גם בארוסין, ובכלל כל העניין של שבירת צלחת זה סמלי בלבד והמשמעות שלו זה שכל הבעיות ישברו עם הצלחת. ועדיין לא חסר מילים אחרות לבטא את זה מלבד 'מיעוט שבמיעוט'

כדרלעמר

משתמש פעיל
צילום מקצועי
דווקא אני מכיר מקרוב כמה וכמה משפחות גוראיות והשתתפתי בשמחותיהן ושבירת הצלחת היתה אך ורק במסיבת האירוסים. מיעוט שבמיעוט זה מציאות, חבל שאתה לוקח מזה אסוציאציות שליליות.

אגב, לגבי עניין שבירת הצלחת מעולם לא שמעתי שהעניין הוא שזה מסמל שכל הבעיות תשברנה עם הצלחת.

ככל הידוע לי, כאשר ישנן בעיות במערכות נישואים הצלחות נשברות והבעיות רק גדלות...

שבירת הצלחת היא זכר לחורבן.

yosale

משתמש פעיל
צילום מקצועי
ועד כמה שדוע לי, את הזכר לחורבן מבטאים בשבירת הכוס בחתונה עצמה ולא ביום האירוסין(גם אומרים אם אשכחך ירושלים...)

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
מתוך: http://www.smachot.moreshet.co.il/web/drashotNew/drashot2.asp?id=4780&kod=1100&kind=&c=1176

''טעמי שבירת הכלי – להעלות זכרון לירושלים, למעט בשמחה או כסימן לגמר ההתחייבויות של שני הצדדים''

מתוך" http://www.he.chabad.org/library/article_cdo/aid/804049

''שבירת צלחת היא מעשה שלא ניתן לתקן, והיא מסמלת כי ה'תנאים' שנכתבו זה עתה בין משפחת החתן והכלה סופיים ולא ניתנים לערעור. ''

מתוך" http://www.kipa.co.il/wedding/show/22746

''שבירת הצלחת מסמלת הן את חורבן ירושלים, כפי שאנחנו מציינים בכל שמחה שהיא, והן את המשמעות העמוקה יותר של אירוע האירוסין כולו: האדם נדרש 'לשבור' את עצמו, לצאת ממשפחתו, מביתו, וכל זאת על מנת להתחבר עם זוגתו''

פרשנויות רבות, וצלחת אחת שבורה...

כדרלעמר

משתמש פעיל
צילום מקצועי
יוסלה,

כדאי שתבדוק ותראה שהידע שלך רק יגדל.

יש כמה וכמה טעמים למנהג - כמעט כמו כל מנהג. עיקר הטעם הוא זכר לחורבן. השאלה היא איך בדיוק השבירה היא זכר לחורבן, האם בגלל ששבירת כלי ממעטת את השמחה, או שמא הטעם זה לדמות כלי שבור שניתן לתקן אותו, כך גם ביהמ"ק שנחרב ישוב ויבנה וע"כ יש שדנים איזה כלי ניתן לתיקון, כלי חרס או זכוכית. יש עוד טעמים ואפשר גם להמציא עוד טעמים (עיין בציטוטים בהודעה מעלי, MSPHOTO תודה!). עכ"פ עניין שבירת הצלחת והכוס לפי רוב הטעמים הוא באותו כיוון, גם אם תמצא טעמים ורעיונות נשגבים תמיד הטעם העיקרי הוא העיקר והרעיונות האחרים משניים וטפלים.

אגב, בקהילות הספרדים כלל לא שוברים צלחת באירוסין (חוץ מאלו שהחליטו מעצמם לנהוג במנהג האשכנזים) כך שאלו ששוברים לפני החופה הם מיעוט שבמיעוט שבמיעוט...:D

תזכורת: כאן פורום צילום מקצועי, מי שרוצה ללמוד חברותא מוזמן לפנות באישי, או שאולי יוסי יפתח לנו תת פורום 'מבחן התצלום בראי היהדות' (יוסי, איך אני?;) :).

LECHAIM

משתמש רשום
צילום מקצועי
קליפ די יפה,
אבל אני חושב, שיש מה לשפר, בפרט ההתאמות בין המוזיקה לקטעי הוידאו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  42  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה