התייעצות על בניית אתר למידה מקוון

בחיפוש

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
שלום חברים, אודה לעצה מבעלי נסיון ובפרט מהפרילנסרים שבינינו @גזעי ,

אני סטודנט שנה ג' למדמ"ח עם קצת נסיון גם מעבר ללימודים בתואר, מישהו ביקש ממני לבנות אתר של למידה מקוונת (דוגמת אשכולות, קמפוס IL, וכדו') האתר אמור לשמש אלפי משתמשים.

שאלתי היא: בהנחה שאין לחץ של זמנים, זה פרוייקט בסדר גודל שמתכנת יחיד יכול לעמוד בו?
ברור שאצטרך להשקיע בלמידה של מגוון נושאים אך האם זה משהו אפשרי או אין על מה לדבר?

אודה לכל עצה, טיפ או רעיון.

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
שלום חברים, אודה לעצה מבעלי נסיון ובפרט מהפרילנסרים שבינינו @גזעי ,

אני סטודנט שנה ג' למדמ"ח עם קצת נסיון גם מעבר ללימודים בתואר, מישהו ביקש ממני לבנות אתר של למידה מקוונת (דוגמת אשכולות, קמפוס IL, וכדו') האתר אמור לשמש אלפי משתמשים.

שאלתי היא: בהנחה שאין לחץ של זמנים, זה פרוייקט בסדר גודל שמתכנת יחיד יכול לעמוד בו?
ברור שאצטרך להשקיע בלמידה של מגוון נושאים אך האם זה משהו אפשרי או אין על מה לדבר?

אודה לכל עצה, טיפ או רעיון.
אתה יודע באיזה טכנולוגיות אתה הולך להשתמש? או שזה הולך להיות חלק מהלמידה?
לא דומה בניה של אתר בוורדפרס לבניה של הכל מאפס
וגם אם כותבים את כל הקוד כמות העבודה משתנה מטכנולוגיה לטכנולוגיה.

בכל אופן אם זה פרוייקט ראשון שלך זה מן הסתם יקח זמן אבל אפשרי (גם אם זה יקח שנה בסוף זה כנראה יעבוד)

בחיפוש

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אתה יודע באיזה טכנולוגיות אתה הולך להשתמש? או שזה הולך להיות חלק מהלמידה?
לא דומה בניה של אתר בוורדפרס לבניה של הכל מאפס
וגם אם כותבים את כל הקוד כמות העבודה משתנה מטכנולוגיה לטכנולוגיה.

בכל אופן אם זה פרוייקט ראשון שלך זה מן הסתם יקח זמן אבל אפשרי (גם אם זה יקח שנה בסוף זה כנראה יעבוד)
אני מתכוון לבנות הכל מאפס, בקשר לטכנולוגיות אינני מכיר הרבה אבל אולי פייתון לצד שרת וJS לצד לקוח זה מה שאני מכיר כיום. בהחלט יכול להיות שיותר מתאים טכנולוגיות אחרות ואצטרך ללמוד זאת.

אני שואל בעיקר על סדר הגודל של הפרוייקט, כי פרוייקט של קורס מקוון זה לא נשמע לי סיפור גדול מידיי בפני עצמו, הנקודה כאן שזה אמור לשמש אלפי משתמשים בו זמנית, לעמוד בסטנדרט אבטחת מידע, קל לתחזוקה שוטפת לאורך זמן, ועוד. אלו דברים שעושים את ההבדל בין פרוייקט קטן ונחמד למשהו גדול שאולי לא מתאים למתכנת יחיד וק"ו לג'וניור.

תודה רבה

נערך לאחרונה ב:

כותבת הטיוטות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
זה פרוייקט בסדר גודל שמתכנת יחיד יכול לעמוד בו?
א. אני חושבת שזה תלוי במתכנת עצמו.
לא כל אחד מסוגל לעמוד בפרוייקט כזה.

ב. אם מתחילים לגמרי מהבסיס (JS וכו),
לא הייתי ממליצה לעבוד על כזה דבר לבד.
(אם כי יש יחידי סגולה, שיכולים להצליח לעשות כזה פרוייקט.)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה