דיון הרב משה מאלר ז"ל

עניין

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
השבוע נפטר אחד המאיירים המיוחדים מהדור הקודם, היה מאייר ב"המודיע הצעיר" ,
בתפקיד המרכזי היה מחנך בת"ת סנהדרין (לימד תקופה אחה"צ גם בת"ת מענה שמחה),
כך הוא כתב על עצמו באתר בו כתב ביקורות ספרותיות : "הכותב הִנו מחנך בת"ת "סנהדרין", בעל השכלה בתחום המשפטים, מרצה לספרות ילדים ב"מכון למורים", מרצה בנושא השואה במדור החרדי ב"יד ושם", ומאייר (לשעבר) בעיתון "המודיע הצעיר"."
היה לי את הזכות ללמוד אצלו בתלמוד תורה,
אני זוכר את הסקרנות שהצצתי וראיתי לראשונה כיצד נראת סקיצה, איך נבנה מעליה בחן מיוחד הקומיקס השבועי שעמד להתפרסם בעיתון.
אם יש למישהו איורים שלו אשמח אם יפרסמם כאן או ישלח אלי בפרטי.

הדוויג

עורך תוכן ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
הנה מה שכתב עליו המשורר עדן אביטבול:

אתמול בלילה, בבית ההלוויות שמגר נפרדתי ממך.

עלוב בית ההלווית שמגר, עלוב וקרוב למקום העלוב שבו הכרנו לראשונה.
אתה היית רב׳ה ג׳ינג׳י עם עיניים עצובות ואני תלמיד חדש בכיתה ה׳. אני זוכר את היום הראשון בכיתה שלך. זוכר את המנגינה בה שרת ״הכונס צאן לדיר״. זוכר אותך מרטיב גירים ומצייר על הלוח הירוק. ולזיכרון של השנה ההיא יש ריח של טבק דובדבן, והכיתה היתה כמו מובלעת של אסתטיקה ושפיות בין כתלי תלמוד תורה שבור של הפקרות.
והספרים ״הסודיים״ העטופים בנייר לבן שהיית שולף בסוף היום מהארון הצדדי. סיפור החזרה בתשובה של ז׳אן ולז׳אן מעלובי החיים וסיפור הנקמה ההירואי של אדמונד דאנטס - הרוזן ממונטה כריסטו.
והיתה בך עצבות של חוזר בתשובה והיה בך זעם נקמה שאף פעם לא מומש.

בעשרים ביוני 2019 שלחתי לך מייל אחרי 15 שנה שלא התראנו. שיתפתי אותך שהוצאתי לאור ספר שירה ויש בו שיר שנכתב עליך. ואתה התרגשת כל כך, ושאבת אותי לתוך התכתבות ארוכה, חשופה ומדממת.
חששתי להוציא את הספר לאור. יש בו את טראומת התשובה של הוריי ומעט מזעם הנקמה שבי ושירים אישיים. ביום ההשקה כאבה לי הבטן. לא הצלחתי להתרגש. התגנב אליי דוק של פחד. וכשנכנסתי לבית אבי חי אתה כבר חיכית שם, עם תיק הג׳יימס בונד הנצחי שלך, והעיניים העצובות שלך וחיוך אמיתי. התיישבת לידי בשורה הראשונה, גאה בי. ולרגע חולף היה נדמה לי שאתה גאה גם בעצמך בערב ההוא. היתה לך סיבה טובה.

מה בנאדם משאיר אחריו חוץ מזיכרונות?
המוות הוא עלוב, וקטן, וחלול. ואתה דיברת בו הרבה. לא חששת ממנו. אפילו קצת חיכית לו. הרי כמה ייסורים בנאדם יכול לשאת?
השארת פה סוד גדול שאולי אף פעם לא נגלה. ואני כאן כדי לזכור אותך, ולהתגעגע אליך, ולהודות לך על המורה שהיית בשבילי, ואולי יום אחד אזכה לספר את הסיפור שלך.
נוח בשלום הרב מאלר. עכשיו שקט. עכשיו שלווה.
אני אוהב אותך. תודה על הכל.

עדן, תלמידך.
לזכרו של ר׳ משה (עופר) מאלר זצ״ל (1961 - 2023)

שמואלר

משתמש חדש
הנה לך כמה איורים. אם אמצא עוד אעלה בהמשך:
WhatsApp Image 2023-06-29 at 14.21.56.jpeg
WhatsApp Image 2023-06-29 at 14.21.56 (1).jpeg
WhatsApp Image 2023-06-29 at 14.21.55.jpeg

mayer

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
וואו! לא שמעתי שנפטר. גם למדתי אצלו בת"ת סנהדרין, ואיזה זכרונות טובים יש לי מאותה שנה! ת.נ.צ.ב ה

• תודה
Reactions: RPO

אמן הקריקטורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
להבדיל אלף הבדלות
היום נפטר מאייר חילוני יהושע גקסון
לטובת הכלל הייתי רוצה שיפתח אשכול כזה שיעלו שם עבודות של ציירים ותיקים לשם השראה
והרחבת הידע @אבימי
מה אתם אומרים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה