הציעו לי מחשב זה ב-15000 ש"ח

פינטל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
אין לי צל של מושג במחשבים
אני מעצב גרפי שרוצה שהמחשב שלו לא יתקע באמצע העבודה ויעבוד פיקס
האם שווה לי ללכת על זה?

איימק Apple 27" iMac Retina 5K Standard glass, 3.8GHz i7, 32GB, 1TB SSD, Radeon Pro 5500 XT 8GB - Late 2020 - דור אחרון

רבנים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
ממליץ לך להתייעץ עם @איתמר נתן הוא מכיר את תחום המאק ודומיו

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אם אין לך צל של מושג, למה מיד הלכת על מאק?
הטכנאים המומחים יאמרו שאתה יכול להשיג מחשב PC במפרט זהה, במחיר הרבה יותר טוב.
@פרסומון @bris

bris

משתמש סופר מקצוען
מתנצל שאני מתעלק על אשכול לא לי, אבל בתור משתמש מק מכור קשה
לקנות היום מק ב 15000 זה שיגעון על גבול ההזיה

למי שלא מעודכן , אפל עברו לפלטורמה חדשה, מעבדי ARM מתוצרת בית שלה.
בלי להכנס לכל השיקולים שלה והסיבות העסקיות והשיווקיות הברורות שלה , זה הוכח כצעד מתבקש אבל אדיר לעולם המחשוב. אף אחד לא צפה את הפער האדיר.

המעבדים הכי פשוטים שהם הוציאו בינתיים (מחשבי macbook air ) מהירים בהרבה מה i7 נייחים מבוססי אינטל , במאות סקירות ובנצמרקים שמסתובבים ברשת .
אני אישית על מקבוק אייר כזה כבר כחודש , ואין בכלל מה להשוות למקבוק פרו שעלה פי4 ממנו מבוסס i7-9750h , הוא ממהיר ממנו במיוחד בתוכנות שנתכתבו בהתאמה (פיינל קאט וכדו )

הסיבה העיקרית לזה , שאינטל סוחבים תאימות בינרית של 50 שנה אחורה משנות ה 70 של המאה הקודמת , וזה הסיבה שהם די תקועים ב4-5 שנים האחרונות , כי כמה כבר אפשר לשפר תכנון של 4004 מלפני 50 שנה ???

בכל מקרה, בתחילת 2021 יצא איימק מבוסס m1x שיהיה מהיר פי 4 או 5 מאיימקים של היום , אין שום הגיון להשקיע ככ הרבה במודל שעבר שעבר מהעולם ותאריך התפוגה שלו כבר רשום על הקיר.
אם זה ממש דחוף , תקנה משהוא זול יד2 , ותפטר ממנו עוד שנה.

צבי טכנאי מחשבים

משתמש צעיר
המשתמש נחסם
מתנצל שאני מתעלק על אשכול לא לי, אבל בתור משתמש מק מכור קשה
לקנות היום מק ב 15000 זה שיגעון על גבול ההזיה

למי שלא מעודכן , אפל עברו לפלטורמה חדשה, מעבדי ARM מתוצרת בית שלה.
בלי להכנס לכל השיקולים שלה והסיבות העסקיות והשיווקיות הברורות שלה , זה הוכח כצעד מתבקש אבל אדיר לעולם המחשוב. אף אחד לא צפה את הפער האדיר.

המעבדים הכי פשוטים שהם הוציאו בינתיים (מחשבי macbook air ) מהירים בהרבה מה i7 נייחים מבוססי אינטל , במאות סקירות ובנצמרקים שמסתובבים ברשת .
אני אישית על מקבוק אייר כזה כבר כחודש , ואין בכלל מה להשוות למקבוק פרו שעלה פי4 ממנו מבוסס i7-9750h , הוא ממהיר ממנו במיוחד בתוכנות שנתכתבו בהתאמה (פיינל קאט וכדו )

הסיבה העיקרית לזה , שאינטל סוחבים תאימות בינרית של 50 שנה אחורה משנות ה 70 של המאה הקודמת , וזה הסיבה שהם די תקועים ב4-5 שנים האחרונות , כי כמה כבר אפשר לשפר תכנון של 4004 מלפני 50 שנה ???

בכל מקרה, בתחילת 2021 יצא איימק מבוסס m1x שיהיה מהיר פי 4 או 5 מאיימקים של היום , אין שום הגיון להשקיע ככ הרבה במודל שעבר שעבר מהעולם ותאריך התפוגה שלו כבר רשום על הקיר.
אם זה ממש דחוף , תקנה משהוא זול יד2 , ותפטר ממנו עוד שנה.
המלחמה בין מקינטוש וחלונות בוערת עדיין !
אקשן !

bris

משתמש סופר מקצוען
גם לms יש גירסה מבוססת arm של חלונות , כבר הרבה שנים (היה לפני כ 5-6 שנים את גירסת ה rt )
היא תפסה תאוצה בשנה האחרונה , כמובן שזה יקח יותר זמן בגלל השליטה הרופפת של ms על השוק של מחשבי pc , אבל לאט לאט רוב הקוד שנכתב היום כבר מבוסס uwp או .net ואז הוא אוניברסלי לכל הפלטפורמות.

נ.ב. אפשר להריץ את גירסה הוינדוס ל arm על מחשבי המק החדשים
מצב

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה