התייעצות המודיע או משפחה?

מצב
הנושא נעול.

bat 7

משתמש סופר מקצוען
ועל ספרים אין ביקורת...?
נו...
גם על ספרים יש ביקורת, אבל לעניות דעתי, יש הבדל בין ספר שכתב אדם פרטי שאז אפשר לומר אני חולק על דעתו של X או Y.
עיתון מהווה במה הרבה יותר משמעותית, ציבורית, ומגיע להרבה יותר בתים, ולכן האחריות שלו גדולה הרבה יותר.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
זה רק תוצאה של צורת חיים שלימה. שעליה הרי לא נכנס לדיון. העיתון לא ברא פה בריה חדשה אלא פועל על פי ההשקפה של העורכים ומחליטים.
אה, ואם אני כליטאית קראתי והציק לי, אין לי זכות להתלונן.
זו ממש לא צורת החיים.
העיוות קיים בספרות ולא במציאות.
בכל בית חרדי בין אם חסידי ובין אם סקטור אחר הגבר נוכח ומעורב וקיים כבעל וכאב.
זוגיות קיימת בכל בית יהודי ואינה הפך התורה והחסידות.
בעיתונים האלו החליטו שזה לא צנוע לכתוב שאשה מתייעצת עם בעלה אם לארח לחג משפחה מסוימת אז הם כותבים שהיא מתייעצת עם אחותה.

פרוגיתית

משתמש רשום
אני רוצה להדגיש שמה שכתבתי לעיל פחות בא כביקורת על עיתון הבית שלי, "קטיפה", אלא שבאמת אני מתקשה לגלות את היתרון הרוחני שלו על פני "בתוך המשפחה".
בנקודה הבאה אני כן רוצה לתת ביקורת - בנוגע לכתבה החגיגית על דובאי.
המסר שאני קיבלתי ממנה היא שיתד נאמן מעודד נסיעה תירותית לדובאי הקסומה.
בנוסף, רמת הליצנות שם מהתרבות החרדית כפי שמתבטאת בחלופת המיילים, היתה אולי מתאימה לגליון ערב פורים, מאוד לא מכובדת ומכבדת.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
לפני השפיטה אם טוב או רע, מעניינת אותי האבחנה בין קטיפה לבתוך המשפחה, כי אני כמעט לא רואה הבדל ולא סביר בעיני שהרבנים ששללו את משפחה היו מאשרים את קטיפה.
ואחד הדברים המעניינים הוא - שבחוברת 'בדק בית' שהוציאו מתנגדי 'יתד הישן' לפני המהפך - אחד הדברים שהעבירו עליו ביקורת הוא על עיתון 'קטיפה' ה'מודרני'... כמובן שלא השתנה כלום אחרי המהפך...
אני גם לא מכירה כאלו שנותנות לבעליהן ללמוד שעות מרובות ובאותה מידה מתעקשות לעבוד המון שעות רק למען קריירה ועושר.
איכשהו היצורים הדמיוניים האלו קיימים רק בפיהם של דוברים מסוימים.
אני מעריך שיש כאלו שהיו יכולות לעבוד בסביבה חרדית ולהרוויח פחות, אבל מתעקשות לעבוד בסביבה חילונית כדי להרוויח עוד כמה אלפים, ומתרצות זאת בצורך להשאיר את הבעל בכולל.
1. עיתון משפחה השתנה מאוד בעשר שנים האחרונות. הוא נהיה מאוד תורני. מאוד מחמיר. מי שקורא, יודע.
מאוד מעודד חיי תורה. ציות לגדולי הדור. לפעמים זה כבר ממש מרגיש הטפה בכח.
אכן. זה מה שקורה כשנותנים אחריות ל'אח החורג', במקום לגדף אותו ולהשמיץ אותו.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה