הלימוד תוכנת תג והדרך להשתמש!!!!

ציוץ חדש

משתמש פעיל
עימוד ספרים
לפותח האשכול:
אני עובד באינדיזיין, עם סקריפטים.
אינדיזיין נוחה בהרבה לשימוש, תג לפעמים קשה ומסורבלת.
העניין שכיוון שאינדיזיין לא נבנתה לצורך עימוד ספרי קודש - יש גבול ליכולות שלה בזה.
לעומת תג, שהיא יכולה לעשות "הכל" כל עוד זה בתחום העימוד.
ואמנם יש סקריפטים כמעט להכל או אולי להכל ממש, אבל מצאתי את עצמי לעיתים נדירות נתקל במצבים שנצרכתי לתג, כי אינדיזיין גם עם הסקריפטים לא הצליחה לעמוד בדרישות הספר. וגם אם הסקריפטים כן מאפשרים, זה לא בקלות ובמהירות כמו בתג שנועדה לזה.
בספרים בסגנון אחר - למשל ספרי ביוגרפיה צבעוניים עם תמונות, ובכלל במגזינים וכד' וכל דבר שמשלב גרפיקה - העבודה בתג היא בעייתית מאד עד בלתי אפשרית בכלל. לעומת אינדיזיין שעובדת מצויין בשילוב עם פוטושופ ואילוסטרייטור.

לגבי לימוד:
רוב הלימוד הוא מהנסיון, ומהחברים למקצוע. (אמנם אני בוגר פרוג, אך רק מעט יחסית ממה שאני יודע היום למדתי מהספרים או מהמורים.)
אני מציע לך (מלבד פרוג וכד') למצוא איזה מעמד שיסכים שתעשה אצלו "שימוש", שתשב איתו בעת העבודה והוא יסביר לך מה הוא עושה.
אני מכיר מעמדים מצוינים שלמדו את המקצוע אחד מהשני.

עלויות:
אינדיזיין היא חלק מחבילת אדובי, שמשולמת בדמי מנוי חודשיים של בין 120 ל180 ש"ח בחודש (תלוי אם הצלחת להשיג מחיר מבצע), אך הסקריפטים החשובים יכולים לעלות בין 500 ל2000 ש"ח כל אחד.
בלעדי הסקריפטים - לא יהיה אפשר לעמד את רוב הספרי קודש.
מעניין מה שאתה אומר, אך איפה למשל אפשר לקנות את הסקריפטים האלה שאיתם אפשר לעמד ספרי קודש. כי האמת שחיפשתי ולא מצאתי...

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
מעניין מה שאתה אומר, אך איפה למשל אפשר לקנות את הסקריפטים האלה שאיתם אפשר לעמד ספרי קודש. כי האמת שחיפשתי ולא מצאתי...
הנה כמה קישורים.
אצל 2 הראשונים יש את הסקריפטים היותר חשובים, אצל השאר יש סקריפטים שמוסיפים מאד אבל פחות הכרחיים.

נערך לאחרונה ב:

ציוץ חדש

משתמש פעיל
עימוד ספרים
הנה כמה קישורים.
אצל 2 הראשונים יש את הסקריפטים היותר חשובים, אצל השאר יש סקריפטים שמוסיפים מאד אבל פחות הכרחיים.
מדהים, כמה העבודה יכולה היות קלה על ידי סקריפטים הללו... ממש תודה.

Rרחמים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
האם אפשר לעמד בצורה מקצועית, דהיינו האם התוכנה שולטת באופן מלא בכל הקובץ דהיינו שאין פספוסים פה ושם בקובץ כמו שלדוגמא יש בתוספות של הוורד.
זה תלוי במעמד, מי שעובד בצורה מסודרת עם סגנונות, ולמד היטב את התוכנה שאיתה הוא עובד לא יהיו לו פיספוסים.
הפיספוסים הם לא של התוכנה אלא של האדם. טעויות אנוש.
ובנושא הזה הרבה יותר קל לעשות טעות בתג מאשר בוורד, שבאופן יחסי לוורד היא יותר מורכבת ו"לא ידידותית ואף פעם לא תהיה ידידותית" כלשונו של דניאל ויסמן.
וראה כאן פרטים נוספים ומדריכים לוורד.

Rרחמים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה