אתרי צילום הדלת המפורסמת

ח. רוזנבלום

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
קודם כל תראו את הקטנצ'יק הזה, אחיין שלי. איך שרואה מצלמה, מתלהב. מחיאות כפיים וחיוכים.
את הדלת הזו נראה לי שכבר כולם פה מכירים מתמונות קודמות, רק שהפעם זה הצד השני, שזה הכניסה לבית הסטודיו.
אז ברוכים הבאים, כפר גדעון - עמק יזרעאל. הפריחה עכשיו בעיצומה.
(בלי כוונה יצא לי פרסומת.... מה יש? זה לא אתר צילום? :D)

ח. רוזנבלום

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
IMG_4994.jpg דובי .jpg

ESTI אסתי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
איכן ממוקם על המפה כפר גדעון -עמק יזרעל?

רחל שטרן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
איזה מותק של תמונה :)
(שימי לב לפינה הימנית למעלה ולפינה השמאלית למטה.. יש כפילות)

elisheva18

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בס"ד

תמונה מאוד יפה!

חייבת להבין, איך אם יש כזה הרבה אור לא נשרפת כל התמונה?

ממש אשמח אם תוכלי לפרט לי. כי כשאני בדרך כלל מצלמת עם אור חזק מאחורה כל התמונה יוצאת מאד בהירה. איך יודעים לפי לחשוף עוד קצת או לא?

הדבר הבסיסי שלמדתי שהמחשף מראה על האמצע זה טוב. אבל הרבה פעמים שאני מצלמת כך הכל יוצא מידי מואר....

תודה רבה ונא בעדינות כי צברתי אומץ עד שהעזתי לשאול...

ח. רוזנבלום

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
בס"ד

תמונה מאוד יפה!

ממש אשמח אם תוכלי לפרט לי. כי כשאני בדרך כלל מצלמת עם אור חזק מאחורה כל התמונה יוצאת מאד בהירה. איך יודעים לפי לחשוף עוד קצת או לא?

הדבר הבסיסי שלמדתי שהמחשף מראה על האמצע זה טוב. אבל הרבה פעמים שאני מצלמת כך הכל יוצא מידי מואר....

אני מאוד בעד לשאול, להעיר, להאיר, ובכלל לדבר על הטכניקה של הצילום. זה רק יעשיר את הפורום ויעלה את הרמה המקצועית. למען הכלל.

באיזו שיטת מדידת אור את משתמשת? את יכולה להעביר למצב של spot, שזה הכי מדויק ונקודתי. רק שחייבים לדייק במקום שממנו את לוקחת מדידה של האור. כלומר יש משמעות מאוד גדולה את תקחי מדידה מהפנים, או מהחולצה הלבנה למשל.

פה בתמונה הזו דווקא אין יותר מידי אור שעלול לתת חשיפת יתר מקדימה, גם הילד מאוד רחוק מהחלון הגדול. הוא יושב במקום מוצל.

בגדול, יכולה להגיד שזה ענין של זמן ותרגול ונסיון עד שמגיעים לחשיפה רצויה ישר על הקליק הראשון, ואפילו בלי להסתכל על המד אור.
מצד שני, אם נתעמק בענין, ונרצה להגיע לתוצאה טובה בלי עריכה ועיבוד של התמונה, זה לא כ"כ פשוט. כי אם יש בתמונה חלקים בהירים וחלקים כהים, תמיד אחד יבוא על חשבון השני.

מצרפת 2 צילומים מקוריים שהומרו מraw ללא עיבוד. (הילדה עוד שבוע בת 12)
בראשונה הרקע שזה השלג יצא מאוזן, והילדה בחשיפת חסר. העלתי 2 סטופים (הורדתי מהירות תריס) ובתמונה השניה הילדה יצאה בחשיפה מאוזנת, אבל הרקע מואר מידי ואפילו נשרף. טוב, הגיוני, זה שלג. לבן....
ברגע שמבינים את המשמעות של זה, קל לעבוד ולהחליט לאיזו תוצאה את רוצה להגיע, ובצילומים בחוץ מאוד עוזר לצלם ב raw שאז אפשר לערוך את החלקים הכהים והבהירים של התמונה בצורה סלקטיבית.
IMG_6486.psd מקורי ללא.jpg
IMG_6487.psd מקורי ללא .jpg

elisheva18

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני מאוד בעד לשאול, להעיר, להאיר, ובכלל לדבר על הטכניקה של הצילום. זה רק יעשיר את הפורום ויעלה את הרמה המקצועית. למען הכלל.

באיזו שיטת מדידת אור את משתמשת? את יכולה להעביר למצב של spot, שזה הכי מדויק ונקודתי. רק שחייבים לדייק במקום שממנו את לוקחת מדידה של האור. כלומר יש משמעות מאוד גדולה את תקחי מדידה מהפנים, או מהחולצה הלבנה למשל.

צפה בקובץ המצורף 439859 צפה בקובץ המצורף 439860

תודה על הפירוט ממש החכמת אותי.

עד היום פשוט הייתי שמה על MANUAL מכוונת את האיסו הרצוי הצמצם ואז מעלה מורידה מהירות לפי מה שצריך אבל רק לפי מד אור. לא חשבתי אף פעם שזה מימנות שלאט לאט ניתן ללמוד אותה...
אשמח לדעת מה זה מצב SPOT.

ועוד משהו אחרון אני מצלמת על JPEG לא יודעת איזשהוא מקובעות למה שאני מכירה :(

בנוסף, באמת ראיתי צלמות שממש מצלמות את השמש בשקיעה (שממש רואים עיגול של שמש) עד עכשיו אני לא מצליחה להבין איך הם עושות זאת? כשאני מצלמת מול השמש הכל נהיה מלא אור...

תודה רבה שוב!!!

נערך לאחרונה ב:

יוסף אילוז צילום אירועים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
בס"ד

תמונה מאוד יפה!

בשביל זה בדיוק משתמשים בתארוה מלאכותית[פלאש\תאורה רציפה לדים וכו]
כדי לקבל את הרקע בצורה יפה וברורה וממילא הדמות מוחשכת וכאן ניכנס התפקיד של הפלאש
את בוחרת באיזה כיוון התאורה תגיע וכו וכו
מקווה שעזרתי

elisheva18

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בשביל זה בדיוק משתמשים בתארוה מלאכותית[פלאש\תאורה רציפה לדים וכו]
כדי לקבל את הרקע בצורה יפה וברורה וממילא הדמות מוחשכת וכאן ניכנס התפקיד של הפלאש
את בוחרת באיזה כיוון התאורה תגיע וכו וכו
מקווה שעזרתי

בס"ד

א. אני אישית אין לי פלאשים עדין לא הגעתי לציוד הזה.

ב. ראיתי ואני יודעת שהרבה צלמות לא משתמשות בפלאשים אלא מצליחות להגיע לתוצאות מעולות עם תאורה טבעית.

ח. רוזנבלום

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
תודה על הפירוט ממש החכמת אותי.

עד היום פשוט הייתי שמה על MANUAL מכוונת את האיסו הרצוי הצמצם ואז מעלה מורידה מהירות לפי מה שצריך אבל רק לפי מד אור. לא חשבתי אף פעם שזה מימנות שלאט לאט ניתן ללמוד אותה...
אשמח לדעת מה זה מצב SPOT.

ועוד משהו אחרון אני מצלמת על JPEG לא יודעת איזשהוא מקובעות למה שאני מכירה :(

בנוסף, באמת ראיתי צלמות שממש מצלמות את השמש בשקיעה (שממש רואים עיגול של שמש) עד עכשיו אני לא מצליחה להבין איך הם עושות זאת? כשאני מצלמת מול השמש הכל נהיה מלא אור...

תודה רבה שוב!!!
בס"ד

א. אני אישית אין לי פלאשים עדין לא הגעתי לציוד הזה.

ב. ראיתי ואני יודעת שהרבה צלמות לא משתמשות בפלאשים אלא מצליחות להגיע לתוצאות מעולות עם תאורה טבעית.
פלאש או כל תאורה מלאכותית מאוד עוזרת להגיע לחשיפה טובה גם של הדמות וגם של הרקע. תביני, כאשר יש פער בין החלקים הבהירים של התמונה ובין החלקים הכהים, אז יש למצלמה מגבלה. זה נקרא בשפה המקצועית הטווח הדינמי. כדי להמנע מחלקים שרופים, לפעמים הפלאש הכרחי. נכון, רוב הצלמות פה בפורום לא משתמשות בפלאש. אז הן יושבות הרבה שעות על עיבוד ועריכה של התמונה. מבהירים חלקי פנים, מוסיפים תאורה מלאכותית בפוטושופ, ועוד. נכון, צילום ילדים זה לא פשוט להתנייד עם פלאש בחוץ.

לגבי שיטות מדידת אור מצרפת הסבר (קרדיט לצוות Wild Travel) - תנסי להשתמש במצב של ספוט רק כדי לראות את ההבדלים. במצב זה המצלמה לוקחת מדידה של כ 3% מהפריים. בד"כ לצילומים רגילים לא משתמשים במצב הזה אלא בשיטת מדידה המרכזית יותר. זה עניין של הרגל ונוחות. אין בזה כללים.

לסיום, צילום בפורמט של רואוו יכול לשדרג יותר את התמונות. כמובן בשילוב עיבוד. והכי הכי, זה לצלם ולצלם.
אה, ולהפסיק לפחד משמים שרופים או רקע שיש בו חלקים מוארים מאוד. זה יפה, זה לבן, זה בוהק, לא תמיד חייבים שיהיו שמים כחולים. הרבה צלמות מחליפות שמים בעיבוד התמונה, זה נראה לא טבעי ומוזר. פשוט אין צורך.
ואגיד את זה בפעם האלף, אם רוצים שהפורום יהיה מקצועי יותר, צריך שכל אחד יפרט על אופן הצילום של התמונה ששיתף.

קבצים מצורפים

• מדידת-תאורה-1024x403.jpg
    מדידת-תאורה-1024x403.jpg
    KB 84 · צפיות: 115

elisheva18

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
פלאש או כל תאורה מלאכותית מאוד עוזרת להגיע לחשיפה טובה גם של הדמות וגם של הרקע. תביני, כאשר יש פער בין החלקים הבהירים של התמונה ובין החלקים הכהים, אז יש למצלמה מגבלה. זה נקרא בשפה המקצועית הטווח הדינמי. כדי להמנע מחלקים שרופים, לפעמים הפלאש הכרחי. נכון, רוב הצלמות פה בפורום לא משתמשות בפלאש. אז הן יושבות הרבה שעות על עיבוד ועריכה של התמונה. מבהירים חלקי פנים, מוסיפים תאורה מלאכותית בפוטושופ, ועוד. נכון, צילום ילדים זה לא פשוט להתנייד עם פלאש בחוץ.

לגבי שיטות מדידת אור מצרפת הסבר (קרדיט לצוות Wild Travel) - תנסי להשתמש במצב של ספוט רק כדי לראות את ההבדלים. במצב זה המצלמה לוקחת מדידה של כ 3% מהפריים. בד"כ לצילומים רגילים לא משתמשים במצב הזה אלא בשיטת מדידה המרכזית יותר. זה עניין של הרגל ונוחות. אין בזה כללים.

לסיום, צילום בפורמט של רואוו יכול לשדרג יותר את התמונות. כמובן בשילוב עיבוד. והכי הכי, זה לצלם ולצלם.
אה, ולהפסיק לפחד משמים שרופים או רקע שיש בו חלקים מוארים מאוד. זה יפה, זה לבן, זה בוהק, לא תמיד חייבים שיהיו שמים כחולים. הרבה צלמות מחליפות שמים בעיבוד התמונה, זה נראה לא טבעי ומוזר. פשוט אין צורך.
ואגיד את זה בפעם האלף, אם רוצים שהפורום יהיה מקצועי יותר, צריך שכל אחד יפרט על אופן הצילום של התמונה ששיתף.

תודה חיכיתי כבר מאתמול לשמוע את התגובה שלך...

אני מבינה שאת פעילה פה בשעות הלילה :)

איפה בפועל במצלמה משנים את זה למצב SPOT לא הצלחתי להבין מהתמונה....

תודה תודה!

ואיזה כיף שאפשר לשאול ועדין להרגיש בטוח וטוב!

ח. רוזנבלום

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
תודה חיכיתי כבר מאתמול לשמוע את התגובה שלך...

אני מבינה שאת פעילה פה בשעות הלילה :)

איפה בפועל במצלמה משנים את זה למצב SPOT לא הצלחתי להבין מהתמונה....

תודה תודה!

ואיזה כיף שאפשר לשאול ועדין להרגיש בטוח וטוב!
בימים של צילומים אני פה בלילה... בימים של עריכות אני פה כל היום...
לשינוי מצבי מדידה זה נמצא ב Metering Mode/
בקנון זה מופיע לצד כל ההגדרות של איזון לבן, מצבי פוקוס, ועוד. יש לזה בד"כ כפתור קיצור.
בהצלחה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה