עזרה הבטחת הכנסת לאברכים - תביעה להחזר כספי.

קורונה 2

משתמש צעיר
דרוש לי עזרה ממי שעבר תהליך דומה.

קיבלתי הבטחת הכנסה בשנת 2017 .

לפני מספר חודשים אני מקבל מכתב מ'קהלת' שאחרי ביקורת שהם עשו ביחד עם הצלבה עם רשויות המס הם רואים שהיו לאשתי הכנסות בשנת 2017 מעבר לסכום המקסימלי (30000 לשנה) . בצירוף צילום של רשות המיסים .
כעת הם דורשים שאשלח להם את התלושים של אשתי בשביל לבדוק .

הסברתי להם לאחר שיחה טלפונית שבזמן הגשת הבקשה לא היו לי הכנסות מעבר ל-1200 ש''ח חודשי ,ורק בהמשך נוספה לי הכנסה - תשובתם הייתה שאשלח את התלושים והם יבדקו בוועדה .

השאלה שלי -למי שיודע, האם כדי לשלוח להם ואז יהיה להם ביד הוכחה שעברתי וידרשו את הכסף[שכבר אזל... ] חזרה או שפשוט להתעלם ואז..... אולי ישכחו או שאין להם אפשרות לתבוע ללא הוכחה .
כ''כ באם אשלח להם לאיזה קנס אני צפוי? יש סיכוי שיוותרו ?

נ.ב. מה שמדהים אותי ,מעולם לא נתקלתי בתיאום בין משרדי הממשלה במדינה( ביטוח לאומי -משרד השיכון, מס הכנסה -משרד החינוך וכיוצ''ב ), מלבד..... הסכום שנותנים לאברכים - זו זכותם אבל..............!!.

תודה מראש לכל המגיבים

נערך לאחרונה ב:

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
השאלה שלי -למי שיודע, האם כדי לשלוח להם ואז יהיה להם ביד הוכחה שעברתי וידרשו את הכסף[שכבר אזל... ] חזרה או שפשוט להתעלם ואז..... אולי ישכחו או שאין להם אפשרות לתבוע ללא הוכחה .
כ''כ באם אשלח להם לאיזה קנס אני צפוי? יש סיכוי שיוותרו ?

נ.ב. מה שמדהים אותי ,מעולם לא נתקלתי בתיאום בין משרדי הממשלה במדינה( ביטוח לאומי -משרד השיכון, מס הכנסה -משרד החינוך וכיוצ''ב ), מלבד..... הסכום שנותנים לאברכים - זו זכותם אבל..............!!.

תודה מראש לכל המגיבים

למרות שהמושכל הראשון זה "תמיד דופקים את החרדים". אבל:

כל מעסיק מדווח בכל שנה לביטוח הלאומי עבור מי הוא שילם את הכסף.
כנ"ל במס הכנסה.
העדכון הזה מתבצע בערך עד אפריל בשנת המס שלאחר מכן.
והמערכת של הבטחת הכנסה לאברכים מחוברת ומסנכרנת נתונים עם הגופים הנ"ל, הכל אוטומטי.
וסנכרונים כאלה תמיד היו בכל תביעה שקשורה להכנסות, גם בהבטחת הכנסה הרגילה [הם גם מעודכנים על יציאות לחו"ל ועוד].

ולגוף השאלה.
למעשה כיון שעברת את הסכום המקסימלי להכנסות אתה חייב להחזיר להם את הכסף, טענתך שבשעת הגשת המסמכים לא ידעת זה יכול לעזור לך לכל היותר לתרץ למה אתה לא חשוד בנסיון רמאות וגניבה.
מה גם שבכל קצבה שמקבלים מהמדינה [גם דמי לידה] אתה מצהיר בטופס "אם בהמשך יתברר שאחד מהנתונים לא נכונים יהיו רשאים לחייב את חשבונך בחזרה".
ומהמחשב לא נעלמים דברים, זה רק יצבור ריביות.

חדוי פלבני

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אין עם מי לדבר!
וידרשו כסף חזרה.
שום טענה בע"פ לא קבילה ולא מענינת אותם.

קורונה 2

משתמש צעיר
תודה .
רק נשאר לי להבין למה הם צריכים את התלושים אם יש להם את הנתונים בידיים .
(האמת שאפשר לשאול את זה על הרבה משרדים -כמו לדוגמא תביעה לדמי ליד ה, הרי ביטו''ל מקבל מהמעסיק את כל הפרטים , מדוע הם צריכים שגם התובעת תשלח שוב ??)

חפציבה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מסתבר שיש בידם רק את הסכום השנתי ולא החודשי.
ברגע שיהיו להם את התלושים תחויבו להחזיר רק עבור החודשים שהרווחתם יותר מ-1200 ש"ח.
(אבל אולי אם לא יהיו תלושים לא תחוייבו בכלל? אין לי מושג..)

kola

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מסופקני אם שאלה כזו מתאימה לשאלה בריש גלי

חיולה

משתמש מקצוען
אברכים יכולים לקבל הבטחת הכנסה?
לפי מה שרשום באתר של ביטו"ל כתוב שלא זכאים
אשמח לדעת אם כן

A052

משתמש סופר מקצוען
אם הפסד הכנסה של מאות אלפי ש"ח לא מפחיד אתכם, אז למה שעיקול כן?
אני לא מכיר מקרה של עיקול גם לא על חוב שלא הוסדר במשך יותר מ7 שנים.

הכל בדקה

משתמש צעיר
אם הפסד הכנסה של מאות אלפי ש"ח לא מפחיד אתכם, אז למה שעיקול כן?
אני לא מכיר מקרה של עיקול גם לא על חוב שלא הוסדר במשך יותר מ7 שנים.
למה הפסד של מאות אלפי ש"ח?
אם מישהו כבר ממילא הפסיק לקבל דתות, איזה הפסד יש כאן?
וחוב שלא הוסדר במשך 7 שנים הכוונה לחוב למשרד החינוך? עד כמה שידוע לי תכנית קהלת לא קיימת כבר 7 שנים.

A052

משתמש סופר מקצוען
אבטחת הכנסה לאברכים קיימת הרבה שנים. כיום קוראים לזה קהלת.
לא יודע מה לגבי מי שכבר לא אברך, אולי אז הם כבר כן מנסים לגבות את החוב בצורה אחרת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה