גיבוי

גולד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
ברצוני לעשות גיבוי למחשב, אבל בצורה הפוכה מהרגיל

החומר יושב לי על הארדיסק חיצוני, ואני רוצה שהגיבוי יתבצע לכונן במחשב
ניסיתי דרך time nachine , הוא לא נותן לי אופציה כזאת

האם זה שייך?

ShimmyLev

משתמש צעיר
השאלה היא אחרת- למה לעבוד עם דיסק חיצוני ולא הפנימי? אם זה USB- אז המהירות תהיה זוועתית. ובכלל, כל ניתוק ידפוק את העבודה...

גולד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
זה כבר נושא בפני עצמו, החיבור USB 3 , בגלל זה בדיוק אני משתמש בכונן שיש לו חיבור לחשמל, ואני כמעט ולא מוציא אותו

אבל לעניינינו, האם שייך דבר כזה?

אם אתה יכול תענה לי קודם אם זה שייך, אח"כ נמשיך את הדיון לגבי צורת העבודה... ;)

ShimmyLev

משתמש צעיר
אני לא חושב ש Time Machine יעבוד בקונפיגורציה הזו. אולי תוכנות אחרות, כמו Copy Carbon Clonerֿ, אבל זה לא גיבוי אינקרמנטלי....

גולד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אתה אומר להפעיל פרללס ולעשות גיבוי דרך חלונות?
שם זה פשוט מאוד

ShimmyLev

משתמש צעיר
גיבוי של המק לחלונות?! לא יודע אם זה יעבוד.

אבל שוב, אני מנסה להבין- מה רע בדרך הקלאסית של עבודה על הדיסק הפנימי וגיבוי לחיצוני?
קח בחשבון שכל שינוי כפי שאתה מציע, יש לו סיכוי גבוה לכשלון, וגיבוי של המק לווינדוס רק יחמיר את המצב...

גולד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
שאלתי בציניות,
האם מק לא יכול להתמודד עם דבר שבחלונות כ"כ פשוט?
למרות שבדר"כ זה לא כך, לפחות שיתנו את האופציה..

- הסיבה שאני עובד כך, שיהיה לי אפשרות להתנייד במקרים מסויימים
אם יש לך פתרון טוב יותר, בכבוד..

ShimmyLev

משתמש צעיר
בוא אתן לך כלל, איש יקר: עדיף להציג שאלה בצורתה הפשטנית והפשוטה ביותר, ואז מגוון הפתרונות הוא עצום. כי כשאתה מציג את נסיון הפתרון שלך, ההתמקדות היא בלפתור את הבעיה ולא לחשוב מחוץ לקופסה.

עכשיו, אני אשאל מספר שאלות- ונראה מה אפשר לעשות, כדי למקסם את השימושיות שלך.

1. מה גודל הקבצים?
2. כשאתה נייד- על מה אתה עובד?
3. עם איזה תוכנות אתה עובד?

גולד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
כל החומר שלי נמצא על כונן חיצוני 2 TB ועלין אני עובד בתוכנות גרפיקה
אם יש לי צורך להתנייד לצרכי העבודה אני חייב את החומר איתי, וממשיך לעבוד עליו במחשב נייד.

במחשב ה-PC הקודם שלי הייתי מגדיר את הגיבוי מהכונן החיצוני למחשב, כרגע במק אני רואה שאין את האפשרות הזאת.

אשמח לשמוע פתרון יותר טוב!

תודה!

ShimmyLev

משתמש צעיר
אז אני ממש לא מבין איפה הבעיה- משאירים את החומר (בלבד) על הדיסק החיצוני, וזהו...

גולד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
מה אתה כ"כ לא מבין
אני רוצה שיהיה לחומר גיבוי נוסף לפחות..

ShimmyLev

משתמש צעיר
גיבוי, כשמו כן הוא- שמירת המידע על מדיה חיצונית. ׳לגבות׳ אל תוך המחשב זו לא צורת עבודה סטנדרטית, וזו הסיבה שהיא לא נתמכת בצורה שביקשת.

צורת העבודה הנורמלית והמקובלת, שחוסכת הרבה כאב ראש ובלאגן זה: מחשב נייח לעבודה בבית, מחשב נייד לעבודה בחוץ (אם נדרש), ניוד קבצים בין המחשבים ע״י דיסק חיצוני/DropBox וכד׳, וגיבוי נפרד לחלוטין!!

אתה מנסה להפוך סדרי עולם בשביל לחסוך 300-500 שקל של דיסק חיצוני. עכשיו בוא נחשוב- מה יקרה אם הספק של המחשב לא יעבוד? תצטרך לפרק את כל המחשב בשביל לשלוף את הדיסק הקשיח של הגיבוי?!

הבנתי בדיוק מה אתה רוצה, ואני מנסה להניא אותך מצורת העבודה השגויה הזו. כי אני זה שמקבל טלפונים של מישהי בוכה ב 2 בלילה שהמידע שלה נמחק/לא מגובה/לא נגיש, ולמחר יש לה להגיש את העבודה/סמינר/פרוייקט.
חבל...

גולד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אוקי, את זה הבנתי כבר בהתחלה
בכולופן אני מנסה למצוא פתרון למצב שלי

יש לי כרגע דיסק חיצוני, למה אתה חושב שאני מנסה לחסוך, לא הבנתי ?
ואין לי בעיה לקנות נוסף, אם בזה יהיה הפתרון

ShimmyLev

משתמש צעיר
אז אני באמת לא מבין מה לא הבנת- זה מה שהצעתי ״להשאיר את החומר בלבד על דיסק חיצוני וזהו.

לגבי הגיבוי- זה עניין נפרד ותגבה לדיסק נפרד...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  27  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה