גודל אתר אינטרנט

meravush

משתמש רשום
שלום, אני צריכה לעצב אתר אינטרנט ורוצה לדעת מה הגודל של הדף, והאם אפשר לעצב באילוסטרייטור ואינדיזיין ולא בפוטושופ...
אשמח אם תוכלו לעזור..

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י meravush;515313:
שלום, אני צריכה לעצב אתר אינטרנט ורוצה לדעת מה הגודל של הדף, והאם אפשר לעצב באילוסטרייטור ואינדיזיין ולא בפוטושופ...
אשמח אם תוכלו לעזור..

גודל הדף באתרי אינטרנט הוא לא קבוע. הגובה משתנה מדף לדף והרוחב תלוי בקהל היעד, בתוכן ובמידת התאימות הרצויה.

רוחב שהפך לנפוץ בשנים האחרונות הוא 960 פיקסל שעליו מתבסס הגריד הגאוני 960
לאור היתרונות הרבים שמציעה מערכת הגריד הזו, אני ממליץ להיעזר בה כדי לתכנן את העיצוב ופריסת העימוד של האתר.

למרות שתאורטית אין מניעה להשתמש באילוסטרייטור או אינדיזיין לעיצוב אתר, אני מציע להימנע מזה. נהוג ומקובל להשתמש בפוטושופ. זה הכלי המתאים למטרה זו ושמירה על המסורת הזו תתברר לך כיעילה ומתאימה יותר לצורך עיצוב אתרים ותקל על העבודה בשת"פ עם אנשי מקצוע אחרים מהתחום.

טפטפת

משתמש צעיר
D I G I T A L
רוחב 960 פיקסל - אמת ויציב ונכון.

לגבי תוכנה לעיצוב אתרים הרשה לי לחלוק עליך, אני רואה את התוכנות הוקטוריות - אינדי ואילוס - כמצויינות לעיצוב אתרים.
צריך לעבוד נכון - לעבוד ביחידת מידה פיקסלים, במצב RBG, לדעת איך לחתוך את העיצוב לתמונות. אבל חוצ מזה אין שום מניעה להשתמש בתוכנות האלו.
להיפך, אני רואה הרבה היגיון בשימוש בתוכנות וקטוריות, כי בעיצוב אתרים יש המון וקטור, ופחות עיבוד תמונה.
יש גם את נושא עמודי המאסטר באינדיזיין, שזה דבר מעולה לעיצוב אתרים, כי הרי דפי אתר מורכבים מחלק אחיד ומחלק של מידע משתנה.
לעבוד בשת"פ עם מתכנתים - אין שום בעיה.
לעבוד בשת"פ עם מעצבים אחרים? ראית מישהו שמעביר קובץ עיצוב פתוח שלו למישהו אחר?
הפוטושופ אכן מקובלת מאד לעיצוב אתרים. אך בהחלט מקום של כבוד שמור לאחיותיה.

meravush

משתמש רשום
זהו אתר פשוט

שמיועד למורים שרוצים למצוא מערכי שיעור לחגים. האדם שאמור ל'החיות' את הגרפיקה אינו מומחה בבניית אתרים אלא אדם חובבן שיכול להפעיל את האתר כמו מצגת פאאוור פוינט כשאני בעצם בונה את השקופיות. כלומר אין תכנים משתנים וכדו. האם זה עדיין משנה אם עבוד בפוטושוםפ או לא? ואם אני רוצה שלא תהיה גלילהמבחינת האורך (הגובה) מה כדאי לי לבחור במחינת גודל הקובץ? אני לא מבינה בזה יותר מדי אז אם תוכלו לתת לי המלצה.
אני אמורה להגיש קבצי תמונה בעצם. (JPEGאו מה שזה לא יהיה...)

meravush

משתמש רשום
כשאתה כותב 960 פיקסלים. איך אני בוחרת יחידה כזו באינדיזיין? האם זה picas? לא מצאתי שכתוב פיקסלים...

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י טפטפת;515437:
רוחב 960 פיקסל - אמת ויציב ונכון.

לגבי תוכנה לעיצוב אתרים הרשה לי לחלוק עליך, אני רואה את התוכנות הוקטוריות - אינדי ואילוס - כמצויינות לעיצוב אתרים.
צריך לעבוד נכון - לעבוד ביחידת מידה פיקסלים, במצב RBG, לדעת איך לחתוך את העיצוב לתמונות. אבל חוצ מזה אין שום מניעה להשתמש בתוכנות האלו.
להיפך, אני רואה הרבה היגיון בשימוש בתוכנות וקטוריות, כי בעיצוב אתרים יש המון וקטור, ופחות עיבוד תמונה.
יש גם את נושא עמודי המאסטר באינדיזיין, שזה דבר מעולה לעיצוב אתרים, כי הרי דפי אתר מורכבים מחלק אחיד ומחלק של מידע משתנה.
לעבוד בשת"פ עם מתכנתים - אין שום בעיה.
לעבוד בשת"פ עם מעצבים אחרים? ראית מישהו שמעביר קובץ עיצוב פתוח שלו למישהו אחר?
הפוטושופ אכן מקובלת מאד לעיצוב אתרים. אך בהחלט מקום של כבוד שמור לאחיותיה.

הרשי לי גם כן להחזיק בדעתי ולהביא לה נימוקים וסימוכין.
א. ראשית כל, נושא החיתוך ושמירה לווב זה דבר שמתאים יותר לפוטושופ שמציע כלים מותאמים במיוחד לצורך העניין ובראשם אפשרויות השמירה לווב המאפשר הגדרות ספציפיות לכל אימג' מתוך החיתוך. דבר שתורם לצימצום משקל העמוד הסופי.
ב. שמירת אלמנטים עם שקיפות בפורמט PNG -שימוש באימג'ים עם שקיפות חלקית (צל וכד') הפך להיות נפוץ ומקובל. למיטב ידיעתי ניתן לביצוע בפוטושופ בלבד.
ג. בעיצובים רבים שאני יוצר (ובאחרים שאני נתקל בהם יום-יום) יש הרבה מאוד מרכיבים שאפשר לעשות רק בפוטושופ.
ד. לא פעם הזמינו אצלי עיצוב בPSD בלבד, ללא חיתוך, את החיתוך עשה מישהו אחר (ביצועיסט), הוא היה צריך לקבל ממני PSD כמובן.
הייתי גם בצד השני, וחתכתי עיצובים של מעצבים אחרים, הם הועברו אלי תמיד בPSD.
כשאני משתמש בתבניות פרימיום לוורדפרס, מצורפת לרוב תיקיה עם קבצי מקור של העיצוב. תמיד בPSD.
ד. עמודי מאסטר זה לא ממש שיקול רלבנטי, הרי אין צורך לעצב כל עמוד באתר בפוטושופ, אלא מייצרים לרוב רק את ה"אבות-טיפוס" (לדוגמה עמוד ראשי ועמוד תוכן)

אין לי עניין לשכנע מישהו לשנות את שיטות העבודה שלו אם הן נוחות לו. אבל אם מבקשים את עצתי, היא תהיה בפה מלא: פוטושופ.

הנה דוגמה לאתר שאני עובד עליו עכשיו. בניה של עיצוב כזה בכל תוכנה חוץ מפוטושופ היתה הופכת למשימה מסובכת מאוד.
http://yirmi.co.il/achoteinu
קיבלתי יחד עם הורדת התבנית את כל קבצי הPSD המקוריים.

טפטפת

משתמש צעיר
D I G I T A L
שבוע טוב,
האתר אחותינו מעוצב יפהפה!
אני הייתי מעצבת אותו באינדי, עם ביקורים קלים בפוטושופ לעיבוד תמונה.
כמו בהרבה תחומים, יש כמה דרכים נכונות לעשות את הדברים, העיקר הוא לדעת את הכללים לשימוש בדרך שבחרת.
א. גם מאינדי אפשר לחתוך נכון, בדיוק ברמת הפיקסל, יש שיטה מקסימה.
ב. גם PNG אפשר להוציא מאינדי.
ג. ודאי שמשתמשים בפוטושופ, לעיבוד תמונות.
ד. גם ממני ביקשו הרבה פעמים PSD. הסברתי שאני לא מעצבת בפוטושופ, ואני אחתוך להם בעצמי. בינתיים כולם מרוצים.
ה. עמודי מאסטר זה שיקול רלוונטי כשמעצבים אתר קצת יותר מורכב מאתר תדמית.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י טפטפת;515925:
שבוע טוב,
כמו בהרבה תחומים, יש כמה דרכים נכונות לעשות את הדברים, העיקר הוא לדעת את הכללים לשימוש בדרך שבחרת.
א. גם מאינדי אפשר לחתוך נכון, בדיוק ברמת הפיקסל, יש שיטה מקסימה.
ב. גם PNG אפשר להוציא מאינדי.
ג. ודאי שמשתמשים בפוטושופ, לעיבוד תמונות.
ד. גם ממני ביקשו הרבה פעמים PSD. הסברתי שאני לא מעצבת בפוטושופ, ואני אחתוך להם בעצמי. בינתיים כולם מרוצים.

על איזה אתר את מדברת? אשמח לראות לינק.

אני משתמשת בפוטושופ לתכנון, חותכת או באילוס, או בפיירורקס, שהיא הכי מתאימה ומובנית במיוחד לזה.

גודל: 960 בד"כ.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י טפטפת;515925:
שבוע טוב,
שבוע טוב, תודה, הקרדיט לElegant Themes.

נכתב ע"י טפטפת;515925:
מה הטעם לעבוד בשתי תוכנות בזמן שאפשר ונהוג לעשות הכל באחת?

נכתב ע"י טפטפת;515925:
בגדול, מסכים. אבל יש כלי מתאים לכל מלאכה. מי שיתעקש להבריג בעזרת פטיש, יתקשה במלאכתו.

נכתב ע"י טפטפת;515925:
בינתיים. את ממליצה לסמוך על זה שכולם ימשיכו להיות מרוצים?

נכתב ע"י טפטפת;515925:
הייתי שמח להבין באיזה אופן יכולים עמודי מאסטר לתרום לעיצוב אתר...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה